Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan vészelte át a covidot...

Hogyan vészelte át a covidot a kisgyermeked?

Figyelt kérdés

Nálunk ez egész család elkapta, 14 hónapos totyogóm enyhe tüneteket mutat. Akinek ilyen korú a gyereke (vagy kicsit kisebb/nagyobb) és elkapta, hogyan viselte? Milyen tüneteket mutatott és mennyi idő alatt esett át rajta? Mivel kezeltétek?

(Nyilván én is a gyerekorvos utasításait követem, csak érdekel minden tapasztalat.)

Köszönöm!



2021. nov. 9. 11:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

11!

Oltással is ugyan úgy elkaphatod...

Most volt a hírekben, hogy Tatabányán bezárt egy óvoda, mert mind a 18 oltott óvónő elkapta a Covidot.

Zacher Gábor azt nyilatkozta, hogy az intenzíven minden 7. ember oltott.

Az a fő baj, hogy az oltás nem véd attól, hogy elkapd. Nem véd attól, hogy továbbadd. Igazság szerint a kórháztól se véd. Akkor meg minek?

2021. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
#12 talán majd egyszer megtudjuk
2021. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%

Én csak laikus vagyok, fogalmam sincs, kinek van igaza és ki sző valami összeesküvést. De nekem az oltás tűnt jobb döntésnek, aztán majd persze kiderül.

Óvónő barátnőm férje elkapta, kórházba is került (egy hétig volt 40 körüli láza), lassan épült fel, a gyerekeik kb. 1-3 napig voltak lázasak, ő oltottként tünet nélkül átvészelte. Utána a férje is beoltatta magát. Még egyszer elkapták, akkor nekik kettejüknek csak allergia-szerű náthájuk volt, a gyerekek megint olyan pár napig lázasak voltak.

Másik barátnőm egyetemen tanít biológiát, ő oltatta magát és az asztmás gyerekeit is. És hát bízom a véleményében.

Megint egy másik barátnőmnél mind a 3 gyerekek covidos volt hasmenéssel és lázzal, a felnőtteknek kis hasmenésen kívül nem volt bajuk és negatív lett a tesztjük.

Egy idősebb barátnőm elkapta, amikor még nem volt oltás, de még mindig van egy csomó baja, amit a covidra fog, mert azelőtt nem volt (nehéz légzés, hajhullás, ízületi gyulladás, szédülés, mindenféle fájdalmas bőrprobléma).

A gyerekeim edzője (40-es ex-élsportoló családapa) meg sajnos 3 nap alatt belehalt - tudtommal nem volt oltva.

Unokatesóm (elég kripli szegény, sokszor operálták, véralvadásgátlót szed) oltatta magát, de a férje nem, elkapták (4 gyerek), apuka kórházba került vagy 3 hétre és még vagy 2 hónap volt, mire újra a régi lett, anyuka elvileg nem kapta el. Gyerekeken elég változatosan ment végig, valakinek csak orrfolyása volt, valaki lázas is lett. Azóta apuka is oltatta magát.

Orvos rokonaim és ismerőseim is beoltatták magukat és családjukat is.

Egyébként a nemzetközi adatok (pl. [link] meg nem azt mutatják, hogy annyira hatástalan az oltás. De azt, hogy még milyen mutációk jönnek - majd kiderül.

2021. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

12-esnek írom, Tatabányán élek. Ez a hír kamu. Egyrészt nincs Tatabányán olyan óvoda, ahol lenne 18 óvónő, másrészt az Önkormányzat kiadott egy nyilatkozatot, mely szerint álhír terjed a sajtóban.

Itt van az Önkormányzat kiírása:

[link]

2021. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Kicsit elment a kérdés az oltakozás irányába, nyilván az én második kérdésem okán is. Annyit mindenesetre hozzá tudok tenni, hogy mi oltottaktól kaptuk el úgy, hogy oltva vagyunk, mindketten. Szóval felejtsük el, hogy az oltott nem kapja el és nem fertőz: ez a reklám. Viszont (bármennyire is ramatyul vagyunk most), még mindig csak egy izmosabb influenza képében megy rajtunk végig ez a szörnyűség (egyelőre), és ez valószínűleg az oltás miatt van. Mi is nagyon szkeptikusak voltunk, de így utólag örülök, hogy felvettük. Ha ez azt jelenti, hogy ennyivel megússzuk (legyen így), akkor megérte.
2021. nov. 10. 13:28
 16/26 anonim ***** válasza:
Azota hogy van a kicsi? Nálunk 3 éves lazas 2 napja, de 39re felmegy neki. Nagyon aggódok.
2021. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#16 Nálunk étvágytalan és nyűgös, de hála az égnek nem lázas (1× lázasodott be), nem köhög, enyhén folyik az orra. Én is nagyon aggódtam, most remélem, nem esik vissza. Nálatok is covid? Tudod azért csillapítani a lázat? Folyadékot diktálni belé?
2021. nov. 10. 17:03
 18/26 anonim ***** válasza:
Biztos covid mert mi is azok vagyunk. Hamar vissza tér sajnos a láz. Iszik, csak sajnos kevesebbet mint kéne.
2021. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#18-as, hogy alakultok? Elmúlt a láz? Nálunk kicsit jobban van a baba.
2021. nov. 12. 16:49
 20/26 anonim ***** válasza:
Sajnos vissza tér neki. Jó lenne ha nálunk is kezdene javulni.
2021. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!