Náthás. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Négy és fél éves kisfiam tegnap valószínűleg megfázott, folyt az orra, sima átlátszó váladék jött. Mára köhög, felszakad neki, orra ismét folyik, és nagyon rossz kedvű, lehangolt, mintha lázas lenne de csak hőemelkedése van. Mit adjak neki hogy jobban legyen?
2021. szept. 29. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha már lázas is lesz, akkor azért a gyerekorvost is meg kéne kérdezni. Lehet, hogy bakteriális eredetű vagy felülfertőződött, és erősebb gyógyszer kell.

Amúgy tengervizes orrspray az orrába, kiszívod, aztán mehet pl Nasivin Kids, Sinupret a náthára, köhögésre, szükség esetén lázcsillapító. Vitaminok pluszba. Pihenjen, sok folyadékot fogyasszon.

De az orvost hívd fel, ha lázas, vagy nem javul!

Jobbulást neki!

2021. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már első nap felszakadozott a kohogese? Ha igen, akkor nyakoldot. Ha meg száraz akkor bebedrillt vagy ha van akkor valami kohogescsillapitot. A kozerzetere nem nagyon tudsz mit adni, pár nap és jobb lesz. Esetleg a köhögésre lehet inhalalni is salvussal akár naponta 5szor is. Orrszivas, orrcsepp, orrmosas. Dupla adag D vitamin és c-vitamin. Ha fáj a feje akkor kis paracetamol, ha nem fáj semmi, akkor meg sok sok gyumolcstea (mézzel, ha bírja) és pihenés. Jobbulást neki.
2021. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen nektek! A kaloba cseppeket ismeritek?
2021. szept. 29. 14:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok, ahogy az első írja, ha a láz felmegy, ha csúnyán köhög, hasi panasza van vagy fájna a füle vagy ha úgy általánosan nem javul pár nap alatt akkor orvos. Bár a nátha általában pár nap alatt átmegy a gyerkőcökön.
2021. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem a kaloba cseppeket. Ami még eszembe jutott, ha nehezebben lélegzik, kend be a hátát, mellkasát vmi gyógynövényes krémmel. Nekünk Baby Luuf van, még nem kellett használni, de sokan dicsérték.
2021. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hja én sem, de ha adható ennyi idősen akkor nem árthat. A tájékoztató szerint járj el
2021. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hja tényleg a baby luuf jó cucc. Mi tavaly használtuk a 3.5 évesnél. Azt én is ajánlom.
2021. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma kezdődött a köhögés, természetesen megyünk orvoshoz ha esetleg nem múlna vagy rosszabbodna a dolog. Szerencsére kedves dokink van, este és hétvégén is hívható. Csak most azért nem hívom fel, mert köhög párat a fiam. Már rájöttem, hogy ilyen "aprósággal' nem érdemes orvoshoz szaladni.
2021. szept. 29. 14:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi rendszeresen a kaloba adjuk a cebion mellett, ha megfázik.
2021. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy jó az a kaloba? Mi a sinupretet adjuk. Ahhoz hasonló?
2021. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!