Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi válik be a legjobban egy...

Mi válik be a legjobban egy 3-4 éves kisgyereknél hiszti ellen, ha például nem akar hazamenni a játszótérről, de az sem segít ha otthagyjuk?

Figyelt kérdés
Sajnos borzasztóan tudnak bármilyen esetben ordítani vagy bömbölni
2022. aug. 21. 15:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha bömböl, bömböl. Ha látja, hogy nem ér célt vele, abbahagyja.
2022. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%

“az sem segít ha otthagyjuk?”

Az embernek égnek áll a haja, hogy miket képesek egyesek leírni.

Te vagy a hibás, valamit elrontottál, ha a gyerek hisztivel szeretné érvényesíteni az akaratát.

Nálunk ilyen nincs, nem volt, mert először is elmondtam, hogy meddig maradunk és mi fog utána következni. Ha mégis próbálkozott, amikor mondtam, hogy szedje össze a játékokat, lassan indulunk, akkor ott, helyben megmagyaráztam: mennünk kell, de úgy is lehet, hogy ha nem hagyja abba, akkor két napig nincs játszótér, csak séta.

Megcsináltam, megtanulta. Nem kiabáltam, nem rángattam.

Az “ akkor elmegyek, itt hagylsk” olyan brutális, hogy súlyos bajt okozhatsz, traumát. Egyáltalán a lehetősége, hogy nincs biztonságban, bármikor elhagyhatod, akár visszavetheti a fejlődésben. A barátnőm barom anyósa azzal riogatta az unokát, hogy ha hisztizik, akkor az ágy alól előjön a gonosz farkaskutya, és megeszi. A gyerek dadogni kezdett, pszichológushoz vitték, aki klf módszerekkel, játék közbeni beszélgetés közben szedte ki belőle.

2022. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
2# jót nevettem.
2022. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Úgy akartam írni csak most vettem észre, hogy "ha úgy teszünk mintha ott akarnánk hagyni a gyereket pl boltban."
2022. aug. 21. 17:20
 5/22 anonim ***** válasza:
26%
Úgy teszel, mintha ott akarnád hagyni?? Tehát egy épp valami miatt rossz passzban lévő gyereket a távolléteddel büntetsz, ráadásul hazudsz is neki? Szerinted miért "hisztizik", miért nem együttműködő?????
2022. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ilyenkor előre elmondani, hogy x ideig maradtok, aztán indulás előtt 15, aztán 5 perccel szólni, hogy még annyit maradtok. Persze nem tudja még, hogy mennyi a 15 perc, de egy idő nagyjából érzékelni fogja. Ha akkor is megy a hiszti, elmondom neki, hogy “tudom, hogy szeretnél még játszani, de haza kell menni mert késő van/meleg van/dolgunk van stb, de legközelebb is jövünk”. Persze ilyenkor is előfordulhat hiszti, de ilyenkor egyszerűen megfogom a kezét vagy felveszem és elindulunk. Elobb-utóbb abbahagyja.
2022. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok.

Még annyi, hogy a következetesség nagyon fontos ilyen helyzetben, tehát ne legyen az, hogy “jó, még 10 percet maradunk”, ha hisztizik, hanem tényleg induljatok el. Egy idő után megtanulja, hogy hiába parádézik, nem ér el vele semmit.

2022. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os jót írt, egy kicsit finomítanám: mivel az idő mértékegységét (perc) nem tudják mihez viszonyítani, inkább úgy kéne mondani, hogy pl. "most még jól meglököm a hintát, de többet már nem fogom, és ha lelassul, akkor ki kell szállnod és hazamegyünk". Ezt jobban megérti.

De az elv valóban úgy jó, ahogyan írta: először jelezni, hogy nemsokára indulni fogtok, aztán tényleg el is kell indulni.

2022. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha hiszti van, akkor x napig nem megyünk. Ott helyben, majd otthon, illetve másnap is el kell mondani, hogy a hiszti miatt most nem lesz játszótér. Ezt kb. kétszer kell eljátszani, utána nem lesz hiszti.
2022. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

9-es, ez hülyeség. Egyrészt egy ekkora gyereknek kb. mindennapi kenyere a hiszti. Másrészt a holnapra nem tud előre gondolni és annak érdekében most valamit tenni vagy nem tenni. Egyszerűen ehhez kicsi.

Sajnálom a gyerekedet. Jó lenne, ha olvasnál valamit a gyereknevelésről, dackorszakról, mielőtt végleg tönkre teszed a gyerekedet.

2022. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!