Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Dévény torna szakemberre, hol...

Dévény torna szakemberre, hol tudok panaszt bejelenteni?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy van egy központi e-mail címük, de nem szeretnék úgy járni, hogy elolvassa egy ügyintéző, és kapok egy sajnáljuk választ. Nem pocskondiázni akarok, de szeretném, hogy tudjanak róla, milyen DSGM-szakgyógytornász kollégáik is vannak. Konkrétan a fejlődés neurológus véleményét szeretném csatolni valakinek, aki tényleg szakmabeli. Ugyanis feketén fehéren leírta a neurológus, hogy félre lett kezelve a kislány.

2023. júl. 10. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát ezek szerint valaki kezelte, akkor neki panaszkodj, az a legegyenesebb.
2023. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy mi a probléma és mit ért a fejlődésneurológus félrekezelés alatt, de azt tudnod kell, hogy sok fejlődésneurológus elítéli a dévény módszert, sőt egyesek minden módszert a Katona-módszeren kívül. Szent Margitban a fejlődésneurológiai osztályon pl úgy beszélnek azokkal a szülőkkel, akik dévény módszerrel is dolgozó gyógytornászhoz viszik a babájukat, mintha gyerekgyilkosok lennének. Csak a saját módszerüket, a katonát ismerik el...
2023. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

2, ne ferdíts! A Dévény mindenekfelettiségét nem ismerik csak el, ugyanis nem csodamódszer, csak ezt hajlamosak elfelejteni.

Vannak olyan állapotok, amiknél kifejezetten káros a Dévény-módszer, ezért nem szabadna neurológiai vizsgálat nélkül minden boldogtalannak ajánlani.

Hogy szélsőséges példát írjak: izomsorvadásban szenvedőknél felgyorsítja a leépülést.

2023. júl. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

8 hetes korától kezdve vittük a hölgyhöz heti 1x, de volt, hogy 2x. (10 ezer Ft egy kezelés nála). 15 hónapos a kislány, nem csinál semmit. Nem kúszik nem mászik nem ül. Háton vagy hason van. 1 éves volt április elején, de már előtte is rákérdeztem, hogy ez normális???? Persze majd csinálja, nagyon hypoton a kislány és ez miatt késik ennyit.

Bíztam benne, mivel szakember, én meg nem értek hozzá. Gyerekorvosom, védőnőm válasza bármilyen kérdésre az, hogy: nem tudom anyuka.

Fejlődés neurológus pedig nem leszólta a Dévényt, hanem a ,,szakembert,, mivel nem hypoton a kislány. Rég nem kellett volna már hozzá járni, csak jó volt a heti 10-es számla nélkül.

Felhívom a központjukat. Annyit szeretnék elérni, hogy mást ne vágjon át ilyen szinten ez a ,,szakember,,

2023. júl. 11. 08:53
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

"mivel nem hypoton a kislány"


Akkor mi?

Mert pont hipotóniara (is) szar a Dévény. Oda aktív torna kell.

Feszességre a leghatásosabb.

2023. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyerekorvos a legnagyobb hunyó, réges-rég be kellett volna utalnia fejlődésneurológushoz! Nagyon remélem, hogy még helyrehozható.

#1

2023. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Izomtónus zavar, idegrendszer értetlensége - ez a diagnózis. Közben hívtam a központot, normálisak voltak. Azt mondták írjam le nekik A-Z-ig a dolgot.

Azt direkt és minden alkalommal kihangsúlyoztam, hogy a védőnőm és gyerekorvosunk mindenre vállat von, meg nem tudom. Ez használta ki a Dévényes hölgy. Ahogy a fejlődés neurológus mondta, már régen szólnia kellett volna, hogy ide nem dévény kell és vigyük tovább a kislányt.

2023. júl. 11. 15:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És mi a javasolt terápia? Illetve az kiderült, mi okozhatja?

#1 és #6 voltam

2023. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vizsgálatot végzett, kért a fejlődésneurológus? Ha semmit, akkor azonnal keresnék a helyedben Másik neurológust vagy fejlődésneurológust. Mi okozza az izomtónus eloszlási zavart? Dévényesek egyébként gyógytornászok, így ők is tudnak aktív tornát végezni a gyermekkel, amennyiben erre a gyerek alkalmas/rávehető stb. De ezek után biztos másik gyógytornászt keresnék. A mi dévényesünk maga küldi szakorvoshoz a babát/gyereket, amennyiben még nem voltak. Nem kezeli hónapokig vagy egy évig szakorvosi kontroll nélkül főleg nem ekkora lemaradás esetén.
2023. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Első körben gyógytornász (nem dévény). Utána TSMT. Nem tudni az okát, nem volt gond se a terhesség se a szülés alatt.

9-es fizikai vizsgálatot csinált rajta. Nem tudni mi okozza. A családjainkban nincs ilyen. Meg nem is volt. Még a TSMT előtt visszük egy idegrendszeri felmérésre.

Köszi, hogy írtatok. Este elküldtem a központnak az e-mailt. Várom a válaszuk.

2023. júl. 12. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!