Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az autista gyermek tényleg...

Az autista gyermek tényleg lehet olyan, hogy egyik pillanatban mindent tud, mindent megmutat, egy óra múlva meg a nevére sem figyel?

Figyelt kérdés
Sok furcsa dolga van a fiamnak, de nem értem, hogy miért mondta a fejlesztő, hogy szerinte autista, mikor van hogy teljesen normálisnak látszik, olyan dolgokat megcsinál kérésre és olyan dolgokat megmutat a könyvben, hogy nekem is figyelnem kellene, hogy tudjam. Aztán mint aki elfárad, vagy elmélyül nem figyel rám. Azért mentünk tornára, mert késik a beszéd. De háziorvos szerint nincs szüksége semmire. Ott pedig csak néztem, hogy ezt mondta a fejlesztő. Tényleg ilyen az autizmus? Én azt hittem, hogy ők non stop úgymond egy síkon tevékenykednek.
2022. nov. 28. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2022. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Csak ez az egy tünet nem jelent autizmust... Az én lányom is, ha elfárad, vagy elege van belőlem, egyszerűen csak nem vesz rólam tudomást. Ettől még nem autista...
2022. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami más miatt mondta, meglathatott egy tünetet, autistabol van kifejezetten okos is, szóval az nem mutat semmit, hogy mit mutat a könyvben.
2022. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Fogadjunk magán hely? Náluk minden gyerek auti, mert így tudnak sok pénzt keresni rajta
2022. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Azert eléggé leegyszerűsítve írtad le, valószínű, hogy nem alaptalanul mondta, amit mondott, elhihetitek senkinek érdeke hogy auti gyerekeket "gyártsunk" maganban sem. Nem egyszerű a másik oldalnak sem a szülőkkel közölni hasonló dolgokat. De ha nem bízol benne, akkor inkább vidd el máshoz, egyébként is csak gyermekpszichiater adhatja ki a diagnózist, bár ők kérik a pedagógusok, fejlesztő szakemberek véleményét is. De valóban nem mindegy mennyi idős gyerkőcről van szó
2022. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz, az nem zárja ki az autizmust. Nyilván nem is bizonyítja.
2022. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 4 éves az autista fiú, a háziorvosa szerint nem az, pedig egyértelmű tünetei vannak, szóval a háziorvos véleménye pont nem mérvadó.

A fejlesztőben olyan szakemberek dolgoznak, akik egyrészt ezt tanulták, másrészt napi szinten találkoznak ilyen gyerekekkel.

A kérdésedre a válasz igen, az enyém is ilyen, persze más tünetek társulnak hozzá.

Gondolom volt vizsgálat, kaptál papírt a vizsgálatról? Miket írnak rajta, milyen más tünetei vannak még?

2022. nov. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Jó pár helyen megfordultam a fiammal a magán helyen egyből közölték, hogy autista és heti 2-3szor mennünk kell hozzájuk.

Majd elvittem rendes kivizsgálásra. Idegrendszeri éretlensége van. Az autizmust több szakember egyértelműen kizárta.

2022. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as, milyen az a rendes kivizsgálás?

Nálunk is van gyanú.

2022. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahol 1 hetes kivizsgálás van, nem egy egy órás elbeszélgetésből közlik, hogy auti.
2022. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!