Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cukorbeteg kisgyerek vendégül...

Derjaderja kérdése:

Cukorbeteg kisgyerek vendégül látása szülinapon hogy lehet a legjobb?

Figyelt kérdés

Óvis lányom vele egykorú kis barátnőjéről most kiderült, hogy cukorbeteg és lisztérzékeny. A családjuk és a páromék generációk óta szomszédok, így közelebbi is az ismeretség.


Télen lesz a lányom szülinapja, és kezdek gondolkozni, hogy legyen az ünneplés.


Hogy lenne jó a torta, ha ez a kislány is jön? Arra gondoltam, inkább külön sütiket rendelnék, amiből vmelyik neki való (ezt megbeszélném az anyukájával, hogy pontosan mit takar pl szénhidrát szempontjából).


Ez jó lehet? Gondolom, ha nem hívja el az ember, az hosszú távon rosszabb. De az is kegyetlenségnek tűnik, hogy van vmi klassz torta, amiből mindenki kap, de ő nem.


Vkinek van ilyen tapasztalata, hasonlóan érintett gyereke/rokona?

Köszönöm.



#kisgyerek #Cukorbetegség (gyermekkori) #Ünneplés, zsúr
2022. okt. 25. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Inkább az anyját kérdezd mielőtt meghívod a gyereket, hogy egyáltalán megugorható-e a feladat. Mert lehet, hogy olyan durva diéta kell neki, hogy nettó szopatás lenne bármilyen kajás összejövetelre elhívni a gyereket.

De ne most kérdezd, majd kb. egy hónappal a szülinap előtt, hiszen csak most diagnosztizálták, még ők sincsenek képben.

2022. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A mandulalisztből vagy kókuszlisztből készült termékek jobbak a cukorbetegeknek, illetve a lisztérzékenység szempontjából is okésak, lehet tortát is sütni ilyen lisztekből, vannak tök finomak is, csak nyilván ezek drágább lisztek, főleg a mandula. Én cukorbeteg vagyok, a cukorbetegség nem zárja ki a süteményeket, csak jobban kell figyelni és van, amit helyettesíteni kell, de teljesen megugorható feladat. De beszéld meg az anyukájával, hogy ő mit gondol, de én ajánlom a mandulalisztet és kókuszlisztet. Sok cukrászdánál vannak lisztmentes, cukormentes, tejmentes sütik, sokszor mandulalisztből. Azok ideálisak lehetnek.
2022. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg az anyukával, ha mehet akkor rendelj neki több félét, ne érezze, hogy kimarad vagy nem választhat.
2022. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk ha cukorbeteg, kapja az inzulint, szoval akkor ugyis barmit ehet (ugyanis a cukorbetegseg nem azt jelenti, hogy tilos cukrosat enni - eleg hosszu lenne elmagyarazni). Nyilvan a liszt mas tema, azt az anyjaval kell megbeszelni.
2022. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4. Nagyon tévedsz.

Kiszámolt szénhidrát mennyiséget ehet, napi ált. 5 alkalommal, meghatározott időben. Az inzulin ehhez van beállítva. A cukor nagyon gyorsan felviszi a cukrot, még inzulinadás mellett sem engedik.


Azt nem tudom, hogy a gyakorlott inzulinos cukorbetegek tesznek-e néha kivételt (de akkor is pontosan tudnia kell hogy mennyit vitt be és ahhoz emelni az inzulint), de 4 éves korban nem gondolom, hogy ilyesmit enged az orvos vagy megengedett lenne.

2022. okt. 26. 03:12
 6/15 A kérdező kommentje:

2. Olyan cukrászda kellene, ahol pontos összetevőket, mennyiségeket írnak, de gondolom van ilyen.

Köszi a választ 😊

2022. okt. 26. 03:13
 7/15 A kérdező kommentje:
5. (+6. pótvacsi).
2022. okt. 26. 03:14
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Tudom, hogy nem olcsó, de nem neki hozatnék külön, mindenki azt kapná, amit ő ehet. Egy kis láthatatlan érzékenyítés a kicsiknek :)
2022. okt. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Egyet értek az utolsóval
2022. okt. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon egyszerű, olyan lenne a torta, amit ő is megehet. Nagyon finomak tudnak lenni a mentes torták is.

Én nem rendelnék sütiket. Névnapra jó, de ez szülinap lesz. Kedves tőled, de ebben a korban még a torta az igazi.

2022. okt. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!