Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aksolin nevű antibiotikumot...

Aksolin nevű antibiotikumot szobahőmérsékleten tàroltam, így kapta a gyermekem 6napig! Nagy bajt csinaltam?

Figyelt kérdés

Sajnos másfél hete beteg a gyermek és kb semmi nem alszok emiatt, annyira szétszórt vagyok, hogy az antibiotikumot szobahőmérsékleten tároltam! Pedig tudom alapjáraton hűtőben kell! Sajnos így adtam a fiamnak 6 napig. Holnap lenne a 7. És egyben utolsó nap amikor kapja! Adhatok még neki belőle? Vagy inkább dobjam ki?

Óriási bajt okoztam? :/


2022. szept. 11. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
A port szobahőn lehet tárolni, a szuszpenziót kell hűteni. Baja nem lesz tőle, maximum nem hat, mert elbomlik a hatóanyag a nem megfelelő tárolástól.
2022. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez már a bekevert változat sajnos :(
2022. szept. 11. 22:37

Kapcsolódó kérdések:

Aksolint és cataflamot lehet egyszerre szedni?

Valamint a cataflamot meddig? Már 4 napja szedem a max adagot olyan fájdalmam van és egyenlőre nem enyhül.

Tüszős mandulagyulladásra van olyan hatóanyagú gyógyszer ami recept nélkül kiváltható és tartalmazza az AKSOLIN 875mg/125mg hatóanyagát ???.

A háziorvosom 3 hete ezt a gyógyszert írta ki amit ahogy mondott napi 2x1 szemet bevettem reggel és este amíg volt belőle, viszont megint visszajött, ugyan az a tünet, nehezen nyelek, amikor nyelek az fáj és olyan mint ha egy gombóc lenne a torkomon, nem ittam hideget...

Aksolin-ra lehet alkoholt fogyasztani? Mert nem volt le írva a betegtájékoztatóba

Holnap buli lenne és nem tudom hogy most mi a helyzet. Napi 2x kell szednem.

Fog gyulladásra Dalacin mennyire jó?

Már fél éve hol fel dagad az arcom 3-4 napra hol elmúlik. Amikor nincs az arcom bedagadva akkor is benne van a gyulladás mert az ínyem oldalán ki is jön egy kis pukli ami utal a gyulladásra. Na most a fogam nem lyukas csak le van törve belőle egy darab és szedtem rá...

Covid gyanús vagyok, miért írt fel a háziorvosom bakteriális fertőzésre alkalmas antibiotikumot? Aksolin

Derűs napot! Már egy ideje tart a dolog, szombat óta karanténban vagyunk a lányom pozitív teszteredménye miatt. Azóta ő már szinte tünetmentes, csak köhög, fújja az orrát. Én jobban belemerültem vasárnap-hétfőtől. Enyhe láz, tartós hőemelkedés, köhögés, fejfájás,...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!