Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az orvos mindig ugyanazt...

Ha az orvos mindig ugyanazt írja fel a gyereknek (antibiotikum), hogy jelezhetném neki finoman, hogy ez így nem annyira jó?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy impertinenciának vegye, hogy én bele akarok szólni a munkájába, vagy valami. Egyszer úgy fejezte ki magát, hogy ez a fajta gyógyszert nagyon jól lehet alkalmazni gyerekeknél.

Na én ezt értem, de ennek már lassan 2 éve és ugye tavaly kezdte a gyerek az ovit, egy napot ment oviba, egy hetet volt otthon. Valahogy megszokta aztán, most itt volt a téli szünet, ahogy visszament az oviba, megint beteg lett, pár nap elteltével.

Azt mondja, hogy járvány van, 39 fokos láz, egy csomó gyerek küzd most ezzel, már írta is fel az antibiotikumot.

Kérlek, ne írjátok azt, hogy menjek másik orvoshoz, mert nem tudom megtenni, itt ahol élünk, nincs másik gyerekorvos.


2020. jan. 22. 09:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Most biztosan meg fognak kövezni azért, amit írok.

Enyhe tünetek esetén leginkább csak az igazolásért mentünk a dokinkhoz. Ha írt fel antibiotikumot, nem váltottam ki azonnal. Vártam pár napot, addig a többi gyógyszert adtam neki, ha kellett, és vitaminokat. Az esetek túlnyomó részében hamar jobban lett és 1 hét után már nem volt semmi baja a gyerekemnek, így a recept ment a kukába.

Én nem szeretek orvossal vitatkozni. Az előző dokink gyakran írt fel antibiotikumot teljesen feleslegesen, aztán szerencsére elment és jött a helyére egy másik. Ő eddig még egyszer sem írt fel AB-t, se egyéb felesleges gyógyszereket. Van, hogy semmit sem ír fel, vagy recept nélküli, gyógynövényes cuccokat javasol. Az élet megoldotta a problémánkat :) Én sem szívesen mentem volna távolabbi gyerekorvoshoz, ha már itt van a rendelő 1 utcányira, a többi meg kilométerekre.

2020. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%

Bármit ír fel az orvos, nem kötelező kiváltani, csak egy lehetőség/javaslat, ami elsősorban az orvosnak jó, mert általában olyat ír fel, amivel jól jár, mert lesz belőle pénze.

Mindenesetre érdemes változatos vitaminokat, vagy életkorának megfelelő multivitamint tömködni a gyerekbe, és akkor kevesebb eséllyel fog elkapni ilyen vírusokat, vagy hamarabb kimegy belőle antibiotikum nélkül is.

2020. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiamnak is 3 napig 39,8 láza volt. Teljesen felesleges lett volna az antibiotikum, hisz vírus volt a torkán, kapta a lázcsillapítót ha rosszul érezte magát, orrát szívtam, tokába fújtam a torokfertőtlenítőt, 4-dik nap kutya baja sem volt.

Ne váltsd ki. Eleve kezdjük ott, hogy hirtelen magfas lázat 99%ban vírus okoz, teljesen felesleges és káros az antibiotikum. Bakítérium inkább elhúzódó , de kisebb lázt okoz.

Ne váltsd ki, ha látod, hogy 3 nap múlva javul,akkor fölösen kapta volna. Ha rosszabbodik, akkor adhatod neki. A mi orvosunk első körben soha nem ad antibiotikumot. (kivéve, ha túl egyértelmű, az kb 3 évente egyszer -3gyerekemből összesen-)Mindig előbb tüneti szerek, nagy dózisú c vitamin. Ha romlik, jöhet az AB. De ez rettenetesen ritka. Kicsik körében inkább a vírus tombol, vagy ha felülfertőződik, mert mondjuk gatya az immunrendszere és ezt AB-val is tönkre lehet tenni.

2020. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

És nem féltek, hogy majd rosszabbodik?

Mert mi szeptember óta 3* kerültünk a gyerekkel kórházba, egyszer magas láz miatt, máskor hányós-hasmenéses vírus miatt, majdnem kiszárad. Ő az a típus, ha elkezd hányni, nem lehet neki gyógyszeresen megállítani, hanem irány a kórház, infúzió kell.

Ő ha lázas, már ha nem is olyan magas, egész nap fekszik, levert, nyűgös, sokszor sírva mondja, hogy fáj a torka. :( Én bevallom, nagyon sajnálom csóri gyereket és ugye a gyógyszertől meg már másnap egyből jobban van...

Én csak arra gondoltam, hogy pl. másik antibiotikumot írna néha, hogy tudjuk váltogatni, ne mindig ugyanazt, nehogy rezisztencia alakuljon ki erre a hatóanyagra...

2020. jan. 22. 11:22
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a betegség és antibiot ad,és jó is akkor azért adja mindig mert az használ.De ha vírust szedett össze az ellen nincs gyógyszer.

Ha lázas,lázat csillapítok,amig nem tartós( 3 nap) vagy nem köhög csúnyán,nem viszem le orvoshoz mert ott még pluszban tuti összeszed valamit.(nagyfiam így lett szalmonellás anno)

2020. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: kissebbik fiam dec 24re lázasodott be,itt az ügyelet katasztrófa,le se vittem.Rendelés ugye csak jan 2-án volt rendesen.Addigra meggyógyult,lázcsillapítás,és mivel hurutosan köhögött,köptetőt kapott.
2020. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Talán nem véletlen, hogy ilyen gyakran beteg szegény, mégis hány antibiotikum-kúrán esett át eddig?

Nem félek, hogy rosszabbul lesz, mert egyrészt nem ülök ölbe tett kézzel (nem csak gyógyszerekkel kezelem, sőt), másrészt kap vitaminokat (hasmenés-hányás esetén diéta, probiotikumok, sok folyadék), harmadrészt vészhelyzetre még mindig ott a recept.

A dokid valamiért odavan ezért a gyógyszerért - hogy ez anyagi érdek vagy korlátoltság, jó kérdés. Akármelyik is, én nem adnék minden hónapban antibiotikumot a gyerekeimnek. Évek óta nem volt rá szükség (most kisiskolások), a legutóbbi megfázásnál 5 nap után már konkrétan semmi baja nem volt a fiamnak.

2020. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem túlfélted. Párszor az enyém is "majdnem" kiszáradt. Majdnem kiszáradással egy gyereket nem viszek kórhézba, lázzal sem. Akkor maradunk kórházban, ha igenis van két kereszt a vizeletben. Addig meg kiskanalanként adom a vizet és nyomom a kúpot. Köszöni szépen megvan, most kezdte az ovit szeptemberben, és 1 hete volt előszört beteg!!!

Az antibiotikummal offoljátok a védekező képességét. Kórházba sem kell rohangálni, 40,1-l is azt mondták ne vigyem. Miért is vinném?? Nem lázgörcsös, a másik fiam az, de a lázgörcs 37,8-nál is jelentkezik, semmi köze a magas hőhöz. Inkább a vírushoz. Hólyagos volt a torka, ez vitte fel a lázat, De hólyagos torok is vírus miatt van. Két nap múlva semmi baja sem volt.

Azok az ismerőseim, akik iylen szinten antibiotikum pártiak, még suliban is kéthetente beteg a gyerek. Ezt érdemes átgondolni.

2020. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Hát azért ez nem így van, 8* hányt egymást követően (kb. 10 perc szünetekkel), de minden kijött belőle, sőt! Nem is ivott-evett annyit, mint amennyi folyadékot kapott előtte. A kórházban így is letolást kaptunk, hogy ilyenkor kell jönni?! Miért nem mentünk hamarabb?

Azért szerintem el tudom dönteni, hogy mikor van enyhe kiszáradása a gyereknek. Nem kell egyből hülyének nézni az anyukát. ;)

Tudjuk, hogy a picik nagyon hamar kiszáradnak, szóval ezzel nem igazán érdemes szórakozni.


A laikus anyuka honnan tudja otthon, hogy most baktérium vagy vírus fertőzte meg a gyereket?

Mert ha ,,csak" vírus, akkor elég a tüneti kezelés, de ha nem?

2020. jan. 22. 12:43
 10/25 A kérdező kommentje:
Szeptember óta 5-6 alkalommal kapott antibiotikumot.
2020. jan. 22. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!