Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lepedékes a foga, hogyan...

Lepedékes a foga, hogyan mossuk? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyerekemnek 12 foga van kint. Főleg anyatejes még, szilárd ételekben válogatós és nem is eszik sokat.

Főétkezés után és lefekvés előtt szoktuk megmosni a fogát, amennyire hagyja.

Úgy látszik, ez nem elegendő, mert többször láttam már lepedéket a metszőfogain. Sajnos fogmosás közben sokszor ráharap a fogkefére, nem engedi mozgatni, vagy azonnal leszopogatja a fogkrémet vagy üldözi a nyelvével és eltolja a fogaktól.

Ti hogy csináljátok ezt? Gyakrabban kéne mosnom, vagy más módszerrel, más eszközökkel? Már arra is gondoltam, veszek gyerek elektromos fogkefét, de félek, hogy egy zúgó gépet még kevésbé engedne közel.



2023. márc. 14. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ami bevált 2 gyerekkel is az az, hogy én is mosom, utánozza aztán benyomjuk YouTube-ról, vmelyik fogmosós dalt (valami angol nyelvűt válassz, ha nem akarsz eret vágni a bugyuta magyar szövegektől) és akkor még én átmosom neki közben.


Játékosan csináltuk. Eleinte persze nem hagyta, meg magának is ügyetlenül mosta.. de pár hét alatt belejött és a végén már megszerette az egészet.

2023. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

A mozdulatokat tanulja meg ne te mosd hanem ő..aztán segíts neki ha nem.elég tiszta

2 éves a fim lassan és ő is rágja de ha mutatom neki egész ügyesen mossa

2023. márc. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
1,5 évesen főleg anyatejes?! Pont a rágás az ami hiányzik a fogainak. Nem véletlen vagyunk mindenevők, a fogainknak is szüksége van rágásra, azáltal kopna róla a lepedék. Így meg állandóan az anyatejes cukros lében áznak a fogai.
2023. márc. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Jajj hagyd már, az enyém 2 éves koráig szinte csak szopizott, kb egy marék ételt evett egész nap ezen kívül, az is leginkább puha kenyér belseje volt, vagy édesség és sosem volt baja a fogainak, már nagy. Mellesleg csak napi egyszer mos fogat, néha az is kimarad, egy lyukas foga sincs.


A fog genetika, a trükk, ami nálatok kimaradt, hogy szeresse a fogmosást, hogy legyen játszófogkeféje, amit rág, ha ráharap a nagy sörtékre és szétrágja, olyan mint egy fogmosás. 100ftért kapni ilyet a teddyben, tökolcsó, bemártod fogkrémes vízbe, mártogatja és rágja.

2023. márc. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálták az ujj fogkefét? Persze gyakorolhattok rendes fogkefével is, de pl ha este alaposabban meg akarod tisztítani a fogait, ezt ajánlom, mert az ujjaddal pontosan érzed a fogait, szabályozhatod a nyomás erősségét, finoman masszírozhatod az ínyét. Még pár hónapig szerintem hasznát vennéd, amíg jobban hozzászokik a rendes kisgyerek fogkefékhez és ügyesebben tudja használni .
2023. márc. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

3. az enyém majdnem 3 éves koráig szopizott, 1-1.5 évesen kezdett el mennyiségeket enni, de mivel BLW-s volt ezért nem tudom megítélni mennyit evett.

gyönyörűek a fogai..


Barátnőm a fiát kb 2 hétig szoptatta, 4 hónapos kortól kezdve pépesen hozzataplalta, a kisfiú 1-1.5 évesen max éjjel kapott már csak tápszert, mégis az összes foga kirohadt és még csak 4 éves... szóval, nem nem az anyatejes táplálás miatt hanem a rossz szájhigiénia miatt romlik meg a foguk

2023. márc. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ujj fogkefe. A legjobb.
2023. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2023. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2023. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van rossmannos ujjfogkefénk, de arra is (tehát az ujjra) ráharap a pengeéles metszőfogaival, elég fájdalmas.

#3 Nem tudom erőltetni, hogy többet rágjon, mint amennyit szeretne. Így is rág kenyérhéjat, uborkát, almát, diót, babakekszet, meg a főtt ételt is megrágja. Szerintem főleg ezek lehetnek a lepedékképzők, nem a folyadékok.

2023. márc. 15. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!