Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A macskámról kiderült, hogy...

A macskámról kiderült, hogy bélférge van. Az állatorvos szerint kevés az esély arra, hogy elkapja, de szkeptikus vagyok. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Van kisgyerekeknek való féreghajtó, váltsál ki neki biztonság kedvéért. Egyébként ahol ilyen állat van évente egyszer megéri "féregteleníteni"a gyerkőcöt is. Szokták sokan. Én is most fogok felíratni.
2011. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a gyerek simán elkaphatja a közhomokozókból is ha a koborlo cicák kutyák benne mászkálnak és ugye a gyerek mindent megkostol... nem egy nagy dolog,féregteleniteni kell a gyereket amig a "mindent a számba veszek " korban van.
2011. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az otthon tartott álaltokat rendszeresen féregteleníteni kell.


a féregben nem maga a peték lenyelése a veszélyes hanem a szembe dörzsölés. a pete kikel a szemben és vakságot okoz vagy gyengén látást.


a macska nyalogattja a szörét, oda megy a gyerek megsimogatja a pete már rajta is a kezén majd álmos és dörögli a szemét. a homokos kezével nem nagyon dörgöli a szemét a gyerek, és homokzás után letörlöm neki, de persze ott is könnyen elkaphatja.

2011. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volt féregtelenítve, amikor hozzánk került, de most valahogy megint férges lett, pedig szoba macska. Nem akarom ezért az állatot kidobni.
2011. nov. 4. 20:31
 5/5 krisztivan ***** válasza:
Nekem is lett férges a cicám amikor már 5 éve nem is volt kint a lakásból.Sajnos a cipőtalpadon is beviheted és ha pont belélegzi,beledörgölődik akkor férges lesz.Érdemes évente 1X féregteleníteni.Gyerekeknek nem lesz tőle bajuk.Féreghajtó kell nekik is.Ezért nem kell a macsekot kilakoltatni.-)
2011. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!