Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 3, 5 éves fiam....

Van egy 3, 5 éves fiam. Mindent az utolsó pillanatban kezdett csinálni. Az oviban kiszűrték hogy vizsálat kell. Nehezen kapcsolódik be a dolgokba, ügyetlen mozgású. Ne fogad szót. Nem akar ott aludni. Ebben az is közrejátszhat, hogy első ottalváskor?

Figyelt kérdés
megbotlott a dadus, ráesett és véletlenül pofon vágta. A többiekkel nem játszik. Igaz, ez és a dolgokba bekapcsolódás decemberben sokat javult, kezdett másokkal kapcsolatot felvenni. Ovi előtt nem járt társaságba. A vizsgálaton részben működött együtt. Megállapították, hogy lehet SNI, de nem biztos. Csak sürgős tsmt torna kell. Tény, hogy lomha, kissé ügyetlen, koordinálatlan. De 4-5 szavas mondatokban beszél, itthon minden feladatot teljesít. Ott nem volt hajlandó. Mutogatni kellett dolgokat. Mutatta a jót és megkérdezte, ez mi? Mióta az öccse van kérdezős korszakban, újra elkezdte ő is. Tudtuk, hogy kell egy kis fejlesztés, de hogy ekkora baj van, nem gondoltuk. Mennyi esélye van egy SNI-snek a normál életre?
2022. ápr. 15. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sni kód van ezerféle. Az én lányom sni-s, beszédfogyatékos, azért kapta a kódot, mert nem beszélt 3 évesen. Most már beszél, középső csoportos egy nagyon jó magaviseletű, okos gyerek.
2022. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derjaderja ***** válasza:
76%

Az SNI nagyon tág kategória.

Vsz idegrendszeri éretlenség/érési zavar lehetett megállapítva, ha TSMT-t javasoltak.

Nehéz ennyiből megállapítani, de ettől még lehet teljesen normális élete.

Nagyobb gond gyanúja esetén további vizsgálatokat kértek volna.

A szociális járatlanság is biztos fontos. Nem tudtok valakikkel találkozni?

Nálunk az 1éves fiam és a 3 éves nővére is gyakran találkozik gyerekekkel (közős programok barátokkal, utcában lakó gyerekek kb naponta átjárkálnak egymáshoz, játszótereken is sok a gyerek. Vannak programok, igaz olyanra ritkán járunk, de pl Kerekítő, vagy gyerekkoncert vagy klubok).

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak azzal, hogy megéri szocializálni őket, pedig én magam nem igazán barátkozom könnyen.

Tudom, környékfüggő, de hátha sikerül valami. Az idősebb gyerekek között van, aki szereti a kicsiket. A lányomat pl két kisiskolás lány pártfogolja. Az még védett kapcsolat is, mert okosabbak, érettebbek.

2022. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Minden esélye meg van egy normális életre, ezen ne aggódj. Csak a tornát mindenképp kezdjétek el, én egy magánfejlesztőbe is elvinném. Ha pedig ekkora trauma lett a dadusos ügy, én átiratnám máshova.
2022. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, az öcsém is kapott valami SNI kódot, mert valami gond volt a beszéd körül. Most egyetemre készül, már nincs semmi baja, max kicsit lassabb. Gyönyörűen beszél, angolul is megtanult, bár az is nehezen ment az elején.


A mai fejlesztési lehetőségek nagyon jók, feküdjetek rá az ügyre és kutya baja se lesz. Ha meg nem is kellett volna, ártani nem fog, csak kidobott pénz.

2022. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!