Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós-hasmenéses vírusnál...

Hányós-hasmenéses vírusnál mit adjak a gyereknek enni?

Figyelt kérdés
Másfél éves, már nem szopizik. Én már jópár napja vizes hasmenéssel küzdök, kislányomból meg ma reggel kijött a reggeli. Mit adtok neki ilyenkor enni? A kedve jó amúgy csak annyi hogy nincs benne ma még semmi azóta csak vizet adtam neki.
2022. márc. 16. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Dehidratációs folyadékot. Nézz utána hogy kell elkészíteni
2022. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerű szénhidrátok. Főtt kolompér pl. Vagy háztartási keksz
2022. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hipp ORS italt és nem erőltetem az evést, ha kér akkor banánt vagy valami egyszerűt adok amiben sok energia van.
2022. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Hányáa után 2 órán keresztül TILOS etetni és itatni. Ezt tartsd be, különben folyamatosan hányhat, és az elveszített emésztőnedvek miatt gyorsan kiszáradhat.
2022. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha hányt, akkor 2 órán át tilos ennije és innija. Utána is csak kortyokban igyon. Sokkal jobban veszélyezteted az egészségét, ha ilyenkor mindent összeeszik. Én a kímélő ételeket javaslom a hányásos-hasmenéses betegségnél. Piritós, háztartási keksz, ropi, tea, főtt burgonya, rizs, tészta, víz. Ezek mind jók. Ilyenkor minden állati eredetű étel kerülendő. Ha nem éhes, akkor ne erőltesd. Ilyenkor nincs nagy étvágyuk.
2022. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Természetesen soha nem erőltetem az evést, alapból máskor sem, nemhogy ilyenkor. Azóta evett egy kis pogácsát meg egy negyed banánt kb, ebédből egy kanál rizst, többet nem kért. Vizet iszik. És nem hányt azóta szerencsére, illetve volt egy normál állagú kaki is.
2022. márc. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!