Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fájdalmas tejfog eltávolítása?

Fájdalmas tejfog eltávolítása?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kérlek ne kövezzetek meg rögtön de van egy négy éves fiam akinek a tejfogai kb 2,5evesen kezdtek el szuvasodni és sajnos hiába tettem meg érte amit tudtam , úgyis letört neki az első négy felül teljesen,, hátul a két rágó fogai és lyukasak.. mosni utálja mai napig le kell fogni és úgy lehet megmosni neki de ez egyenlő a nullával hiszen alaposan nem tudjuk így tisztán tartani neki,és ezzel kapcsolatosan is próbáltam már több féle praktikát H megszeresse a fogmosást és tudja H azt muszáj de ezzel se jártam sikerrel,vannak jobb napok mikor magától szépen megmossa de általában egy szenvedés. Most be következett amitől féltem,nagyon fáj neki az első négy felül ami már letört,a letört fogakban is pici lyuk van ,most cataflam volt itthon azt kapott már nem fáj de remélem nem is fog . Holnap felhívom persze a fogorvost de addig valakinek hasonló volt e már? távolítottak már el tejfogat és a csontfog noveset befolyásolja e ?

#Szuvas tejfog #Tejfog eltávolítása
2023. ápr. 24. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a felső metszőfogamnál nem esett ki a tejfog, hanem mellénőtt a csont, úgyhogy ki kellett húzni. Érzéstelenítőt szúrtak, aztán egy mozdulattal kihúzták. A szuri nyilván fáj, de nem hiszem, hogy rosszabb, mint pl. egy oltás. A többit nem éreztem, csak gusztustalan volt, ahogy hallottam belülről, hogy recseg.
2023. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak pár rosszul sikerült esés miatt tört le a felső 4 metsző - nem fogják kihúzni, különben nem tartja a helyet a majd kinövő állandó fogaknak. Azt fogják csinálni valószínűleg, hogy egy apró lyukat fúrnak mindegyikre, hogy tudjon ürülni a gennyes váladék - az én fiamnak nem is zárták le egyáltalán, minden nap egy kis fecskendővel kellett átöblíteni.

Cataflam cseppet mindig tarts otthon, az nagyon jól leviszi a fájdalmat.

Nagy szívás az ilyen fog, sajnos a kisfiamnak is nagyon rossz genetikája van ilyen szempontból, de most már sok állandó foga van és azok szépen nőttek ki, semmi gond nincs velük.

Érdemes esetleg azzal kísérletezni - nekünk az vált be, hogy több kis színes fogkeféje van, többféle ízű fogkrémet venni neki - vegyetek esetleg szónikus fogkefét is, ahhoz van app és mutatja a manócska, hogy épp hol kell mossa a fogát, ha megvan a két perc akkor kap ilyen appon belüli kis ajándékot amivel a manócskát lehet dekorálni. Nekünk van szájzuhany is, azt is nagyon élvezte használni - persze szórakozni is kell hagyni, hogy locsolhasson kicsit.

Sok sikert és jobbulást!

2023. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tejfog kihúzásával az a gond, hogy nem tartja fenn a helyet, így jobban fog torlódni a maradandó. Ha muszáj kihúzni, akkor létezik erre való távtartó fémgyűrű, amit a szomszédos foghoz rögzítenek. De erről csak egy fogorvosi szakcikkben olvastam, nem tudom, mennyire elterjedt.
2023. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!