Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan, hogy valaki elviszi...

Van olyan, hogy valaki elviszi a gyerekét autizmus kivizsgálásra, és azt mondják, hogy a gyereknek semmi baja?

Figyelt kérdés
Nem annyira elméletben érdekel, mert elméletben persze, bármi lehet. De előfordul ilyen valakivel (aki be meri vallani 😅 ), vagy hallott valaki ilyenről ismerősi körben?
2023. jan. 19. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl gyakran, mivel azért viszik el mert valami gond van.

Mi is voltunk. Nem autista, vuszont súlyos idegrendszeri éretlensége van.

2023. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Van ilyen.


Pl mi is.


Nyilván nem úgy vittem, hogy szerintem autista, hanem, hogy valami nem kerek. Erősen felmerült az elmondàdok alapjan az autizmus is a vizsgáló szakembernél is, de amikor élesben a gyereket tesztelte, akkor azonnal kizárta szinte.


( nem beszélt, állandó rendszeretet, redszer szeretet, változásokat nem tűrte, szelektíven evett..)


Szerencsére teljesen gyorsan kezelhető volt a gondja, ami miatt mentünk.

Idegrendszerrel összefüggő.

Idegrendszeri éretlenségnek mondják, de kicsit nála más a helyzet.

Időnként szükség lesz spec dolgokra, mert másképp fejlődött a magzati korban.


Nagyon okos, értelmes Magasabb szinten is van bizonyos dolgokban másoknál, más dolgokat pedig alig lehet a fejébe verni, ami alap lenne.

Pl 4 évesen összead kivon simán, ismeri az órát

Érti a fél; negyed. Fogalmàt. Alaprajzot rajzol, épít kockából ( pl a házunk elrendezését) 120 sb-os kirakót pillanatok alatt kirak

De most kezd 1-1 mondóka menni neki, azt sem tudja szó szerint, hanem más szavakkal az értelmét akarja mondani.


Szóval nem autista

Nem sni-s ( még, talán nem is lesz

Teljesen beilleszkedik, nem lóg ki a sorból de mi otthon látjuk, hogy mire kell jobban ráfeküdni.


Később mindenképpen azokat a lészségeket akarom majd erősíteni, amiben eleve jó, ami nem megy, abból hozzuk amennyi megy, nyílván nem elhanyagolva azért, de sosem fogok kardombadőlni 1-1 rosszabb jegy miatt.

2023. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, megkérdezhetem, hová mentek kivizsgálásra?
2023. jan. 19. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ADHD-rá gyanakodtam a gyerekorvossql együtt, de a gyerekpszichiater szerint csak picit aktívabb volt mint az atlag
2023. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy fejlesztőközpontba.


Van ott dévény

Tsmt

Pszichológus

Logopedia stb


Minden


Átfogóan vizsgálták

1,5-s volt

Készségeket és a mozgást is néztèk.

Aztán fél évig jàrtunk,

Otthoni teràpia is volt benne

2023. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5ös, kérhetem, hogy írd meg a nevét? Akár itt vagy privátba. Köszönöm!
2023. jan. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!