Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam elkapta az óvodába...

Kisfiam elkapta az óvodába ezt a betegséget. Tanácsot kérnék szépen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiam elkapta a kéz láb száj vírust.

Nagyon csunya hólyagos és piros neki a szájpadlása, és az arcürege belül.

Tegnap voltam vele az ügyeleten, mert megijedtem hogy milyen neki a szája belül.

Fogadták is minket, a doktor nő egyből a kezeit, és a lábait nézte meg, És a torkát.

Mondta is hogy ő gyanakszik erre a vírusra.

És tényleg az lett.

A kezein, és a csöpp lábain is vannak nagyon apró tűhegyni kis apró piros foltok.


DE nekem az a legnagyobb bajom hogy nem irtak fel neki semmit sem, mondták hogy a Flanborin cseppet adjam neki, és sok folyadékot igyon.

De sajnos nem megy neki a folyadék pótlás.

Erolevest próbál enni, több sikerrel, de a víz, vagy más innivaló( szénsav mentes és más olyan innivalót) nem iszik szinte.

Nem iszik meg a babám 1 dl több innivalót. 😪

Kérlek akik voltak ilyen helyzetben, hogyan tudták ezt legyőzni, vagy tippeket kérnék.

Félek hogy kórházba kerül, ahol szétszúrják angyalom.

Köszönöm ha elolvastad.

Szép hétvégét.


2023. júl. 2. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos ez ilyen. Ebben a helyzetben csak a tünetek csillapítása van, azaz a Flamborin csökkenti a fájdalmat és amíg hat, a gyereket addig kell 'feltölteni' enni-inni valóval. Nálunk 3 nap volt igazán a durva, de egy hétig azután is csak fájdalomcsillapító mellett evett.

Ha viszont ennyire semmi folyadékot nem visz be, akkor inkább a kórház mint hogy kiszáradjon! Nem a legkellemesebb az infúzió, főleg a branül beszúrása, de ezerszer jobb mint a kiszáradás!

2023. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Egy 4 éves mar nem baba....

Vírusra nincs gyógyszer, így persze hogy nem adtak.


Attól, hogy a te kis angyalod 1-2 napig keveset iszik, nem fog belehalni.

Gyerekek ezrein ment át ez a vírus és semmi bajuk nincs.


Pihenjen, csillapítsd ha van láza es ennyi.

Ami italt /ételt elfogad add neki. Par nem és jobb lesz.


Mi 3x kaptuk el a szintén 4 éves fiammal

2023. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Erre sajnos nem tudnak mit felírni, csak a tüneteket lehet enyhíteni. Kisfiamnak a hűvös folyadék esett jobban ennél a betegségnél, a langyostól rosszabb volt neki. Én is elkaptam, ugyanezt tapasztaltam. Lehűtött hígabbra főzött pudingot pl. megeszegette.

Nekünk a doki javasolta, hogy étkezés előtt próbáljunk Tantum Verde sprayt fújni, hogy kicsit "érzéstelenítse", esetleg erre rákérdezhetsz az orvosotoknál. Jobbulást!

Ui. Egyetértek az előzővel, kellemetlen a kórház, de sokkal jobb mint a kiszáradás.

2023. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Vírusra nincs gyógysze. Múlt hónapban a 2,5 éves fiam kapta el, lázra lázcsillapítót használtunk, a szájába Tantumverde spray-t fújtunk. A kiütésekkel sem lehet mit kezdeni, elmúltak. Azt mondta az orvos, ha gennyessé válik, írnak rá kenőcsöt, de nem lett olyan. A fiam sem akart inni, mert fájt a szája, de az orvos is azt javasolta, muszáj hogy igyon, mert kórházba kerülhet. A Tantumverde segített, már pár használat után jobb lett neki és tudott inni.
2023. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Grapefruit mag csepp.
2023. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2 válaszoló.

Tudom hogy nem baba már,de szenvedni a legrosszabb látni.

Tudom hogy a kórház lenne a megfelelő


De én csak a tanácsra lettem volna kíváncsi.


Mint pl a (Hűtőt innivaló)

2023. júl. 2. 13:16
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Kòrhàz egy egyszerű gyerekkori vìrusra?!?! Többet àrtana a ràngatas, környezetèből kiszakìtas. Nem tudnanak ott sem segìteni.

Hagyd pihenni. Ne adj neki olyat, ami csìp. Az erőleves az csìpi a sebet. Jeget, jègkàsàt kìnàlj szopogatni, az hűit a sebeket.

Ha nincs alapbetegsège, ès nem kap masodlagos fertőzèst, akkor simàn kialussza a betegsèget.

2023. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7 válaszoló.

Végre.

Köszönöm szépen ☺️🙃

2023. júl. 2. 13:56
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Hat ha ennyivel kórhazba viszed, kb röhögve küldenek haza.

Nem, nem a kórház a legmegfelelőbb, hanem a fajdalomcsillapítás és az itatás.

2023. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9. Es.

Nem akarom kórházba vinni. Nagyon félre értettük egymást. 😊🥰

Én épp azt írtam ki hogy nem akarom vinni.😔

Csak őszintén szólva Para anya vagyok, és megszoktam már a negatív embereket.

Sőt én tanácsot kértem volna, de vannak itt rajtad kívül olyan emberek akik csak a rosszat és tehetetlent látják így kívülről. 😶

2023. júl. 2. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!