Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam 3 éves most kezdte az...

Kisfiam 3 éves most kezdte az ovit szeptemberben. 3 napot járt náthás lett, aztán elkezdett köhögni ami 2 hét alatt sem múlt el. Egy kis hurutos köhögés megmaradt, de elvittem múlt hét közepén oviba. Hétvégére megint szárazon köhög. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan ingerli a száraz köhögés.. Az orra elvan dugulva. Voltam vele orvosnál írt fel lordestint, prospant és orrsprayt ajánlott még. Tegnap óta szedi. Egyenlőre nem javul. Én már teljesen kivagyok. Annyira sajnálom hogy állandóan köhög. Néha még hány is tőle sajnos. Az éjszakánk is rossz volt.
2021. okt. 4. 13:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%
#8: Persze, ki tudja mi lesz, általános dolog, hogy gyerekek betegség miatt ismételnek évet. A mellékelt ábra bizonyítja, hogy bármi is lesz, ahogy most csinálod az sikertelen eljárás.
2021. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
6 hete jár bölcsibe, most négyedjére beteg, én másodjára, én is ott dolgozom, remélem hamar vissza szokom mert a hócipőm tele van.
2021. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Kruppra hajlamos gyermekem van (bár már kezdi elnőni), nekünk az alábbiak segítenek gyorsan átvészelni a felső légúti problémákat:

- max. 18-20 fok éjszaka (persze nappal se legyen túl meleg) a házban, rengeteg szellőztetés,

- hideg párásító használata,

- inhalálás Salvus vízzel,

- rengeteg mézes tea,

- gyógynövényes sópárna,

- Béres csepp, C/D vitamin,

- orrspray,

- hurutos köhögés esetén köptető (Ambroxol, Paxirasol, stb.), de az utolsó adag max. koradélután.

2021. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
16%

de mivel iskolás így az örökké valóságig nem tudom itthon tartani,


de, pont hogy otthon kellene, mert félig gyógyultan, alig működő, már amúgy is fertőzés ellen küzdő immunrendszerrel rá fog fertőződni, és még tovább lesz otthon.

2021. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt kérdeztem, mivel tudok a gyerekemnek segíteni.


Azzal, hogy csak gyógyultan viszed vissza közösségbe.

2021. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
Na, én gyógyultan vittem, 4 nap ovi után újra beteg lett, tök mindegy mennyire viszed gyógyultan, az óvoda egy virustanya, az iskola talán már jobb egy fokkal, hozzászoknak és már tudnak figyelni a higiéniára.
2021. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ezt a sok empatikus embert. Már bánom, hogy kiírtam a kérdést. Köszönöm annak az egy - két hozzászólónak aki tényleg tanácsokat írt nem pedig kioktatást!
2021. okt. 4. 16:38
 18/26 anonim ***** válasza:
11%
Pedig valóban az a baj, hogy azt sem vártad meg, hogy az első betegségből meggyógyuljon. A 3 évest nem kötelező oviba vinni betegen attól, hogy a nagyobbat viszed suliba.
2021. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Addig voltunk gyerekként otthon amíg betegek voltunk, ha orvos kiírja nem marad le...

Betegen nem engeded vissza, egyrészt összefertőzi a többieket, másrészt felszed egy újabb betegséget és kórház lesz belőle.

2021. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok "jó" tanácsot!
2021. okt. 4. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!