Flamborinba beleivott a gyermek? Mi lesz?

Figyelt kérdés

Teljes pánikba vagyok. Nyugtassatok meg légyszíves, hogy nem fog meghalni a gyerek… Egyedül mászott fel alá a szobában és a pelenkázónál játszott kicsit.. mentem be a szobába és azt láttam hogy a flamborin-os üvegcsét (fajdalomcsillapito lazcsillapito.. csepp) rágogatja.. gyorsan kikaptam a kezéből/szájából) de úgy össze rágta hogy valamennyire kinyitotta vagyis eltekerte a kupakját es ràfolyt vagyis kifolyt belőle a pólójára.. de ő ugye a kupakot rágogatta na de biztosan jutott a szájába is es hát fogalmam sincsen mennyi…. tehát valamennyit lenyelt belőle. Nem hiszem hogy sokat hiszen az üveg még tele van tehát annyira sok nem lehetett.. inkább a pólójára folyt. De a szájába is biztosan.


De tudom alapból az ember siman ad a gyermeknek akar 20 -25 cseppet is szóval igyekszek annyira nem aggódni..de hat nem tudom mennyit nyelt le.. Nem hiszem hogy sokat de valamennyit igen..


amúgy az eset óta már aludt,felkelt,eltelt 1,5 óra.. jó kedvű meg semmi változás nincsen rajta. Mászik,áll,mosolyog,játszik.


9 hónapos egyébként a leányzó és 9,5 kiló.


Mit gondoltok? Volt valakinek hasonló? Természetesen borzalmas anyának érzem magam. És igen ORVOS CSAK HOLNAP LESZ! Védőnő pedig nem vette fel a telefont eddig… Sürgősségire meg csak azért nem mennék vele ne hogy ott kapjon el valamit.. tehát oda csak ha nagyon muszáj!



2022. nov. 14. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Hat én a 8 hónapos 9 kilós lányomnak még sosem adtam többet egyszerre 4-5 cseppnél, a 20 csepp a napi maximális adag egy ekkora gyereknek.


Ha az üveg tele van akkor nyilván nem tudta meginni az egészet, ráadásul a cseppek is elég lassan jönnek.. tehát valószínűleg semmi baja.


El sem tudom képzelni hogy hogy nyitotta ki egyébként, néha meg nekem is nehezen megy..

2022. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem ertem, hogy gyogyszeres uveget, hogy er el a maszo gyerek ?


Egyebkent nem, nem lesz baja.

A Panadol is ugy van kitalalva, hogy az egesz uveggel meg kellene inniuk a toxikus mennyisegig. Gondolod a putrikban az irni olvasni nem tudo szulok majd szamolgatjak a mililitereket ?


Egy egeszsegugyis.

2022. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Sürgősségi információszolgáltatás mérgezés vagy annak gyanúja esetén:


+36 80 201 199 (0-24 órában, díjmentesen hívható – csak Magyarországról)


+36 1 476 6464 (0-24 órában, normál díj ellenében hívható – külföldről is)

2022. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
06-1-333-5079 -Heim Pál Kórház Toxikológiai és Anyagcsere Osztály (elszenvedett mérgezéssel kapcsolatban tájékoztatás kapható)
2022. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Mivel azt mondod, hogy úgy látszik hogy tele van, így egész biztos vagyok benne hogy semmi baja nem lesz tőle.

Inkább azt meséld már el nekem, hogy egy 9 hónaposhoz hogyan kerül gyógyszer? Nem lehet normálisan a gyerektől elzárva tartani?

2022. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Kiváncsi vagyok egy 9 hónapos hogyan tud kinyitni egy gyerekzáras gyógyszert... 🙄🤔
2022. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk ezt nem értem, ha annyira pánikban vagy, hogy már attól félsz, nehogy "meghaljon a gyerek", és ide írogatsz, ahelyett, hogy ügyeletet hívtál volna fel, csak nem lehetsz akkora pánikban...
2022. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Még az a szerencse, hogy nem jött le a kupak és akadt a torkán.

Nem a semmiért van ráírva, hogy gyerekektől elzárva tartandó!

1 pillanat műve az egész és végzetes lehet! Ébresztő anyuka!!

Persze bárkivel előfordulhat baleset, de ez nem az. Ez felelőtlenség, hanyagság!

2022. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki ad 20-25 cseppet???

Nekem a gyerekorvos 1 éves korig max. 5 cseppet mondott egyszerre.

2022. nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Ellentmondásos vagy. Egy kétségbe esett anya, akinek már a gyermeke halála is megfordult a fejében, az nem a gyakorira ír ki kisregényeket, hogy aztán laikusok diagnosztizáljanak, hanem rohan a sürgire, vagy minimum hívogatja az ügyeletet. Nem azért vagy borzalmas anya, mert véletlenül kint maradt egy gyógyszer, hanem mert szemlátomást fogalmad sincs, mi a teendő baj esetén. Ezen kellene elgondolkodnod. Ajánlom Novák Hunor idepasszoló videóit kezdésnek, sok hasznos tanácsa van még a figyelmes és megfontolt anyáknak is.
2022. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!