Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikortól csillapítjátok a...

Mikortól csillapítjátok a lázat, hőt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves, úszótáborban volt és ahogy vége lett náthás tünetei lettek. Eddig semmi különös nem volt, kis tüsszögés, orrfolyas, köhögés. Azt hittem ennyiben is marad..Mára azonban egy picit talán rosszabb a helyzet. Mert ugyan köhög és az orra nem olyan vészesen de folyik.. viszont ma egész nap 37-37,8 között mozog a hője. Ovi közben ha beteg lesz rendszerint vagy abszolút nem lázas, vagy 38 felett van (ami elég ritka, évi 1-2 alkalom max). De ilyen hőemelkedés szerű ami hol feljebb, hol lejebb megy nem szokott lenni. Mértem 2x délelőt, meg alvás után közvetlen, és most is 2x. Teljesen változó volt, de ebben a tartományban mozog. Azért is mértem többször, mert ha megfogtam éreztem hogy melegebb mint általában, de közben meg jókedvü, nem bágyadt, dumál, játszik. Stb. Gondolom dolgozik a szervezet.. Enni ugyan tegnap-ma kevesebbet eszik, de magához képest igazából az sem kirívó. Ivásra természetesen próbálom rávenni minél többször, de ennyi. Eddig nem adtam neki semmit.

Gondoltam megvárom a fekvés időt, most az kb 20 körül lesz, rámérek és ha 38 vagy több adok neki éjjelre valamit, hátha átsegíti az éjszakán. Ti mit csinálnátok?


2023. júl. 20. 17:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként Nurofen meg Flamborin van itthon. Ha adnátok éjjelre valamit melyiket? Mert a flamborin az nálunk a magasabb láznál szokott szóba jönni az utóbbi időben.
2023. júl. 20. 17:50
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Én nem a hőfoktól függően adok neki, hanem azt nézem, mennyire levert, bágyadt. Ha 38,3 mondjuk, de vidám, szaladgál, látszólag semmi baja, akkor nem adok, de ha pl 37,8, de levert, akkor adok. Dokink javasolta így. (Olyan még nem volt, hogy nagyon magas a láza, de nem levert, de nyilván, ha 39 fokos lázzal szaladgálna, akkor már azért adnék neki kedvtől függetlenül.)
2023. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Lázra flamborin. Mivel akkor adok neki ha magas láza van és levert. Az gyorsan és tartósan le szokta vinni. Nurofent inkább fájdalomra szoktam adni
2023. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
38 felett csillapítja a lázat, lévén onnantól van láz
2023. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Én csak 39 körül csillapítok mert akkor már tuti nyűgös.

Vagy ha 38,5 felett van de épp megyünk lefeküdni (olyankor tuti felmegy még neki éjjel)

2023. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
38,5C fele. 39 C kal mar szarul vannak nagyon.
2023. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Mikortól? Amikor a lázmérő kijelzi,hogy lázas. 38.5 felett már általában kap gyógyszert. Általában Flamborint. Mivel rendkívül nyűgösen viseli a lányom a lázat.
2023. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39,5 felett, de akkor is csak éjszaka.
2023. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor, ha levert, nyűgös, bágyadt, egyébként ha vidám és pörög, akkor nem adok semmit. A nagyobb lányom amúgy egy élő hőmérő, 38.3 fok felett már kb álomkóros, alatta meg pörög mint a mérgezett egér (mint általában), szóval rajta ránézésre meg lehet állapítani, mikor lázas és mikor nem. A kicsinél fogalmam sincs, de a nyűgössége általában neki is a magasabb hőfokokkal van összefüggésben, szóval neki is inkább akkor adok kúpot, amikor már nagyon nyafizik és semmi se jó. A hőmérőt általában inkább csak azért veszem elő, hogy kb meg tudjam mondani az orvosnak, ha esetleg szükség lesz rá, hogy mennyi a hője, de amúgy nem ehhez mérem a lázcsillapítás mértékét.
2023. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elég eltérő vélemények vannak ahogy látom. Én 38 fok felett szoktam már adni neki rá valamit. Viszont estére se ment neki 37.7 fölé, sőt 37,2 körül volt lefekvésnél úgyhogy egyenlőre nem kapott rá semmit. Én ilyenkor mondjuk mielőtt elalszom, meg éjjel is egyszer ránézek és ha úgy ítélem óvatosan álmában meg is mérem. Ha lázas akkor felkeltem, kap gyógyszert. De nem tudom miért. Tudom nem javasolják felkelteni az alvó gyereket, viszont valamiért nálam ez így megnyugtató. Mondjuk hál’Isten erre kevés alkalommal volt precedens.
2023. júl. 20. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!