Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Őszintén kérdezem azokat a...

Őszintén kérdezem azokat a szülőket akik betegen is behordják a gyereket. Miért jó ez?

Figyelt kérdés
Nyiltnapon is azt láttam hogy sok gyerek tiszta takony. Most is hogy ment a mikulás érdekes mód alig volt hiányzó a csoportból. Egy anyukától hallottam is hogy hiába beteg ő bizony viszi nehogy lemaradjon a buliról. Az én kisfiam meg feszt itthon van betegen mert ha már taknyos viszem a dokihoz, ne fertőzön le mást. Elég szar dolog hogy ő az ilyen nem törődöm szülők miatt marad ki mindenből. De azt sem értem az óvónő hogy nem szól.
2022. dec. 6. 19:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Ez a téma már ezerszer ki lett itt beszélve.


Nálunk covid óta az első köhögésre hazaküldték a gyerekeket, mégis ugyanúgy állandóan betegek voltak a kicsik, mert mire kijönnek a tünetek, már rég lefertőzték egymást.


Szóval kb. mindegy lenne, ha bemenének, nem ritkábban betegekben, mióta szigorítás van. A munkahelyek meg nem nézik el, hogy anyuka folyton otthon van táppénzen, így az ember kénytelen bevinni, hacsak nem lázas, hányós-fosós a gyerek, különben kirúgják.


Szóval egyfajta kényszer ez, mivel nincs hova rakni a beteg gyereket, dolgozni meg muszáj.

2022. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

A Mikulás egy különleges nap, de átlag napon a szülő azért viszi, mert kényszerhelyzetben van, fél, hogy kirúgják a munkahelyéről, ha sokat hiányzik.

Ez természetesen nem helyes, de én nem ítélkezem azok felett, akiknek nincs segítsége, mikor nekünk a szüleink itt laknak velünk egy városban, egészségesek, és azonnal ugrottak mindig, ha beteg gyerekeinkre kellett vigyázni.

2022. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

És amikor Neked a kisfiad feszt otthon van betegen, akkor neked a főnököd mit szól?

Mert van aki dolgozik mondjuk, és nem nézik jó szemmel hogy 3at otthon, 1et bent van...

2022. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Hát azért egy takonnyal szerintem nincs értelme otthon tartani. Te sem mész dolgozni, ha csak folyik az orrod?
2022. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Tudok olyat aki otthon van kistesóval és mégis viszi a beteg gyereket. Szóval ez sem magyarázat. Meg az sem hogy különleges nap. Ha beteg akkor beteg
2022. dec. 6. 19:55
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha taknyos, még nem beteg.
2022. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Oké, hogy miért viszi olyan a gyereket, aki otthon van amúgy kistestvérrel, azt szerintem senki nem érti.


De a dolgozó szülők azért viszik, mert nem akarnak munka nélkül maradni.

2022. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
15%
Sok szülő lusta szabadságot meg gyesnapot kivenni...
2022. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem csak taknyos. Köhög is olyankor meg nagyon folyik az orra. Hogy én mit csinálok? Itthon maradok. Ha elküldenek majd lesz másik munkahely. De nyilván én vagyok a barom hogy nem akarom lefertőzni más gyerekét. Most pl kéz láb száj vírusa van. Hétfőn már nem látszott szinte semmi de elvittem az orvoshoz. Akár be is vihettem volna az oviba mert úgyse látszik és ez egy különleges nap. Aztán lehet más gyerek full pöttyösen lázasan feküdne miatta otthon
2022. dec. 6. 20:02
 10/29 anonim ***** válasza:
7%
Én nem dolgozok, de most is bevittem Noelkét betegen, mert nekem a plázába volt dolgom.
2022. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!