Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mindenkinek elmondtátok, hogy...

Mindenkinek elmondtátok, hogy a gyereketek autista?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha találkoztatok az utcán ismerősökkel, régi kollégával, osztálytárssal, stb. és megkérdezte, hogy miújság a gyerekkel, akkor elmondtátok neki, hogy autista?

2022. ápr. 26. 18:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%
Köszi utolsó, mindenhol azt hallom, hogy "semmit sem tudok az autizmusról" és osztják az észt képes megsegítéssel, napirenddel, meg "szegény ártatlan alig tud a világról örüljünk, hogy lélegzik a kis galamblelkű lény minden apróságának, mert már egy autistától ez is különleges".. Pont most sikerült végig hallgatnom, hogy micsoda áldás, hogy auti spec suliban olyan a tanrend, mint az értelmi sérülteké(tanakos, könnyített), így nem várnak el szegény gyerekemtől túl sokat(átlagos szintet), mert ő azt már nem szeretné csinálni és ezért rossz neki és csak szenvedne, hogy olyat kellene csinálni, amit nem akar, és én erről az egészről semmit sem tudok, mert egy autistának elég 2 órára 4 feladat és akkor már taps jár neki és elismerés.
2022. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
33%

Én nem titkolom, hogy autista vagyok. Az értelmes emberek tudják mi ez és azt is, hogy nem mindegyikünk kettyós szobanövény kategória. Sőt, az aspik vannak többségben, akiknek legalább átlagos az intelligenciájuk. Az egyik egyetemi tanárom, illetve gyakorlatvezetőm is autista. Kicsit sem érdekel, hogy korlátolt barmok vagy tudatlanok mit szólnak hozzá mi vagyok.

Nagyon undorítónak találom, ahogy egyesek állnak hozzánk. Pedig elvileg nektek, nem autistáknak van több empátiátok. Elméletileg. Normális társadalomban fel sem merülhetne ilyen kérdés, ami itt fel lett téve.


Minden rokonomnak, ismerősömnek, sőt munkatársamnak elmondtam már, hogy autista vagyok. Aki nem akarja felfogni vagy elfogadni, az így járt. Nem kár érte, ha nem foglalkozunk egymással innentől kezdve.

2022. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!