Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kislány túlzott szőrösödés?

Kislány túlzott szőrösödés?

Figyelt kérdés
Akinek a kislányának túlzott szőrösödése volt és kivizsgáltatta, mi derült ki hogy mi okozza és hogyan kezelték? Lányom 9 éves és rendkívül szőrös a karja és a lába, most fogjuk kivizsgáltatni hogy miért.

2023. aug. 31. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A deréktáji szőrösödést a (részben) nyitott hátgerinc okozza. Az egyebeket nem tudom, nyilván valamilyen andorgén-hormon
2023. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Semmi sem derült ki.

6 éves volt mikor kitettem egy csomó vizsgálatnak.

A vérképe tökéletes (egy kis d vitamin hiánya volt) Pajzsmirigy működése jó.

4 vérvételen voltunk, és több dokinál.

Több mint 100 ezer forintot költöttünk a dologra (ezt 4 éve)

A diagnózis " van ilyen"

Hát köszi 😡

Egyébként tényleg makk egészséges!

Energikus, vidám, okos csaj

2023. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát ez nem túl biztató. Szegény, szégyenli hogy ilyen szőrös és segíteni szeretnénk neki...
2023. aug. 31. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

#2. "A diagnózis " van ilyen"


Hát köszi 😡


Egyébként tényleg makk egészséges!"



Ja, mennyivel jobb lett volna, ha kiderül valami jó kis súlyos betegség!


Bocs, de nálad odafenn minden rendben?


Ki nem sz@rj@ le a 100 ezer forintot, csak legyen minden rendben és ne kelljen gyógyszerekkel a hormonrendszerébe avatkozni, hogy csak a legegyszerűbb problémát említsem.

2023. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Te ilyen ostoba vagy?

Nem. Nem azt vártam, hanem azt hogy diagnózist kapjunk!

Mert ez nem az!

Csak úgy vannak vele hogy nem "komoly probléma" elbagatelizálják.

De mivel a tanácsuk annyi volt hogy szőrtelenítsük, ha már rontja az életminőségét, igen is feldühít.


Hiszen ha azzal megyek orvoshoz h fáj valamim, vagy folyamatos hasmenésem van legalább (többnyire) próbálják kideríteni az okot.

Hát nálunk erre hajlandóságot sem véltem felfedezni.

2023. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
#5. Jó, hat el tudom képzelni, hogy számodra ez hihetetlen, de a gyereked genetikai adottságaival egyelőre nem tudnak mit kezdeni etikus keretek között.
2023. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem semmi baja a kislányodnak. 9 évesen már én is szőrös voltam és semmi bajom nincsen. Vannak ilyen típusú emberek. Te vagy a férjed mennyire hajlamos rá?


Egyébként meg az ember szőrös emlős állat tehát nem elvárható hogy tök csupasz legyen. 9 évesen ma már kezdenek kiskamasz korba lépni a gyerekek. Van akinek már a melle is elkezd nőni ennyi idősen, sőt van aki 10 évesen már menstrual.

2023. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fekete haja van, lehet csak a piheszőrei feltűnőbbek.

De van akinek mellékvese enzimhiány okozza, azt vérvétellel ki tudják mutatni.

Van akinek a túlsúlyosság okozza, a zsírszövet hormonmódosító hatása miatt.

Az ő korában talán ez a három leggyakoribb.

2023. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt és semmi problémát nem találtak...mondta anya. Hamarabb kellett kezdenem a szőrtelenítést.
2023. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!