Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az normális, ha egy 9 éves...

Az normális, ha egy 9 éves gyerek akadozva beszél és az r betűt nem tudja kimondani? Kereng helyett kehenget mond

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus.
2023. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Habsburg Ottó élete végéig (95 évet élt) raccsolva beszélt. "Mi, magyavok..." szokta mondani. Ehhez képest ezért vitte valamire, nem?

Szóval normális vagy sem, én nem problémáznék rajta. Egy raccsolós ember színész vagy tévébemondó vagy szóvivő nem lehet, de egyébként szinte bármilyen karriert befuthat.

2023. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

2-es: Habsburg Ottónak nem magyar volt az anyanyelve, csak bemagolt egy csomó szöveget, egyáltalán nem elvárhaó a tiszta kiejtés. Emellett nem "vitte valammire", hanem a születési pozicíóját használta ki.


Kérdezö: a raccsolás még nem lenne annyira gond - habár sok csúfolkodás lehetne belöle -, az akadozva beszélés sokkal inkább.

A gyerekorvos, illetve az iskolában a tanárok mit mondanak?

Szerintem mindenképpen érdemes lenne logopédushoz vinni, mert minél késöbb kezdi, annál nehezebb rendezni a problémát, így meg rengeteg hátránya lehet belöle.

2023. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12 éves koromig úgy mondtam hogy lepa letek mogyolo.. Aztán hirtelen eltűnt. Próbálja sokat pörgetni a nyelvet az R betűt mondva. Nekem nem segített a logopédus. Mai napig kicsit raccsolok de már nem észreveheto
2023. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Unokám is raccsolt 8 éves koráig,mígnem megműtötték az orrmanduláját.


Azután csodálkozva kérdezte a lányomat,hogy miért beszél ő ilyen furcsán.

2023. aug. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem nohmális, de egy hapspuhgon semmi sem nohmális...
2023. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is lépa,letek mogyolot mondtam kis koromban:DMost már az 'r'betű jól megy,csak picit vagyok pösze,de1csajnak az szerintem sexi:)Amúgy én is jártam logopédushoz,de ezek szerint nem végzett tökéletes munkát:/
2023. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja,az akadozva beszélés,azaz a dadogás már gázosabb,mert pszichés dologra utalhat,azt tényleg ki kéne vizsgáltatni!Lehet,h bántják,terrorizálják a suliban?!
2023. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!