Flamborinba beleivott a gyermek? Mi lesz?

Figyelt kérdés

Teljes pánikba vagyok. Nyugtassatok meg légyszíves, hogy nem fog meghalni a gyerek… Egyedül mászott fel alá a szobában és a pelenkázónál játszott kicsit.. mentem be a szobába és azt láttam hogy a flamborin-os üvegcsét (fajdalomcsillapito lazcsillapito.. csepp) rágogatja.. gyorsan kikaptam a kezéből/szájából) de úgy össze rágta hogy valamennyire kinyitotta vagyis eltekerte a kupakját es ràfolyt vagyis kifolyt belőle a pólójára.. de ő ugye a kupakot rágogatta na de biztosan jutott a szájába is es hát fogalmam sincsen mennyi…. tehát valamennyit lenyelt belőle. Nem hiszem hogy sokat hiszen az üveg még tele van tehát annyira sok nem lehetett.. inkább a pólójára folyt. De a szájába is biztosan.


De tudom alapból az ember siman ad a gyermeknek akar 20 -25 cseppet is szóval igyekszek annyira nem aggódni..de hat nem tudom mennyit nyelt le.. Nem hiszem hogy sokat de valamennyit igen..


amúgy az eset óta már aludt,felkelt,eltelt 1,5 óra.. jó kedvű meg semmi változás nincsen rajta. Mászik,áll,mosolyog,játszik.


9 hónapos egyébként a leányzó és 9,5 kiló.


Mit gondoltok? Volt valakinek hasonló? Természetesen borzalmas anyának érzem magam. És igen ORVOS CSAK HOLNAP LESZ! Védőnő pedig nem vette fel a telefont eddig… Sürgősségire meg csak azért nem mennék vele ne hogy ott kapjon el valamit.. tehát oda csak ha nagyon muszáj!



2022. nov. 14. 16:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
22%
Fuh, de okos ott mindenki, csak oltani tudjátok, tanácsot baromi kevesen adnak.
2022. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11 Mert laikusként elég nehéz erre bármit is mondani, de akkor tessék, íme a betegtájékoztatóból kiemelt részlet, ezt biztosan szakértők írták:


Ha az előírtnál több Flamborint vett be

Nagy adagok alkalmazása után egy ártalmatlan bomlástermék (a rubazonsav) kiválasztódása vörösre színezheti a vizeletet. Hívjon azonnal orvost túladagolás esetén. Az alábbi tünetek bármelyike jelentkezhet Önnél:

- hányinger, hányás

- szédülés

- gyomor- vagy hasi fájdalom

- veseproblémák

- központi idegrendszeri tünetek, amelyek lehetnek görcsök vagy ájulásérzés egészen kómáig (súlyos eszméletvesztés)

- vérnyomásesés, amely olyan súlyos lehet, hogy sokkot idéz elő (a keringés hirtelen összeomlását)

- szívritmuszavar (rendszertelen és esetenként gyors szívdobogás).


Ha elfelejtette bevenni a Flamborint

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.


Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

2022. nov. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ki sem tudja nyitni, mert biztonsági záras.
2022. nov. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!