Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szimulál meg azt mondja...

Szimulál meg azt mondja nagyon beteg, mert rájött akkor nem kell menni?

Figyelt kérdés
A gyerek óvodás. Szereti az óvodát, vannak barátai, jól érzi magát mindig, mindig mondta is, hogy mennyire szeret odajárni, szeret ott aludni, minden milyen jó. Na, most a covidozás miatt ugye, ha kicsit taknyos, kettőt köhög, már ne vigyem. És ez megtetszett neki, hogy akkor itthon vagyunk együtt. Mert hát engem mégis jobban szeret, mint az óvodát... nyafog minden nap, hogy nem akar menni. Aztán meg jól érzi magát.. Ma köhög reggel, mondja aki köhög nem mehet, aki beteg nem mehet. Oké, végül akkor nem megyünk. Azóta se köhögött egyet se persze! Nem tudom azt csinálni, hogy márpedig beviszem, mert akkor meg ha mégis igazi a köhögése, akkor én vagyok a szülő, aki beviszi a beteg gyereket és a többi meglincseli...
2021. nov. 30. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol?
2021. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem beszélgess vele. A gyerek kicsi, de nem hülye, a saját szintjén ki lehet húzni belőle az igazságot. Kérdezd meg, hogy azért csinálja-e hogy veled otthon lehessen? Esetleg valamiért már nem szereti az ovit? Van ott egy másik gyerek vagy valami ami miatt már nem szeret menni? Ha oviba megy napközben, attól még ti töltötök elég tartalmas időt együtt? Lehet az is hiányzik neki.

De lehet orvosi oka is ha reggel pl fáj a torka de napközben nincs semmi baja, ilyen a reflux.

2021. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 hetet itthon volt betegség miatt, most 2. napja hogy viszem.Reggel volt sírás hogy nem akar menni, útközben 2 lépésenként töröld meg az orrom stb..stb.Bevittem,ha beteg úgyis szólnak hogy érte kell menni.De szimulálással nem lehet itthon tartani,mert ráérez az ízére 😁
2021. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom otthon vagy, akkor nem mindegy viszed-e? Én is otthon vagyok, most nem vittem, pedig már nem köhög, de nem biztos, hogy olyan jó ha mind covidosak leszünk az ovi miatt. Az ovisok mindig azt mondogatják, amit hallanak tőlünk, ezért mondja, hogy aki köhög nem mehet oviba, mondja a tapasztalatait.
2021. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4-es mi voltunk covidosak és be is vagyunk oltva, így ez a része nem izgat különösebben. Azért nem dolgozok, mert tudtam, hogy az ovi elején normális, ha gyakran beteg, a családban sokan csinálták az első fél-egy évben, hogy a gyerek egy hetet ment, kettőt nem és szenvedtek, hogy ki marad otthon, hogy oldják meg stb. és akkor még nem is volt covid, hogy kb. bármit csinál a gyerek már betegnem számít és ne menjen. Bár, ha rendesen dolgozni fogok úgymond itthon leszek, csak nem bent a főépületben és teljesen betáblázva. Nem baj, ha időnként felborítja, hogy tényleg beteg lett a gyerek, de az, ami most van, az katasztrófa, bosszant is, mert nagyon szeretem a munkámat, de ennek nem látom sok értelmét, hogy ennyire folyton ez menjen, hogy rendszeresen le kell mindenkit mondanom, mert hoppácska, most se tudok dolgozni. Sajna a járvány helyzet nem csak azt erősítette fel, hogy többet kell a gyereket itthon tartani, mint anélkül kellene, hanem azt is, hogy a férjemre meg így még sokkal nagyobb szükség van a sok beteg miatt, így az nem megoldás, hogy dolgozzak csak rendesen, majd ő itthon marad, mikor kell.


3-as lehet ezt fogom én is csinálni, hogy majd szólnak, ha mégis beteg, mert rá fog érezni, hogy csak mondani kell és maradhat..


2-es pont ez az, hogy egész belejött már az óvodába, főleg, hogy most végre egyhuzamban lehúzott 3.5 hetet - már meg is voltam döbbenve - sorol öt másik kisfiút és kislányt akikkel mindennap játszik milyen jókat, mindennap mondja hogy mennyire szereti az óvónőket, finom volt az ennivaló, alig várta, hogy eljusson odáig, hogy ő is bent alszik stb. De nyilván így kevesebbet vagyunk együtt és vonzó lehetőség neki, hogy ha itthon marad, akkor ott vagyok neki egész nap.

2021. nov. 30. 09:56
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

#4

Nem, nem mindegy, mert óvodaköteles a gyerek. Az óvoda tanintézmény, és mint olyan, kötelező. Nem bölcsi, nem csana, meg nem gyerekmegőrző, ahova ha van kedved, viszed, ha nincs, akkor meg nem.

Aki esetleg iskolás gyerek mellett van otthon a kistesóval, az ne vigye oda se, mert "jaj hát úgyis otthon van, akkor nem mindegy"?

A covidra fogni meg már marha unalmas, szerintem mostanra elég tiszta mindenkinek, hogy ez nem fog hipp-hopp eltűnni az életünkből, akkor soha többé ne vigyük közösségbe a gyereke(ke)t?

2021. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
6 nyugi! Nem tudom mi a bajod, de nincs igazad, az oviba örülnek ha nem viszed be, az iskola más tészta, de az enyém ovis. Ha egyébként nem tűnt volna fel nincs mindig naponta 12 ezer eset, van amikor alig van, az én ovisom is járt egészen idáig, de egyébként nem értem téged miben befolyásol, hogy más ember gyereke jár-e oviba, vagy sem?
2021. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Engem semmiben, csak tényeket írtam le. Nyilván örülnek neki, ha nem viszed be, mert 10 gyerekkel foglalkozni egyszerűbb, mint 25-tel, de ez nem változtat azon a tényen, hogy az óvoda kötelező, napi 4 órában legalább. Orvosi igazolással lehet otthon a gyerek, illetve a szülő igazolhat 3-4-5 napot egy évben, pont mint az iskolában. Tehát nem, ez nem úgy működik, hogy ha nincs kedvem (vagy neki nincs), akkor nem viszem. Az én fiam is ovis egyébként.
2021. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
8 ha van ovis gyereked akkor nyilván már észrevetted, hogy ha minimálisan folyik az orra, vagy köhög (erről szólt a kérdés is egyébként) akkor szól az óvónő, hogy nem jöhet holnaptól, de a gyerekorvoshoz nem viheted el, hanem küld neked e-mail-en egy igazolást, te mondod meg melyik naptól és meddig. Az ovi is felmenti egyébként járványra hivatkozva. Az óvoda egyáltalán nem olyan, mint az iskola, azt sokkal nehezebb elintézni, hogy iskolába ne járjon. Covid-mentes időkben volt olyan, hogy az óvoda kötelező napi 4 órában. De egyébként a kérdésben is benne volt, hogyha köhint egyet a kérdező gyereke, akkor nem viszi. Ebből láttam, hogy nyilván nem dolgozik, ahogyan én sem.
2021. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért ne vihetném el a gyerekorvoshoz? A miénknek ugyanúgy működik a rendelése, mint bármikor. Nyilván sima náthával nem viszem el, de nem is ez a lényeg. Iskolás gyereknek ugyanúgy bemondásra odaadják az igazolást, csak egy telefon kell, hogy mától nem megy, aztán ha rendbejött, akkor még egy telefon, hogy holnapra/jövő hétfőre/stb. kéne az igazolás. Meg szokták kérdezni, mi a panasz, tervezem-e bevinni a dokihoz, ha igen, akkor minden további nélkül vihetem rendelési időben. De ennek a világon semmi köze ahhoz, hogy az óvoda kötelező-e vagy sem. Megsúgom, covidtól függetlenül az, sőt, attól függetlenül is, hogy anyuka dolgozik-e vagy sem. Ha kiadnak egy rendeletet, hogy holnaptól x hétre/hónapra bezár az ovi a covid miatt, az természetesen más, arra nem kell igazolás. De ha az óvoda zavartalanul működik, akkor napi 4 órában kötelező.
2021. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!