Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adtok pénzt a gyerekorvosnak...

Adtok pénzt a gyerekorvosnak a nem kötelező oltás beadásáért?

Figyelt kérdés
Már kapott 2 nem kötelező oltást a lányom, de az orvos nem mondta, hogy fizetnem kellene érte, igaz én meg sem kérdeztem. De ma olvastam egy csoportban róla, hogy ezt nem ingyen szokták tenni. Nekem erről fogalmam sem volt. Épp holnap megyünk a következőre. Kérdezzem meg tőle mennyi lesz vagy vigyek csokit vagy hasonlót?
2018. aug. 14. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Mi sem fizettünk soha érte.
2018. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Miért kéne fizetni? Ez a munkája. Eszembe sem jutna, komolyan.
2018. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem. De en is hallottam mar errol a szokasrol es engem oszinten megdobbentett. Nalunk ingyenesek az ajanlott oltasok is a keruletben (onkormanyzat altal), szoval akar meg ez is okozhatja, hogy nalunk adnak az orvosoknak pluszban, vagy nem tudom.
2018. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Pedig kapott már négy adagot (2 oltás), ami nem kötelező. Nem is várt semmit.

Te úgy veszed az oltóanyagot, ennyit kell fizetned. Neki ez a munkája.

2018. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ki van írva a rendelőben egy apró betűs "árlistán" hogy 2000 forint a nem kötelező oltások beadása, ki is fizettem mindig. Örülnék, ha nem fogadná el, három gyerek van... Természetesen körzeti gyerekorvosról beszélek, nem magánrendelésről.
2018. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is bajban voltam, én megkérdeztem a védőnőt. Ő mondta, a drnő örül, ha valaki az oltást megveszi, nem vár a beadásért semmit sem (el sem fogad)
2018. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Előző gyerekorvosnal 2000 ft volt a nem kötelező oltás beadása. Számlát kaptunk róla mindig. Mostani dokinknál is kint van az árlista, de nem kér érte mégsem pénzt. Kiírta, mert egyik kollégájától kérte el az árlistát lefénymásolni és abban bent volt, nem is foglalkozott vele, el se olvasta...
2018. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Mi magánba járunk, ki van írva, hogy 2000 ft, de nem szokta elvenni. Egyébként is nagyon jó lelkű, lelkiismeretes orvos, sokszor a kontroll árát sem kéri el.
2018. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Ez azert van, mert valamikor 6-8 eve (mar nem emlekszem pontosan) bevezettek, hogy a nem kotelezo vedooltasok beadasaert felszamolhat a haziorvos/rendelo teritesi dijat. Azt hiszem, hogy 2000 forintban maximalizaltak akkor az osszeget.

Gyakorlatilag az extra idopont miatt kellett volna igy ugymond munkadijat fizetni, hiszen az oltas nem kotelezo, a gyerek nem beteg, tehat ha nem lenne a szulo extra “igenye” a valaszthato oltasra, akkor az orvosnak nem kellene vele dolgoznia.

Nah, ez igy furan hangzik, de ugy kepzeld el, mint pl a fogorvosnal a fognegtarto kezelest a tb finanszirozza, de ha te porcelan koronat akarsz, ami az egyeni igenyed, akkor azt te fizeted ki sajat zsebbol.

Ez a teritesi dij is ilyesmi lett volna.


Akkor hirtelen tobb orvos elt is a lehetoseggel, majd megis a legtobb abbahagyta es ingyen oltott, mint elotte.

De szerintem a lehetoseg megmaradt es valoszinuleg van orvos/rendelo, aki meg el is vele.

2018. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!