Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért csinálhatja a fogcsikorg...

Miért csinálhatja a fogcsikorgatást napközben egyhuzamban?

Figyelt kérdés
2 éves, már 1.5 évesen jeleztem védőnőnek, azt mondta majd megunja, hiába mondom neki úgy sem érti még. Nade ez alatt a fél év alatt volt hogy nagyon, volt hogy napi 1x, volt hogy abbahagyta 1-1 hétre és most megint olyan szinten tolja, hogy megőrülök. Próbáltam mindent. Csak vele foglalkozni egész nap, napirendet betartani, tornázni, sétálni sokat, idegen helyre menni, úgy csinálni mintha nem hallanám, szépen megkérni ne csinálja, de reménytelen. Volt valakinél ilyen? Tényleg megúnja? Az a pláne, hogy nem oldalra mozog az álla, csak szimplán összeharap ilyen erővel a hátsó fogaival, max ha mozdul akkor előre tolva. Nem is értem. Egyik ismerősöm fiának az összes tejfoga letört így. A közös pont, hogy nem nagyon indul be a beszéd a gyerekemnél sem, úgy mint nála volt. A nagynéném szerint az unokatesóm csak oviban hagyta el. Ötlet? Tapasztalat? Álmában nem csinálja. De van mikor meg is feszíti magát és úgy csinálja előre kifeszített kézzel. Úgy félek, mitől lehet? Írjatok ha van tapasztalatotok. Köszönöm!

2022. szept. 9. 10:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom mindenki ezt mondja, ha orvos kérdezi, de nem vetítek. Itthon minden a legnagyobb rendben. Szeretet, békesség. Gyerek cicizik, nem erőltetem a peluselhagyást, mindent meg tudunk venni, amire szüksége van. Adok neki halolajat, cici miatt vitaminozok én is ... Rossz evő. Vitamin hiány csinálhat ilyet? 😞
2022. szept. 9. 10:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminhiány nem, de egy izomtónus probléma igen, ezt egy dévényes gyógytornász tudja leginkább megmondani. A másik vonal a logopédus, bár oda leghamarabb három éves kortól szoktak menni. Háziorvos, védőnő ezzel a problémával általában felejtős. Még a korai fejlesztő az, ahol lehet, hogy tudnak segíteni.

Szoptatással minden rendben megy?

2022. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogorvos nem ajánlott valami fogvédőt?
2022. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éves volt a fiam, mire végre leszokott róla. Bármit is csináltam, semmi nem segített. Dévényeshez is vittem az esetleges arcizom probléma miatt (késett is a beszédfejlődése), de se azzal, se nyelvvel sem volt gond. Aztán egyik nap belenéztem a szájába és elszörnyültem hogy az alsó metszőfogak feleakkorák lettek a sok csikorgatástól, hogy a kisfiam is megijedt és megnézte ő is a tükörben. Akkor valami eltört benne, mert azóta nem csinálja egyáltalán.

Ja de! Túrja az orrát 😂 de inkább ez, mint fogkopás.

2022. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2.Szoptatás már megy nagyon, de először hipotónia miatt nagyon gyengén szopott. Rengetegszer nyelt félre is. Csak fekve, emelt fejjel oldalról tudott, tartottam a szájában közben. Nehezen született meg, 2x nyakán volt a zsinor.

3.Arra gondoltam ideges, hogy nem tudja kifejezni magát. Fogorvosra nem is gondoltam eddig, mert úgy tudtam ha éjjel csikorgat arra van, de egy 2 évesnek mit erőszakolok a szájába? Vagy van valami ilyesmire is? Egyik ismerősöm szerint van szilikon sín fogkefe helyett valami nyeles cucc, vegyek olyat hogy rágja. Hmmmm? Ilyet gondolsz?

4. Jajjj de jó, hogy abbahagyta. Örülök, hogy túl vagytok rajta. Orr hmmm. Nálunk most tanulja orr, szem, száj, és mindenkihez odamegy megmutatni. Egyszer kinyomja a szemem tuti 😂

2022. szept. 9. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Szilikon fogsínre gondoltam. De most utánaolvastam,és csak 6 éves kortól ajánlják..
2022. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet veszek olyan rághatót. Fogtisztító mittomén mi a neve ilyen nyeles sín.
2022. szept. 9. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!