Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Horkoló hang, váladék az...

Horkoló hang, váladék az orrban , mit csináljak? 11hós Orrmosást aki csinált már ilyen idős,vagy fiatalabb korban, elmondaná, hogyan csinálta és hogy reagált rá a gyerek?

Figyelt kérdés

Orvosnál voltunk! Nem talált semmit ( nyilván CSAK akkor pont nem csinálta, hogy hülyének nézzenek)

Mindent teljesen rendben talált nála, de egy hete adja ki ezt a hangot. Hallom ahogy alvás közben is forog a váladék az orránál ( olykor nagyobb röfögésnél még fel is sír), de kiszívásra semmi sem jön belőle. Nem náthás,nincs más tünet,csak a hang és a sírás.

Tengervizes orrsprayt nyomtam neki, akkor sem jött ki a dolog utána.

Mi lehet ez? Félek az arcüreg/orrmelléküreg gyulladástól ( nekem utóbbi minden egyes télen van , örökölhette a hajlamot?) Láza sincsen.

Tippek,tapsztalatok ?



2021. aug. 21. 15:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kell.
2021. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Pont most akartam egy hasonló kérdést kiírni. Nálunk ugyanez van, de már hónapok óta tart. Kisfiam 2 és fél éves. Már voltunk fül-orr gégészeten, kétszer is. Mindent rendben találtak, csináltak allergiatesztet, minden negatív.

kapott különböző orrspray-ket, nem használt.

Horkol, és ha megerőlteti magát, akkor azonnal szájon át kezd lélegezni.

Már nem tudom, milyen orvoshoz vigyem. Mindenki szerint minden rendben, mégsem kap a gyerek normálisan levegőt.

Segíteni sajnos nem tudok, de egy cipőben járunk úgy látom. Talán van valakinek valami tippje.

2021. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Éppen most voltunk háziorvosi vizsgálaton ez miatt.

Nekem nem dugulás-horkolás hangja van, hanem (szép,nem szép,nemtudom máshogy leírni) mintha egy kiadós turházás kellene neki.

Az orvos annyit mondott,hogy (nem nézett bele) az orrmandulák vannak (szóval lehetnek...) beduzzadva.

A szívás miatt pedig kifejezetten leharapta a fejem.

Azt mondta , idővel 2-3 éves kor után szóba jöhet a műtét, ha indokolt.

2021. aug. 23. 13:23
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs semmi gond a mandulákkal, nincs polip, semmi. Semmilyen műtét nem indokolt, nem ettől van.

Nálunk is olyan, mintha folyamatosan tele lenne az orra, de nincs benne semmi. Nem jön váladék. Kaptunk orrcseppet is letapadt váladékra, 4 hétig kapta, és semmi nem változott.

Én már kezdek tanácstalan lenni.

2021. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!