Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves gyereknek hasmenése...

2 éves gyereknek hasmenése van. Két javaslatot kaptam, mi az “igazság”?

Figyelt kérdés

Egyik, hogy száraz diéta: keksz, ropi, főtt krumpli. A másik: minden legyen ugyanúgy, max kevesebb tejtermék.

???


Amúgy kap Normafloret és próbálom itatni vele az elektrolitpótló italt, de nem issza az íze miatt.... A patikus azt mondja nem szabad keverni se teával se semmivel..


2019. márc. 2. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Hát elvileg szabad, én gyümölcslébe tettem, de elárulom, úgy se itta meg.

Kb 2 napig mindenképp a száraz diéta javasolt, aztán ha javul, akkor óvatosan térhettek vissza a rendes étrendre. Ja, az enyém kakaó/tej-mániás, azzal alszik, azzal kel, rizstejet adtam neki, mikor ez volt.

2019. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy miből áll a gyerek alap étrendje. Hasmenéses vagy gyomor-bélpanaszos megbetegedések esetén azért a gyomor és bél rendszer megduzzad, kicsit gyulladtabb is lehet még akkor is ha a hasmenésen kívül nincs más tünet. Emiatt javasolt a kímélet.

A tejmentes étrend valóban jó ilyenkor, és ha amúgy sem esztek zsírosan, fűszeresen, olajosan akkor valóban nem kell változtatni, de ha nálatok pl a rántotta a reggeli és ebéd után palacsinta van stb, akkor most tényleg kicsit visszább kell venni.

2019. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

A max kevesebb tejtermék tuti butaság, tejterméket egyáltalán nem szabad adni ilyenkor semmit. Meg fűszeres nehéz ételeket sem.

Az elektrolit izé, szerintem pénzlenyulás, a gyerek kiköpte így egyszer kóstoltam, egy az egyben kihánytam, édes is volt, sós is meg meg vmi mesterséges ízesítő is volt benne. Mikor mondtam orvosnak, hogy ezt mégis hogyan gondolta? Megvonta a vállát, és elnézést kért. Azt mondta 100% almalé, ha ki van száradva a gyerek. Ha nincs kiszáradva akkor meg ásványvíz, amiben sok ásványi anyag van,+ropi, azon rajta van a kellő sómennyiség. Ez az elektrolit folyadek csak ihato es olcsó. Nekünk nagyon jól bevált ez.

Teljesen kiszáradt gyereket rehidratált almalé fél óra alatt- tesztcsíkkal folyamatosan néztem. 3+++-es vadlilából-ami kórházi ellátást igénylő totális kiszáradás, visszaállt normálba.

2019. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Diéta mindenképpen és nem, hogy kevesebb tejtermék, hanem ilyenkor a tejet és a tejterméket abszolút hanyagolni kell, ugyanis a tej fokozza a hasmenést.
2019. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor húslevest adok neki (puhára főtt zöldségekkel), főtt krumplit, banánt, rizst. Hozzá probiotikumot és Enterolt. Tejterméket egyáltalán nem. Mellé még gyógyteákat (pl. kamilla) és probiotikumot + Enterolt.
2019. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enterol nem.probiotikum?
2019. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:
Én csak a tejterméket meg a savas gyümölcsöket vettem ki ilyenkor. Példál a narancs, mandarin. Ha még esetleg alkalmi szopizó, akkor kínálhatod cicivel többet, bélésgondoknál az anyatej csodaszer.
2019. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!