Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináltok ilyenkor (bölcsi...

Derjaderja kérdése:

Mit csináltok ilyenkor (bölcsis, óvis hiányzás)?

Figyelt kérdés

Ez nálunk a helyzet:

- A kiscsoportos lányom enyhe nátha miatt otthon volt eddig a héten. Napi 1-2 orrszívást igènyel, de ez nála hetekig el szokott tartani. Nem volt semmi hőemelkedés, köhögés se nála.

- A kisfiam pár nappal van túl a 2 hetes bölcsis beszoktatáson, ami ráadásul nem volt egyszerű. Neki tegnap kellett párszor törölgetni az orrát, ezért ma itthon volt, itt semmilyen tünete nem volt (ő gyakran ilyen nagyon gyorsan lezavar betegségeket). A bölcsiben várják vissza a fentiek ismeretében.

- A párom komolyabban beteg volt hetekig, ma van kicsit jobban.

- Én is náthás vagyok meg amúgy szabin.


Ti vinnétek valamelyik/bármelyik gyereket? A kicsinèl a beszokást féltem, a nagynál 5 naptól orvosi vizsgálathoz kötött orvosi igazolás kell, betegrendelésről, ahol nincs időpont. Tuti hazahozunk valamit.


Hajlanak rá hogy mindenki maradjon, mert akár a gyerekek átadásakor is fertőzhetünk. Ilyen még nem volt, ezért àltalànosságban is kíváncsi vagyok:


1. Ti itthon tartjátok az egészséges testvért ha a másik beteg? Nem gáz bedugni az óviba/bölcsibe, miközben van itthon felnőtt? Másrészt talán nem kapja el itthon. Viszont hordozhatja és terjeszthető.


2. Ugyanez azzal a verzióval ha a két szülő beteg de a gyerek egészséges. Ilyenkor is ugye lappangási meg fertőzésveszély meg valahol kitolás a gyerekkel, aki nem akar óviba vagy bölcsibe menni ha otthon is lehet (most tegyük fel hogy a szülő nem olyan beteg hogy ne tudja ellátni a gyereket)? Mi a szokás?



2023. jan. 25. 19:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
10 és akkor ezzel a covid variánssal mindenki maradjon otthon megint?Megszűnni nem fog,már nagy bajt nem okoz mint látszik.Nem maradhat örökké mindenki otthon.Gyakorlatilag a hasmenéstől a lázig,orrfolyásig bármi lehet covid.Most pont azért van ez a nagy RSV,covid,influenza kombó,mert 2 évig gyakorlatilag senki nem tudott elkapni semmit.Ezen az alapon megállna az élet megint.Télen vannak felső légúti megbetegedések.Mikor gyerek voltam, akkor is voltak.Lázasan,vagy ha nagyon rosszul voltam nem mentem suliba,de ha kettőt tüsszentettem azért nem maradtam ki.Most az óvodából is hazaküldik azzal is,ha csak a nyálat nyelte félre és köhintett egyet.Szülőket meg kirúgják,mert állandóan betegállományba kell lenni.
2023. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

7. Ez így részigazság. Főleg a vírusokra igaz, hogy vírusszàm a tünetek előtt közvetlenül illetve azok kezdetén a leghamarabb, vagyis adott mennyiségű testváladékban akkor van a legtöbb vírus. De az se mindegy, hogy a szétszórt váladék mennyisége mennyi, illetve mi a szétszórás módja pl köhögés, tüsszögés stb.

Emiatt bármelyik ponton megéri itthon tartani, mert simán lehet hogy ugyan már korábban potenciálisan fertőző volt, de mivel nem szórta a kórokozókat, nem is fertőzött senkit meg, viszont amikor élvezd taknyolni, tüsszögni, köhögni akkor nagyon is meg fog.

A kor se mindegy, a cumizó bölcsisek az egymástól elvett nyálas játékokkal sokkal korábban fertőződnek.

A fertőzőkèpesség meg nem egyik pillanatról a másikra szűnik meg, igazából ha biztosra akar menni az ember, akkor a nulla tünet a biztos.

Másrészt meg a gyulladás is túlèli a kórokozót illetve a hörgőirritáció, szóval a négy hetes maradvány köhőgéssel sem ésszerű otthon ülni.

Èn vhogy úgy érzem, erre nincs jó válasz csak kevésbé rossz.

2023. jan. 25. 21:29
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

5 napot kell itthon lennie, ennyi belefér, nem gondolom hogy végig kéne fertőznöm az egész bölcsit ha összeszedem.

A nagyfiam először kapta el neki hány@s van, fejfájás.

Évente ebbe az 5 napba nem halok bele.

2023. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igazából 2 eltérő gondom van. Akit nem érdekel az ugorja a kérdést, az eddigieket is köszi.


1. A lányom még nem fúj elég hatékonyan orrot. Csinálja de a mélyen lévő váladékot nem tudja kifújni. Vsz az arcüregek alakja is olyan lehet nála. Nagyon sokáig egy banális nátha után is igényel orrszívást. Különben vagy arcüreg gyulladás lesz vagy lecsorog és jön az alvás alatti köhögés meg az alsó légút. Szóval bazi nagy különbség nála hogy ölt orrszívás v nem. Karácsony előtt pont így szép lassan kinevelt egy gennyes arcureggyulladást. Kapott antibiotikumot (vállvonogatva adta a gyerekorvos hogy végül is határeset indokoltság szempontjából), azzal elmúlt minden, 4 hétig semmi, most megint itt a banális nátha és az orrszívas.... anno látta fül-orr-gegész, nem talált nála semmit, de ellenőriztetem a manduláit majd tavasszal is. Szerintem a hatékony orrfújás lehet majd megoldás, de addig nem könnyű a döntés h mikor menjen vissza. Tény, ennél sokkal betegebb gyerekeket látok ott az óviban.


Másik hogy az óvodavezető leírta hogy 3 tünetmentes naphoz ragaszkodik minden betegség esetén. És ennek igazából nem felel meg, amit persze nem latna senki ha ki tudná fújni az orrát. De azért tegye fel a kezét aki nem megy dolgozni azért mert orrot fújt.


És itt volt ez a kerületi balhe, mindenki meg van sértődve mindenkire pl a gyerekorvosi rendelő megszüntetett minden vizsgálat nélküli orvosi igazolást, plusz át időpontkéres rendszerét. Eddig az időpontok meg a vizsgálatot nem igénylő igazolasok miatt egyszerre 1 max 2 gyéren volt ott. Most mennek majd a betegek tömegben. Sok szülő közölte hogy ő most már inkább betolja enyhe tünetekkel oviba, suliba a gyerekét. A mi óvink legalább pár napot elfogad a szülőktől. De ha még visszamegy a gyerek és a szabadban meg alvás után törólgeti az orrát akkor majd én szorulok hogy nem is tünetmentes?


Orvosi kérdés témáról annyit hogy a gyerekorvosok többsége úgy van vele, hogy úgyis a szülő látja a gyerekét, 5 perc vizsgálat alatt az enyhe bajok nem látszanak és amúgy meg a kisgyerekek úgyis trutyisak ősztől tavaszig, ilyen ez a popszakma, nagyobb baj ne legyen.

Az anyukák, óvónők egész szélsőséges álláspontokat képviselnek. Tökre nem könnyű ez, de ha otthon van az ember, legyint rá hogy jó lesz még egy hét itthon déli orrszívásra.

A bölcsi meg ha csak orvosilag nézi az ember, már alapból nem az igazi, de nyilván más szempontok is vannak.

Köszi ha vki elolvasta ezt a panaszkodást.

2023. jan. 25. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!