Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nátha esetén napi hány alkalom...

Nátha esetén napi hány alkalommal kell szívni a gyerek orrát?

Figyelt kérdés
2 éves múlt. Most elég erősen náthás, kiszívom az orrát, fél óra múlva megint tele van neki. Legalább óránként kellene orrszi-porsziznom neki, de az nem árt meg az orrüregének? Elég erős a porszivónk vákuumja. Ti milyen gyakran szívjátok ennyi idős gyereknek?
2021. nov. 13. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ahányszor kell. Ha te náthás vagy, nem fújod ki annyiszor, ahányszor megtelik? De. És kidörzsölődik a bőröd? Sajnos igen. Valamit valamiért. Az orrszívástól legalább nem lesz piros az orra, az orrüregének meg pláne. Orrműtét után direkt kérték, hogy fújás helyett szívjam én is magamnak, mert az kíméletesebb.
2021. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, hogy 5 percenként...
2021. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ártalmatlan,szóval bármikor. Inkább,mint egy arcüreg gyulladás. Egyébként nekem a Nasivin kids csodát tett. Csak reggel és este fújtam neki és jobb volt az éjszakánk.

Meg sinupret cseppet is kapott napi 1x.

2021. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az én fiam csak 2 hónapos, de náthás. Az orvos azt mondta, napi 15-20 alkalommal szívjuk neki nyugodtan. Ha ilyen picinek lehet ennyire gyakran szívni naponta, akkor gondolom a 2 évesnek is.
2021. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 13. 11:20
 6/15 anonim ***** válasza:
3%

Minél többet szívod annál több nyák termelődik.

Erősebb orrszívóval napi 3x szabad, ezek közt,pumpás kézi vagy pipettás módszerrel szabad, és csak annyit, hogy megkönnyebbüljön a légút.


Fontos, hogy szívás előtt vizes orrcsepp 1 éven aluli alulinak, vizes orrspray 1 éven felülinek.

Orrszívas közben a szabad orrjáratot be kell fogni és maximum 2-3 mp-ig lehet bent a szívófej egyszerre.


Orrszivas után hatóanyagos orrcsepp illetve nagyobbaknak spray.

Gyogyulást a betegeknek


Ui.: sajnos az elmaradt gyerekorvosok szorgalmazzák a napi sok szívást

2021. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok, a 2 évesnek már meg kellene tanítani kifújni az orrát, legalább napközben.


És csak reggel, este szívni

2021. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Bármennyit szívhatod és mindegy mennyire erős a porszívó, az orrszi porszi lecsökkenti a szívás erősségét.
2021. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7! A te gyermeked ennyi idősen kifújta már az orrát zsepibe?

Én úgy tudom erre elég sokára érnek meg. Persze lehet, van kivétel, én úgy tudom, még nem képesek rá 2 évesen.

2021. nov. 13. 14:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Te hányszor fújod ha náthás vagy? Számolod?
2021. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!