Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kedves Anyukák! Ki milyen...

Kedves Anyukák! Ki milyen érintésmentes lázmérőt használ? Mi a véleményetek az ilyen fajta lázmérőről? Mennyire pontosak? Megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Legkisebb Fiunk 10 hónapos, most először beteg, lázas, nagyon nehezen viseli a popsiba mérést, keservesen sír.

Gondoltunk érintésmentes lázmérőre, de nagyon sokféle van.

Akinek van tapasztalata, kérem írja le pár szóban a véleményét!


Köszönjük szépen!



2022. szept. 15. 22:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%

Az érintés mentes tényleg nem pontos. Viszont engem nem nagyon érdekel az az 1-2 tized eltéré!

Ha a gyereken látom h nyűgös megmérem a lázát 38,5öt mutat, nem érdekel h az lehet h csak 38,3 vagy épp 38,7 Adok lázcsillapítót és ennyi

2022. szept. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha még 1-2 tized lenne.De nekünk volt,hogy az érintés mentes csak 37,2-t mutatott,hónaljban meg 38,7 volt.Pár perccel később ismételtem kíváncsiságból, akkor meg 38 fokot mutatott.Szóval abszolút össze -vissza.Van amúgy 2 fajta is,de egyik se jó.Hónaljban a legjobb.
2022. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mi ezt használjuk és teljesen jól működik. Fülben és homlokon is lehet használni.

2022. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mérheted a hónaaljában. Régen én is azt hittem, hogy a fenekébe téve pontosabb, de ez elavult régi gyakorlat. Nekünk Measupro márkájú infrás van, már szerintem nem elérhető, de vannak másfajták, annó 6000 ft körül vettem, azóta is sokat használjuk, éjjel is könnyű megmérni vele. Többször összehasolítottam a digitális hónaaljbadugós lázmérőnkkel, és teljesen jól mér, csak tudni kell, hogy hogyan használd helyesen (halántéktól a homlok irányába és vissza, többször mérni, mindkét oldlaon, és a legmagasabb kimutatott értéket venni eredménynek).


De sima pittyegős lázmérőkből is van olyan, ami pár mp-alatt megméri hónaaljban, csak az nyilván nem érintésmentes.

2022. szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem bölcsi kezdéskor sokat volt beteg a lányom, sok félét próbáltunk, végül ez jött be, ilyen van a bölcsiben,de az ügyeletes dokinál is láttam már ilyet:

[link]

2022. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
69%
#11 én pl nem tized fokokról beszélek, hanem fokokról. Nem mindegy, hogy 38+ vagy 36+...
2022. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek!

Sajnos hónaljban éjjel nem megoldható, mert elmozog, próbáltam tegnap éjszaka! Napközben kb. ugyanúgy sírt hónalj mérés közben, tehát nem a popsis méréssel van a gondja ezek szerint, hanem a ,, lefogás", különben is sok dolga van, nem ér rá ott ücsörögni. 🙂

Nem ragaszkodom az érintésmentes lázmérőhöz, csak jó lenne olyan, amivel meg lehet mérni éjjel, anélkül, hogy felzavarnám.

Megnézem a linkeket!


Köszönöm szépen!

2022. szept. 16. 11:29
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

#16 nekem még egy egész fok eltérést se mutatott soha, nem h jettőt.

De a gyereken is látod, érzes h 36 + vagy 38+ a hője.

2022. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is több az eltérés,mint pár tized,és azzal nem vagyok beljebb,hogy érzem,hogy lázas. Tudni kell mennyire az.Eleve az orvos is kérdezi,hogy mennyit mértél, illetve később az sem mindegy,hogy 38,5 vagy 39,5 a láza.Makacs láznál az sem biztos hogy hőemelkedés alá megy első nap,de tudni kell,hogy valamennyit hat-e a lázcsillapító.Azt meg te meg nem állpítod,hogy mennyire magas a laza kézzel.Egyszónak is száz a vége,éjszakára támpontnak esetleg jó lehet az érintés mentes,de biztosabb a sima hónaljba.Nekünk 2 felé is van amúgy az érintés mentesből,de egyik sem 100%-os.Nem is használjuk,el vannak téve.Pár betegségen túl vagyunk az 5 gyerekkel,de nem bízok csak a rendes lázmérő én.Az egyik amúgy 5 MP alatt mér.Annyit le lehet kötni a gyereket,hogy nyugodtan üljön.
2022. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem mindegy h 38,5 vagy 39,5?

Nem írtam h kézzel megállapítom h milyen magas a láza, csak azt h azért 36+ és 38+ érzel. Ami meg ugye nem 1 fok különbség, mint a te példádban.

2 fok eltérés pedig a mi lázmérőnk sosem mutatott.

Fél fok eltérést meg az általad említett 5mpes is.

2022. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!