Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Felek az MMR oltastol.milyen...

Felek az MMR oltastol.milyen mellekhatasai lehetnek es mikor jelentkezhetnek a kicsinél?

Figyelt kérdés

Augusztusban kapja a fiam 10-en,es ugy nez ki,hogy 20-an megyunk nyaralni, par napra .

Sokan mondjak,hogy ket hetre ra is jelentkezhetnek a mellekhatasok,pl laz.

Mar most azon stresszelek mi van,ha pont a nyaralas alatt lazasodik be.

(Meg mielott felelotlennek tartanatok,aki csak a nyaralassal foglalkozik,elmondom,hogy evek ota nem voltunk sehol,a 9 evesem is varja mar.)

Az a baj,hogy az oltast nem tudom at tetetni az orvossal.


2023. júl. 14. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legkevesebb mellékhatása ennek az oltásnak volt. A 9. nap éjjel volt egy hányás és akkor éjjel lázas is volt, másnap reggelre semmi gondja nem volt.Még valamikor 17 nappal később,de 20 napon belül volt még egy ilyen hullám és ennyi.


Szerintem felesleges ilyenen agyalni előre, mert van akinek ennyi sincs mit nekünk.(De nálunk minden oltásnál a legdurvább mellékhatások voltak, MMRt meg tök jól átvészelte)

2023. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Én lehet nem adatnám be neki, kisfiam nagyon megszenvedett vele. Oltastol számítva 12 nappal jöttek ki a tünetei, nagyon magas láza volt 3 napig. Semmi nem fog történni ha 3 héttel később kapja meg, olyan peodg nincs hogy nem tudod átrakatni az időpontot. Légy egy kicsit találékony, beteg gyereknek pl nem adnak védőoltást 😉

Nálunk a covid miatt minden védőoltás csúszott több mint 1 hónapot, mert 4 hétig karanténban volt közülünk valaki, ezért nem vehettem kisfiam oltásra. És ha az egyik csúszott az tolta maga előtt a másikat is. Kisfiamat még a bexsero viselte meg nagyon, nekünk is nyaralás előtt lett volna esedékes, de nem engedtem beadatni akkor, csak utána.

2023. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt semmi egyik gyereknèl sem, de az egyik barátnőm kisfia azt a combját fájlalta, amelyikbe kapta az oltást annyira, hogy nem volt hajlandó lábra állni, csak sírt. Elvitték orvoshoz, de nem talált a doki semmi rendellenest. Ahogy jött, úgy el is múlt neki. Náluk ez 3-4 nappal az oltás után jelentkezett.
2023. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azt nem mondhatom,hogy beteg,mert akkor el kell vinnem,es megvizsgalja,amibol rogton kiderul,hogy nem beteg.

Azt sem tudom mennyi ideig leszunk tavol

Lehet,hogy egy hét,lehet hogy masfél .(ferjem dolgozni megy,es a fonoke felajanlotta,hogy amig a ferjem dolgozik mi is menjunk el vele.nyaraloja van a Balatonnál,oda mennenk.ferjem komuves es ott kene valamit csinalni.ma tudtam meg ezt reggel.)

2023. júl. 14. 13:16
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nyaralás miatt simán csúsztattak oltást. Indulás előtt kapta volna, így megkérdeztem, hogy nem lehetne-e amikor visszajöttünk (1hetet nyaraltunk), simán rábolintott az orvos 🤷🏼‍♀️
2023. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Lutri, hogy pont rajta hogy jön ki. Ha a tiéd làzas lesz, akkor nem lesz neked attòl jobb, ha màs gyereke jòl bìrta. Àttetetnèm az oltàst. Megmondanàm az orvosnak, hogy last minute pont akkor mentek nyaralni. Mikor visszajöttök megkapja. Par hèt csùszàson nem problémázhat.
2023. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Most akkor ha mindenre van kifogásod mit vársz tőlünk?!

Nálunk ha azt mondom hogy náthás, nem adja be neki, de nem viszem vizsgálatra.

2023. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod hamarabb mentek nyaralni, biztosan tud időpontot adni szeptemberre.
2023. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7 en csak azt varom toletek, amit a kerdesben is leirtam .kinek mikor jelentkeztek a mellekhatasok,es milyen mellekhatasok.

Nem kertem,hogy masra valaszoljatok

Nem kertem,hogy oldjatok meg az eletemet,csak tapasztalatokra voltam kíváncsi.

Mire ez az ellenszenves valasz??

2023. júl. 14. 13:59
 10/17 A kérdező kommentje:
Es megis mi mindenre is van kifogasom?azt irtam,hogy nem mondhatom,hogy beteg.ez volt az egyetlen valaszom.kerlek ne belem kotekedj,keress mast magadnak.rendben?
2023. júl. 14. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!