Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy kétségbeesett anya segítsé...

Egy kétségbeesett anya segítséget kér. 3 hetesem csúnyán megfázott. Volt már ilyen helyzetbe valaki? Meddig tart?

Figyelt kérdés
3 hetes babám csúnyán megfázott elkapta a nagyobbtól. Folyik az orra hurutosan köhög, kedvtelen, bágyadt. Beszéltem az orvossal de csak azt mondta amit eddig is csináltam szívtam az orrát és orrcsepp. Hideg párásító megy a szobába, láza nem volt. Csak cicizik. Egyfolytában sírok nagyon aggódok. Ezért féltem a tejcsit is hogy a sok stressztől elapad. De nem tudok mit csinálni nagyon félek. Kb 2 napja van így. Tegnap Egyfolytában aludt és nyöszörgött,ma már nem sírt annyit de egész nap alszik. Mondjuk fürdés után fent volt kb fél órát. Meddig tart ez? Volt akinek ilyen pici babája beteg lett? Félek elaludni is.

2021. dec. 21. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baj, még csak láza sincs akkor nincs akkora baj. Nyugalom, maskor is lesz beteg egy kis köhőgés meg orrfolyás nem a világ vége. Ha sok a takony akkor szívasd akár duplán is. Párásits esetleg csinalj egy jo kis kamilla teát és próbald meg egy kicsit gözölni, ha nagyon le van neki rakódva akkor ez az orrcsepp mellett hatni fog. Hidd el a hét vegere mar semmi baja nem lesz.
2021. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hetek óta náthás, naivan baby orrcsepp reggel, aztán napi 6-or sós orrspray és utána egyből orrszívó. Ennyit lehet tenni. 3 hetes babánál normális ha sojat alszik, elsőre azt hittem első gyerek mert úgy írsz mintha még nem lett volna előtte kisbabád.
2021. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
"Az újszülött baba alvásigénye nagyon magas. Éjjel 12-14 órát is alszik. Nappali alvásigénye 4-5 alkalommal 1-3 óra. Az újszülött baba 30-60 percet marad ébren az alvások között."
2021. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem az első, a negyedik. De eddig még egyik gyerekem se volt ilyen idősen beteg. Hál istennek eszik, igaz nem annyit de cicizik. Az zavar a legjobban hogy nagyon bágyadt, a kezecskéit se tartja a feje mellett. Kinyitja a szemét pár másodpercre aztán vissza alszik.
2021. dec. 21. 22:42
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mit mondott? Amúgy ha eszik, van rendesen pelus és nincs láza akkor ez van.
2021. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta amit eddig is csináltam orrszívás orrcsepp és ennyi, más nem tudok csinálni, de azt se mondta vigyem be megnézi de holnap ha akarja ha nem beviszem.
2021. dec. 21. 22:49
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Hívd fel az ügyeletet és kérdezd őket meg.
2021. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező, ha vírus okozza a babókád légúti panaszait (sanszos), arra úgy sincs orvosság, Te sem tudsz többet tenni, mit amiket írtál.

Ha ne'adj Isten láza lenne, akkor ilyen piciknél ajánlott pisikét gyorstesztelni, amit Te is elvégezhetsz otthon, megnyugvásképp is.

Ha bakteriális eredetű (vagy felülfertőzés alakul ki), akkor jöhetne szóba antibio, de nem úgy tűnik, hogy erről lenne szó, bár nem vagyok orvos, csak a kislányom 4. hete taknyos, túl vagyunk vérvételen, vizeleten, van már tapasztalat.


Még sólámpázhatsz esetleg.

2021. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezért mondta a gyerekorvos, hogy az első 6 hétben ne engedje a nagyot most oviba. Túl lesz rajta pár nap alatt, de te is pihenj, mert kikészülsz idegileg.
2021. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozza a segítő szándékú kommentet, az húzza bele az anyjába!!!! Ezt is lehet lepontozni...vagy jelenteni, lexarom.

8 voltam

2021. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!