Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit ajánlotok lázcsillapításra?

Mit ajánlotok lázcsillapításra?

Figyelt kérdés

11 hónapos kislányom tegnap óta lázas, 38 és 40 fok között mozog neki, lejjebb nem megy.


Délután voltunk orvosnál, nem látott semmit rajta, nincs piros torok stb, semmi, azt mondta lázcsillapíás és ennyi.


Közérzete nem jó, nyűgös, sírdogál.


Eddig csak oltás miatt volt lázas, arra mindig jó volt a Metamizol kúp, most nem segít.


Nurofen szirupot kihányta.


Vizes borogatástól üvölt...


Mit próbáljak még meg?

Esetleg Nurofen kúp? Csak mert annak más a hatóanyaga, és úgy tudom, érdemes váltogatni.


2023. júl. 7. 05:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Üvöltsön nyugodtan, a hidegvíz sosem kellemes, de inkább ez, minthogy beteg legyen.
2023. júl. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam is hány a Nurofen sziruptól. Így mi a Mexalen kúpot és a Nurofen kúpot használjuk, illetve a Flamborin cseppet. Ezt a hármat szoktuk váltogatni nála.
2023. júl. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne add éhgyomorra. Adj mellé probiotikumot.


Amit még lehet

Panadol,

Algoflex baby,

Flamborin,

Panactiv és még van a Dolo Will ( ezek ugyan azok mint az Algoflex és nurofen)



Vagy kúp

2023. júl. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Germicid kúp nekünk mindig jó volt. Meg a Flamborin.


A vizes borogatás egy kínzás.

Inkább készíts neki hűtőfürdőt! Annyi fokos víz,ahány fokos láza van. Belefektetni/ültetni a gyereket nyakig!!! Ez fontos,hogy nyakig. És elkezdeni a lábaihoz önteni a hideg vizet. Lehűteni olyan langyosra. De lassan! És minimum 20 percig legyen benne nyakig.

Nekem ezt a kórházban ajánlották,mikor a lányomnak 40.5 fokos láza volt. Be is vált.


Igaz,én is hallgattam a sírását,meg a mellkasánál fogva tartottam a vízben, de muszáj volt.

2023. júl. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Flamborin csepp ami bevállt a kisfiamnál. Ő nem szereti a nurofent. Nagyon nehezen nyeli le.

És az összes nagyon édes szirupot...

2023. júl. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is Flamborint hasznalunk.
2023. júl. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a nurofen kúp jött be.

Esetleg mexalen vagy flambrin.

2023. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!