Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orvos próbálok lenni orvos...

Orvos próbálok lenni orvos helyett. Csak engem borít ez ki?

Figyelt kérdés

Állandóan rossz orvosokba futok bele, mind államilag, mind magánúton. Számtalanszor csapott arcon, hogy miket nem vesznek észre vagy éppen kezelnek félre miközben TB-t vagy "tiszteletdíjat" fizetek nekik.


Már a terhességem előtt és alatt is kb én kezeltem magam és kértem én saját magamnak vizsgálatokat, mert felületesen elhajtottak mindennel. A durva, hogy sokszor beigazolódott, amit a neten magamnak diagnosztizáltam be, pedig a szakmám messze áll ettől.


Most a gyerekem egészségével van gond, aminél a világon semmi nem fontosabb nekem. Mindig mindennel elhajtottak mindenhonnan (kivéve egy dolog, de ott is felületesek voltak). Pl a gyereknek 2 éve minden nyirokcsomója duzzadt és egy magán hematológus még vérképre sem küldött vele. A gyerekorvosunk is mindenre legyintett, aztán magánba mindig kibukott valami, miután szétgoogliztam magam, hogy mi mitől lehet és hová vigyem a gyereket.


Most nagy valószínűséggel összetett gondja van szerintem és már nem tudom hová vigyem (most folyamatban van mondjuk 2 hely), mert mindenki a saját területén elhajt, nem is próbálnak összefüggést keresni.


Na most biztos mindenki azt hiszi, hogy minden orvost kioktatok. Nem így van, mert tudom, hogy akkor feleannyira sem vesznek komolyan.


Belefáradtam abba, hogy egyetemi tananyagokat bújok, orvosi könyves weboldalakra regisztrálok. Erre vannak fizetett emberek, szeretnék inkább egy jó nyaralást szervezni pl ezidő alatt. Nem bízok egy orvosban sem, pedig olyan jó lenne egynek leírni a gyerek minden tünetét, hogy határozza meg ő mi mitől lehet és mit nézessünk meg. Ezeket meg is tettem többször, de vagy legyintettek vagy felületesen figyeltek vagy el sem olvasták.


Csak én fogok ki mindig ilyen orvosokat? Másokat is felháborít ez?



2023. febr. 23. 12:37
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
81%
Nem, de vagy erősen túlzol vagy van egy letagadott Münchausen by proxyd.
2023. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos ebben semmi elképzelhetetlen nincs. Én is úgy látom, hogy manapság az embernek képben KELL lennie a betegségekkel, egy anyának főleg. De azért egy jó gyerekorvos nem nélkülözhető. Laikusként hiába guglizunk sokszor, ha ez ilyen gyorsan menne, az orvosi sem tartana eddig. Szerintem próbálj találni egy gyerekorvost, akiben megbízol, és aki nem hajt el. A többi helyen meg légy erőszakosabb.

Mindenki fog tudni neked ide negatív példákat írni sajnos.

2023. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
76%
szegény gyerek...
2023. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
87%

Vannak fura orvosok az biztos. De ugyanúgy vannak normálisak, és kifejezetten lelkiismeretesek is.

Számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy neked eddig egyik sem volt jó, ráadásul úgy, hogy több szakterület, magán is, állami is.

Lehet, hogy a te készülékedben van a hiba.

2023. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
90%

Egyes vagyok, benne vagyok egy csoportban, ahol halmozottan sérült gyerekek szülei vannak. Nagyon sokaknak hosszú és nehéz útjuk volt, és van bőven panasz orvosokra, de közel sem mindre, általában a valóban problémás gyerekeket nagyjából a harmadik orvos komolyan veszi. Ha valakit senki nem vesz komolyan, akkor ott valami más van.


Engem pl érdekelne konkrétum, hogy hol derült ki egy tünetről és pontosan mi, hogy valóban te tudtad jól. Vagy ha mind hülye, akkor végül is hogy lett diagnosztizálva? Nem értem.

2023. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor mondok pár példát:


- Havonta belázasodtam és ment a hasam egy időben. Jeleztem a háziorvosnak, erre mit csinált? Javasolt egy enyhébb hasfogót (Bolus). Megkérdeztem mennyit szedjek be naponta belőle? Azt mondta "bármennyit". Magánba magamtól elmentem gyomortükrözésre, ahol kiderült hogy laktózérzékenységem és helicobacterem is van, kaptam rá antibiotikumot a gasztroenterológustól és megszűntek a panaszok. Ha akkor tenyésztésre küld a háziorvosom megúszok 40 ezret és egy gyomortükrözést. Ja és a bármennyit bevehetek a hasfogóbóltól rosszabb lett a hasam. Sógórnőm javasolt Normaflore-t, ami akkor rövid távon segített.


- Fájt a fogam 2 hétig, de nem láttak elváltozást. Röntgeneztek párszor. Évek alatt 7!!! fogorvos látott a fogaimról panoráma röntgent. Bár a bölcsességfogam és egy másik fog miatt nézték mégis én magamnak vettem észre, hogy 2-2 fogat érintő cisztám van mind a két oldalon. Elmentem koponya CT-re és ott látszott, hogy nem is kicsik és az arcüregem egy részét el is foglalják. Remélem nem kell majd kiműteni.


- A covid alatt voltam terhes és terhességi cukrom lett. 1 hét diéta után nem voltak vészesek a méréseim (a terhessegem végén is ugyanezeket mértem), mégis azonnal ONLINE egy neves diabetologus meg akarta mutatni, hogyan használjam az inzulint!. Kérdeztem nem-e kellene előbb változtatni a diétámon pl vagy a mozgáson? A válasz nem volt (ennek ellenére 2 hét múlva magától változtatott rajta). Nem hagytam magam inzulinezni, majd beutaltattam magam kórházi vércukor mérésre, 7-8 alkalmasra és kiderült, hogy a cukormérőm rossz. Ha erre inzulineznek ott ájulok el otthon, egyedül, terhesen.


- A terhességi cukros kismamákat elküldik a terhesség végén áramlási vizsgálatokra. Nálunk én kérdeztem rá a magán professzorunkra, hogy nem-e kellene mennem ilyenre? Na és úgy küldött el végül.


A listám nem teljes, mert nincs idöm mind felsorolni.

2023. febr. 23. 12:58
 7/50 A kérdező kommentje:

De mégis folytatom:


- IR-em van, egy kevés, de tüneteket produkálok. Egyik doki szerint nincs, elhajtott, hogy akkor menjek hozzá, ha rossz lesz a vérképem. Laikusként jónak tűnt a vérképem, de egy másik dokinak azért ezt megmutattam (ő diagnosztizálta korábban az IR-t) és azt mondta még mindig IR-em van, mert hiába nem rosszak az értékeim nem úgy válaszol a testem a cukor bevitelre, ha nem estem volna teherbe gyógyszert kaptam volna tőle meg hormonvizsgálatokra is küldött volna. Na ő előtte minden elismerésem.


- A gyerekem 2 hónapos korától minden egyes ételt, tápot elutasított. Szó szerint tömnöm kellett. A súlya nőtt. Egy mellékakciómon más okból kiderült, hogy lyuk van a szivén szegénynek, amit lehet majd müteni kell. Nem tudom ezért nem evett-e, de egy vérképre is elvittem (a dokint nem küldött magától) ott meg kiderült, hogy nem kicsi hormonproblémája van.


A listát még tudnám fokozni, hogy ki miként szart le minket.

2023. febr. 23. 13:09
 8/50 A kérdező kommentje:
Na ezek után még mindig én vagyok a paramami? Bárcsak sokszor ne lenne igazam és minden rendben lenne. Bárcsak! 1-es: Te ezek után bíznál az orvosokban?
2023. febr. 23. 13:11
 9/50 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk szerencsére még nem volt komoly dolog a gyerekünkkel, az egyetlen probléma az volt, amikor mondtam a gyerekorvosnak, hogy sokszor panaszkodik arra, hogy fáj a hasa. Csak legyintett, hogy a gyerekek mindent kitalálnak (oké, még csak 2 volt, ez is benne van a pakliban), aztán csak nem hagyott nyugodni, elvittük gasztróshoz, kiderült egy ételintolerancia, azóta figyelünk rá és már nem szenved tőle.

A magam részéről pedig most várjuk a 2. babát, az elejétől vérzek, nem foglalkoztak vele különösebben (talán vetélés lesz, van aki az egész első trimeszterben vérzik… ezek voltak a felvetések), szedjek progeszteront…Amikor már sokadszorra öntött el a vér, én kérdeztem meg az ügyeleten, hogy ugyan nincs-e az a placenta picit közel a méhszájhoz. Ekkor nézték meg először, a széle rálógott. Nyilván ezzel nem tudnak mit kezdeni, de mondjuk egy pihenjek többet instrukció és a stressz is kevesebb lett volna, ha tudom mi a baj. Köszönöm, akkor most már legalább tudom, hogy nem a babával van a baj és van esély, hogy távolodni fog.

Szóval igen, megértelek, hogy sajnos van, amikor nem igazán alaposak.

Arra azért vigyázz, hogy mindenbe viszont ne láss problémát, mert abba is bele lehet őrülni. :/

2023. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos én is el tudom képzelni, hogy nem a kérdező a problémás. Éveken át antibiotikumot adott csak a háziorvos, mert minden évben begyulladt a mandulám. Nagyon fájt. Aztán jött egy új orvos , aki megkérdezte, hogy miért nem mentem még el fül orr gégészetre? Kiderült, hogy polipom van és orr sövény ferdülèsem. Megműtöttek. Azóta nem fájt úgy a torkom soha.


Tavalyelőtt begyulladt a fülem. Elmentem a kerületi fül orr gégészetre, kaptam gyógyszeres vattàt. Megmondták, hogy mikor kell visszamenni cserélni. Figyelmeztettek, sőt ráírtàk a papírra , hogy a Honvéd kórházba menjek, mert ők az ügyeletesek, ugyanis pont július 1-re esett az időpont. Ott persze közölték, hogy egyrészt nem ide tartozom, másrészt nincs fül orr gégész jelenleg....


Pár hete elvetèltem. Kórházban kötöttem ki olyan görcseim voltak. De elég szépen tisztult így nem kellett műtét de azért kaptam beutalót laborra meg visszahívtak egy hét múlvàra kontrollra, hogy levàlt e a mèhnyàlkahàrtya. Mert ha nem akkor kaparàs kell. Természetesen hülyének néztek, mert nem vont beírva az időpont. Szerencsére ott volt nálam a kinyomtatott papír amit a doktornő adott. A laborra rá se néztek, nem is értették miért kértem.


Tesóm szemészetre ment látásvizsgálatra. Ahol a kőbunkó doki közölte, hogy fogyjon le és nem lesz problémàja...

2023. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!