Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek ez betegség?...

Szerintetek ez betegség? Vinnétek közösségbe?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam magánbölcsibe jár. Ezt csak azért írom, mert elfogadóbbak a betegségekkel kapcsolatban, és a mai eset miatt sem szóltak, amit le is fogok írni.

Ez történt:

2 napja reggel kakilt és és magához képest lazább volt a széklete. Meg is beszéltük a férjemmel, hogy picit mintha hasmenéses lenne neki, de úgy voltunk vele hogy hàtha csak valami ennivaló.

Nem igazán foglalkoztunk vele, mivel semmi egyéb tünet nem volt, tehát nem gondoltunk betegségre.

Ma viszont reggel a bölcsiben annyira ment a hasa hogy még a body is átázott neki.

(Még 70%-ban pelusos, úgyhogy nem volt nagy probléma, hanem zacsiban megkaptam a bodyt szegény dadustól.)

Viszont azt mondta, hogy semmi egyéb nem volt, ez is csak 1x reggel. Nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Sajnos nem is volt alkalmunk beszélni róla különösebben. De azért engem zavar picit, és nem tudom mit csinàljak.

Úgy voltam vele, hogy figyelgetem és ha ugy látom holnap-holnap után nem viszem. (Szerencsére pont itthonról dolgozhatok.)

Egyenlőre semmi nem történt bölcsi óta, bár tény hogy nem nagy az étvàgya-és igazából már tegnap este is keveset vacsoràzott.

Ma a bölcsi óta egy 3/4 túrórudit, meg egy kevéske kis piritóst, sajtot és kb 2,5 dl almalevet ivott. Ami azért nem sok, viszont a közérzete rendben, ereje is van. Nem tudom eldönteni, hogy beteg-e vagy csak szerencsétlen véletlenekről van szó. Bár azt gyanitom hogy bujkàl benne valami, mert sosem szokott menni a hasa és keveset is evett itthon.

A fentiek tudatàban ti vinnétek bölcsibe?



2022. márc. 9. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha van lehetőséged otthon tartani akkor szerintem tartsd otthon.
2022. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács : probiotikumot adj neki, de tejterméket most ne.
2022. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék neki semmiképp tejterméket 1-2 napig, viszont banánt, pirítóst, krumplit, rizst, tehát ilyen "ártatlan" kajákat igen, és sok folyadék. Ha holnapig sincs további gond a széklettel, én vinném.
2022. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem holnap maradjon otthon (én mondjuk már pénteken sem vinném be 1 napra)

Ha lappang benne valami valószinű holnapra már előjön, és a bölcsibe kitudja mit szed még össze mellé...

2022. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kis vírus. A fiamnak szokott így lenni 4- 5 napig,hogy napi 1-2 széklet,de akkor teljes ruha csere,amugy közérzet,étvágy minden rendben,láz sincs.de innen mindig tudom,hogy lappang benne valami.
2022. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Meglátjuk mi lesz még reggelig. Ilyenkor mindig rettegek az éjszakáktól. Amugy szuper alvo, de amikor elkapta a calicit az is hajnalban tört ki szegènyből.

Tejtermékben igazatok van, nem kellett volna a rudit se vinnem, de mivel csak ott szembesültem a dolgokkal így nem tudtam már elvenni tőle.

Én is úgy vgyok vele hogy lehet jobb ha marad, és akkor már csüt-péntek itthon fogom. De reggel 9-ig még sok minden történhet.

Egyébként az egyik kisfiu már 1,5 hete fájlalja a hasát, a másik kislány meg 2 napja hányt is bent. A kisfiu ma nem is ment, de a kislány ott volt.. gondolom ott sem veszes a hekyzet. Persze ezek lehetnek tök független dolgok is, de az is lehet hogy megy köztük valami oda-vissza.

Amugy ami az érdekes hogy rettentő szeles a gyerek. Állandóan pukizik, de mázli ha csak ennyi. Az engem nem zavar ha itthon van, csak nagyobb baja ne legyen, mert a calicit is nagyon megszivtuk, őt visete meg legjobban az egész bölcsiből.

Remelem ennyiben marad most a dolog.

2022. márc. 9. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha azóta nem volt hasmenése (mondjuk ha 1-2x volt azóta az még belefer), akkor én vinnem. Ha lázas, levert, vagy hasmenése van többször is akkor nem vinnem.
2022. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően én is mint a 7-es



De a 6. Kommented olvasva maradna otthon.

2022. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!