Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Köhögés ellen mit szoktatok...

Köhögés ellen mit szoktatok adni, mi vált be a legjobban nálatok? Olyan 22hós -2éves kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Voltunk mar 2x is dokinál, de mar 3hete nagyon taknyos, es köhicsél.

A doki szerint semmi baja nincs először irt fel vmit -Ipecac solutio- , es fenistil, de azt csak 1hetig szabad, C vitamint azt adok, de nem tudom mar mit csináljak/adjak.


Mas baja nincs csak taknyos , van amikor csak feher átlátszó, van amikor zöldes.


Ti mit szoktatok adni???



2022. nov. 7. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Leszívjátok az orrát?


Nem lehet nagyon mit adni, ahogyan egy felnőttnek is felesleges. Köhögés ellen lehet vízes ruha a szobában meg a párnáit megemelni.

2022. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
én évek óta nagyanyáink rég bevált módszerét alkalmazom a köhögésre.. disznózsír a mellkasra-hátra- korától függően-textilpelenka-törülköző erre rá körbe tekerve- fáslival "ráerősítve" ebben alszanak.. pár nap és a váladék mindig feloldódik és a köhögésük megszűnik.. a fiam lassan 9 éves, de utoljára a 6 éves státuszon látta a dokinénink..
2022. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Derjaderja ***** válasza:

Ha elhúzódóan taknyos és köhög, akkor a lecsorgó orrváladék a leggyanúsabb.

Elszánt orrpolitika segít csak a lányomnál erre: napi többszöri orrszívás, előtte befújással, orröblítés. Fontos este leszívni, nálunk az van ilyenkor a fogmosás elött, de még éjjel álmából is kikeltem ha szörtyöl és köhög (különben neki lemegy, a fiamnál ez nem indokolt). Nasivin is segít, de csak átmenetileg szabad adni. Érdemes Nasivin hatás után újra szívni, mert akkor kevésbé fáj és jön a trutyi jobban.

2022. nov. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Ambroxol szirup, babyloof kenőcs mellkasra,hátra. Sterimar, utána orrszívás, utána Nasivin orrcsepp (orrcsepp 3× egy nap) Ezek végtelen ismételgetése.
2022. nov. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Kettesnek: azt mondják a borz vagy a kacsazsìr mègjob! :) FÈLBEVÁGOTT HAGYMA az ágy mellè, hagymaszirup, hagymatea ha ezeket nem akarja egy jò adag tyúkhúsleves 2 egèszben főtt hagymával, de hèjastul kell bele rakni 3 òrát főzni!
2022. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Soooooksok D-vitamin, illetve én szoktam adni ilyen immunerősítő teákat (csipkebogyó pl, de a légúti panaszoknál a borsmenta tea is tök jó, ahogy belélegzi a kipárolgásait, kicsit kitisztítja az orrjáratokat) mézzel-citrommal. Minimum este elalvás előtt orrszívás, és ha még úgy is köhög álmában, akkor suttyomban bekenni a mellkasát valami légzéskönnyítős kenőccsel, az nálunk jól szokott működni.


Nagyon más egyebet nem tudsz tenni. Köhögés ellen felnőtteknek sincsenek gyógyszerek, szóval gyereknek sem igazán tudsz ilyeneket adni. Ha elfogadja a kicsi, akkor az izlandi zuzmó szirup még egészen jól szokott működni, én felnőttként is azt iszom ha nagyon elkap a köhögés, legalább aludni tudjunk mindannyian.

2022. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derjaderja ***** válasza:
4. Az ambroxol kérdéses, hogy indokolt-e. Sok idősebb orvos is rá van kattanva sajnos.
2022. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Derjaderja ***** válasza:
Mármint persze, ha nem szakad föl, akkor nappalra jó a váladékoldás, de talán érdemes megmutatni gyerekorvosnak, ha már ilyen gondok vannak, aki normàlisan pontosan megmondja, hogy meddig, milyen gyógyszer kell. Nálunk az egyik ilyen helyettes néni minden kis kuckucra felírja, a saját orvosunk volt, hogy leállította és szóvá is tette hogy indokolatlan volt.
2022. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sterimar (bármennyiszer), Nasivin (3x/nap) ha ez nem elég, akkor átváltok Aqua Maris (ez orrnyálka hártya védővel van már) és Nasopax (3x ez is) kombóra. Sóoldatok minden orrszívásnál a 'gyógyszereseket' 3x. Ha köhög is a lecsorgótól akkor Fluimucil 2x/nap és Stodal szirup igény szerint valamint párásítás a szobájában. Ezekkel hamar helyre szokott billenni.

D vitamint születése óta kapja, szeptembertől kap még pluszban Béres cseppet és C vitamint. 2,5éves.

2022. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!