Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan vészelte át a covidot...

Hogyan vészelte át a covidot a kisgyermeked?

Figyelt kérdés

Nálunk ez egész család elkapta, 14 hónapos totyogóm enyhe tüneteket mutat. Akinek ilyen korú a gyereke (vagy kicsit kisebb/nagyobb) és elkapta, hogyan viselte? Milyen tüneteket mutatott és mennyi idő alatt esett át rajta? Mivel kezeltétek?

(Nyilván én is a gyerekorvos utasításait követem, csak érdekel minden tapasztalat.)

Köszönöm!



2021. nov. 9. 11:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%

Enyhe tünetekre miért teszteltettél?


Nálunk magas láz 1-2 napig és köhögés kb. 1 hétig. Az orvos szerencsére nem tesztelgette őket 2 hétig itthon tartott. A 3 éves visszaesett és újra köhögött, így őt megint kiírta 2 hétre az oviból.

Ennyi. Hogy Covid volt vagy sem, rejtély marad.😂

2021. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Szintén az "egész család" beteg lett.

A férjem enyhébben vészelte át, de ő is nagyon beteg volt.

Engem a mentő is bevitt, de hazaengedtek. 1 hónapig csak feküdtem, 10 napig voltam lázas. Hörgőszűkületem lett, asztmás lettem úgy, hogy nem dohányzom és egészséges voltam.


Na az 5 éves kislányunk, aki 3 éves koráig beteg volt, úgy rohangált mellettünk tünet nélkül, hogy minden nap hálát adtam érte.


Ha beteg lett volna, nem tudom, ki látta volna el....

2021. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Unokaöcsém 15hós, 2napig láz, nyűgösség, sírás, rosszul alvás. Nurofent kapott meg flamborint.
2021. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Apának van + tesztje, én pár nap múlva hoztam ugyanazokat a tüneteket, a pici meg most kezdi enyhén (hőemelkedés, nyűgösség, orrfolyás, étvágytalanság). Szóval a baba nincs tesztelve, de valószínűleg ugyanaz a baja, mint nekünk.


#2 Ez borzasztó, nagyon sajnálom, hogy téged így ledöntött a lábadról... olvasni is szörnyű. Ne haragudj a kérdésért, de oltás mellett okozott nálad ilyen durva tüneteket, vagy anélkül? Ez a hörgőszűkület nagyon nem vicc. :( Mi oltattunk, de csak remélem, hogy segít enyhén átvészelni.

2021. nov. 9. 12:13
 5/26 anonim ***** válasza:
58%

2. vagyok. Nem vagyok beoltva, és valószínűleg nem is leszek. Annyira megtépázta a vérképem a Covid, annyira rossz volt a trombocitaszámom, hogy a kórházban hematológust akartak hozzám hívni.

Én ezért nem merem felvenni az oltást, mert félek a trombózistól.

2021. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk kisiskolások, de azért válaszolnék: egy évvel ezelőtt volt covidos a család. Két fiam levertséggel, étvágytalansággal, gyengeséggel, enyhe köhögéssel vészelte át, a harmadik pöttyös lett. Úgy jött elő, mint amikor bárányhimlős volt. Utána azt olvastam, hogy sok covidos gyerek lesz kiütéses, náluk ez is tünet lehet.


5-ös miatt offolnék: undorító az írásod. A gyerek elpatkolt? Normális vagy? Akár kamuzhatsz is, de sajnos tényleg halnak meg gyerekek betegségben (nemcsak covidban, hanem inkább másban). Szégyelld magad ezért a kifejezésért, meg ahogyan írtad.

2021. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm, teljesen értem a döntésedet.


#5 Valóban borzasztó a stílusod, még ha igaz is, amit írtál. Mindenesetre örülök, hogy a te gyerekeid átvészelték és nem "patkoltak el"... Kicsit nézz magadba.


#7 Köszi, remélem, nálunk se lesz komolyabb.

2021. nov. 9. 12:39
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
2es,nekem évek óta magas a trimbocata számom minden vervetelkor. Senki nem törődik vele, oltasom is van, semmi bajom.
2021. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

9!

Nekem a covid rontotta le. Mi vagy ki garantálja nekem azt, hogy oltás után nem lesz-e még rosszabb, esetleg nem kerülök rossz állapotba? Hisz ha megkapnám az oltást, a szervezetem ugyan úgy reagálna rá, mint a vírusra.. Ki tudja, mit váltana ki belőlem.

Így is van elég bajom a hormonrendszeremmel a Medroltól, amit a tüdőgyulladásomra kellett szednem... :(

Van egy 5 éves autista lányom, őt még fel kell nevelnem.

2021. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Off: 10 Nekem volt mélyvénás trombózisom, meg még pár autoimmun betegségem, ezért nagyon-nagyon féltem is az oltástól, de nem lett bajom, pedig most kaptam a harmadikat. Az is rulett, ha oltatsz és az is, ha nem. De logikusan általában a vírust direktben elkapni ugye rosszabb, mint legyengítve. És azért oltatnak az emberek, mert hát olyan nagy esetszámú járvány van, hogy esélyesebb, hogy elkapják, mint hogy nem - pláne, ahol kisgyerekek járnak közösségbe. Én kettőt nevelek egyedül, ha kidőlök, nincs aki vigyázzon rájuk, de ki is vállalná? Így az oltást hosszas tépelődés után kevésbé kockázatosnak minősítettem, mint azt, ha nincs. Aztán majd kiderül.
2021. nov. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!