Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hány Daedalonetta kúpot...

Hány Daedalonetta kúpot kaphat egy 5 éves gyerek Sos ?

Figyelt kérdés

Sajnos nem érek el senkit. A háziorvos 8-11-ig rendel csak, a kórházban meg nem tudnak 1 orvost sem a telefonhoz adni (???).

Már 4x hányt a lányom, sajnos az első kúp 7 perc múlva kijött.

Ő NAGYON rossz állapotba tud kerülni, ezért aggódok.


Adhatok neki mégegyet vajon?


A tájékoztató csak annyit ír, hogy az orvos utasítása szerint kell adagolni. De orvost nem érek el jelenleg.


Délutáni rendelés 15tól van...


2021. szept. 27. 12:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Végül a gyógyszertárat értem el... 4 óránként fél kúp (hosszában felezve..).


Azért gáz! Megyeszékhelyen lakok, és nem lehet senkit elérni... :(

2021. szept. 27. 12:08
 2/14 A kérdező kommentje:
Utoljára 3 évesen volt ilyen baja, azért nem tudom, mennyit adhatok. Most 5.5 éves.
2021. szept. 27. 12:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az adagolást sajnos nem tudom, de az biztos, hogy ha pár perc múlva egyben kijön, akkor az olyan, mintha be sem adtad volna. Ilyenkor nem kell megvárni a 4 órát, hanem mehet újra.
2021. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt mondta a gyógyszerész, hogy kb 13 óra körül adjak neki egy felet.

Majd meglátom, hogy van.


De oltári gáz, hogy nem lehet elérni egy orvost...

2021. szept. 27. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben ne az orvosd keresd hanem hívd a kórházat. Ha ennyire rosszul van a kúp nem segít. Még ront is ha a gyerekben pang a savas víz stb a gyomrában.

Jobb ha kijön + ha rosszabbul van irány a sürgősségi

2021. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hívtam a kórházat. Le van írva. Nem tudtak orvost adni a telefonhoz...
2021. szept. 27. 12:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem adnék semennyit, lehet, hogy gyomorrontás akkor pláne nem szabad. A hányás, hányingertől mindenki rossz állapotban vam, attól még nem feltétlenül veszélyes állapot. Vizet igyon, esetleg más folyadékot, levest, ors por, vagy hipp ors ital nagyon jók és adj neki valami sósat, hogy pótold a sót. Ha nagyon sokat hány, akkor ügyeletet kell felhívni nehogy kiszáradjon.
2021. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Semmit nem tud lenyelni. A vizet is kihányja. Etetni főleg nem tudom. 3 korty vizet ivott, azt is kihányta. (1 korty - kihányta. 2 óra múlva 2 korty-kihányta).

Jelenleg alszik, adtam neki egy másik kúpot.


Ő sajnos egy babakori betegség miatt gyakran beteg, és mindent elkap. Eddig 4x kapta el ezt a hányós vírust. Akkor átlagosan 9 hányással kezdett, és rögtön infúzió kellett.

Most reménykedek. Csak 5x hányt eddig. Ha hat a kúp, megússzuk a kórházat. Ha tud délután inni.


Ez nem gyomorrontás. Már 4x végogmentünk ezen.

2021. szept. 27. 13:45
 9/14 A kérdező kommentje:
Felkelt, ivott 2 korty vizet, ki is hányta. Doki elérhetetlen. Szép éjszakánk lesz.. Kúp semmit se hatott.
2021. szept. 27. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed be a sürgősségire?
2021. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!