Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás után...

Bárányhimlő elleni oltás után milyen mellékhatások gyakoriak? Mennyire féljek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam holnap kapja meg az első adagot, NeisvacC-vel párosítva. Kicsit félek, hogy mi várható, mert valaki azt mo dta, erős oltás....a ti babáitok hogy viselték?

2022. márc. 20. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyik gyereknél sem volt semmi. A gyerekorvos azt mondta, hogy figyeljük, mert elő jöhetnek kiütések, abban az esetben hívjuk. De nem volt rá szükség. Ha lesz is bármi, nem kell félni, az oltások evvel járhatnak.
2022. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam már kettőt kapott, semmilyen mellékhatása nem volt egyiknél sem!

Ő is a neisvac-al kapta egyben.

2022. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semmi nem volt pedig akkor kapott 2 másik oltást is ( igen, 3-at😟) mind a 2 gyerek.

Egyiknek sem voltak tünetei, pedig az elsô 6 hetes után lázasak voltak (38)

2022. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 🙏
2022. márc. 20. 20:15
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Semmi bajuk nem volt (2 gyerek).

Csak a covid óta divat rettegni az oltásoktól.

2022. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk sem semmi egyik gyereknél sem. A kisebbik az MMR-rel összevonva kapta, még úgy sem volt semmi mellékhatás. 😊
2022. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Én rákérdeztem az oltás után a dokitól, hogy milyen mellékhatásokra számíthatunk, mert én is azt hallottam, hogy ez egy durva oltás.

De nem, annyit mondott, hogy max hőemelkedés a jellemző, de még az sem feltétlenül.

És valóban, még csak nyűgös se volt a gyerek (miután megnyugodott a szuri után). Semmit nem vettem észre rajta, az első rota oltás jobban megviselte, mint ez, pedig akkor is csak a hasa ment.

2022. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha lenne immunreakció, akkor se féljél, hanen higgadtan figyeld a gyereket és kezeld, ha kell.

Nem volt amúgy semmi.

2022. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Egyik gyereknek sem volt semmi
2022. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk kijött egy pár pötty az oltás helye körül, de nem is vakargatta, semmi különös nem volt, pár nap után eltűntek.
2022. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!