Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves gyermek beszédében ez...

2 éves gyermek beszédében ez normális folyamat?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez hogy van, de nehezen halad szegényem, és ami aggaszt, hogy vannak ezek a két hangos dolgok, amiket ismétel pl. akarja mondani hogy talicska de csak az megy hogy ta, nade ezt ha 50x nem mondja egymásután, akkor semmi. Utána pl. malac az meg ma és 1000x. Ez így szokott lenni? Védőnő szerint normális, de az első gyerek nem csinált ilyeneket. Érdekes. Nálatok ez hogy zajlott? Nálunk a gagyorászász inkább hümmögés volt.
2022. nov. 28. 00:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A védőnő több gyereket látott, mint te. Fiúknál 3 éves korig teljesen normális, ha elhúzódik a beszédtanulás.
2022. nov. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondta ezt is igen. Mindkettő fiú, az első 2 évesen mondatokban beszélt. Azért is érdekelne, mert vannak ismétlődő dolgai mozgásban is, és nem szeretném, ha későn vennék észre, hogy valami más. Elég furcsa mióta megszületett, de mindig megnyugtatnak, hogy semmi gond, csakhogy engem aggaszt, hogy tényleg igyekszem mindent megtenni, és kb fél éve mamamamama mimimimimi memememe tatatatatatatata. Mint akinek muszáj ugyanazt mondogatni. Nem zavar, bátorítom, sokat énekelek, beszélek hozzá, de legtöbbször rám se néz.
2022. nov. 28. 01:07
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Még korai az autizmustól rettegni, majd 3 éves korában térjél vissza erre a kérdésre. Két gyerek sosem egyforma, egyazon családban sem.
2022. nov. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Igaz nekem lányom van, szintén 2 éves és még koraszülött is volt de minket állandóan cseszegetnek hogy nem beszél még. 15-20 szót tud, azon kívül babanyelven beszél. Megérti amit mondok neki. Minket elkuldtek korai fejlesztésre mert hogy nagyon le van maradva amit nem értek. Sok ismerősöm van akinek 3 eves kora korul kezdett el beszélni a gyereke és koraszülött sem volt.
2022. nov. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

3!


Ez egy nagyon nagy tévhit,hogy korai!


Olvass utána a korai fejlesztés előnyeinek,hatásosságának!

Csak 3 éves KORIG van! Nem véletlenül. Addig van nagyobb hatása.


Kérdező! Az én lányom is "gyanús" volt. 20 hónaposan már vittem a Szakértői Bizottság elé. És igazam volt!

5.5 évesen kapott diagnózist, de 23 hónapos korától kapta a korai fejlesztést,ami nagyon is hasznos!


Nem mindegy,mikor kezdesz neki! Minden papír megérkezése hetekben mérhető,minden időpont lassan érkezik. Ezt érdemes átgondolni!


Ha úgy érzed,vidd el felméretni. Nagyon jó korai terápiák vannak! Mi jártunk pl csoportos zeneterápiára,tsmt-re, beszédindításra, mozgásfejlesztésre.


Gondold át!

2022. nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kiscsopot 3. hónapjában a 3,5 éves reggelről délre kezdett el így beszélni, egy évig tartott, aztán bizonyos időközönként újra előjön.

Az orvos azt mondta, (mivel elvileg semmi trauma nem érte) hogy előrébb járnak a gondolatai mint ahogyan a szavak jönnének, ezért van ez.

2. gyerek, nehezen haladt a beszéddel, még most majdnen 7 évesen sem teljesen tiszta minden

2022. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kell 20 szót használni minimum, de ezek allathang utanzások is lehetnek, vagy pl. ha ő elnevez valamit valahogy és mindig azt a szót használja rá. Ha ez megvan akkor nem kell aggódni. Amit írsz az teljesen normális, és nem értem a másik gyereked hogyan tanult meg beszélni ha nem úgy, hogy mondja az első két hangját a szavaknak, ezt minden gyerek így csinálja.
2022. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Én veled értek egyet, kérdező, a szavak első szótagjának ismételgetése nem kétéves, hanem egy-másféléves korban aktuális... Kétéves korra már többszótagos szavakat "kéne" mondania, összefűznie őket. Szerintem érdemes fejlődésneurológusnak megmutatni, legfeljebb azt mondja, minden oké.

2022. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
8! 5. válaszoló vagyok. Igen, az első mindenképpen a fejlődésneurológus legyen.
2022. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. nov. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!