Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Máshol is ennyiből áll egy...

Máshol is ennyiből áll egy orvosi vizsgálat betegség esetén?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit kiakadni azon, hogy ahányszor beteg a gyerek és elviszem orvoshoz, mindig ugyan az a rutin.

Meghallgatja a tüdejét, megnézi a torkát és ennyi.


Most 2 hét alatt 3.x lázasodott be a gyerek. Vasárnap óta 40fokos láza van.

Harmadszor vittem vissza a dokihoz, és semmi.

Torka, tüdeje tiszta, nem beteg.

Akkor mégis mi a büdös jófrancért lázas folyamat?

Ezt megmertem jegyezni neki, mert marhára dühít, hogy nem csinál vele semmit, annyi volt a válasz, hogy akkor keressek másik dokit. Ő ennyit tud tenni. De hiába megyek máshova, ott sem kapok többet.


Valóban rgy háziorvosnál ennyi lenne a gyógyítás?


2023. okt. 3. 17:33
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Az a hihetetlen, hogy az ember tanácsot mer kérni és csak a leszolást, beszolast kapja.
2023. okt. 3. 19:04
 12/48 anonim ***** válasza:
20%
Ennyit, mit kéne csinálnia?
2023. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
67%

"Gondolom elküldhetné egy laborba,vagy fül-orr gégészetre (mivel alapból nagy az orrmandulája"


Akkor kinyitod a szád, és megmondod: szeretnék nagylabort a gyereknek, az orvos meg kiírja. És kérsz beutalót fül-orr-gégészetre. De pl. a mi háziorvosunk szakorvos is, épp fül-orr-gégész.


Ha meg erre nem hajlandó, tényleg válts olyanra, aki megteszi. Vagy magánúton vidd.

2023. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
55%

Mivel a mi dokink is laza, vagy kérek beutalót oda ahová el akarom vinni, vagy ha sürgős elviszem magánba.

Gyakran fájlalta a hasát fertőzés alatt, reggel hívtam maszakot délbe meg is volt az uh.

Gondoltam én is hogy a nyirokcsomói lehetnek, de az nyugtatott meg, hogy igazolta az uh.

Mostmár tudom ha fájlalja a hasát az e miatt van.

2023. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
80%

"Akkor kinyitod a szád, és megmondod: szeretnék nagylabort a gyereknek, az orvos meg kiírja. És kérsz beutalót fül-orr-gégészetre."


de MIÉRT a szülőnek kell tudnia, hogy mikor és hova kell vinni a gyereket??? És ez miért normális szerintetek??? Kérdező, én felhívnám a betegjogi képviselőt, hogy segítsen, hogy hova vidd a gyerekedet, mert több napja 40 fokos lázas és a házidoki szrik rá...

2023. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
26%
15, semmi oka fülészetre küldeni. 4 és fél a gyerek, közösségbe került, ez van.
2023. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
76%
16, oké, most nem is erről van szó, hanem hogy az anyukának kellene tudni, hogy hova vigye.
2023. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
73%

Fül-orr gégészetre te is elviheted ha akarod, nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni

(legalábbis nálunk így van)

2023. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
83%
Húha válaszolók. Picit belelátok mindkét oldalba. Amikor napok óta látszólagos ok nélküli láz van,ott néznek vérvételt gyulladásos szinttel,vizeletet mert bizony sokszor ott a gond...De a lényeg, hogy próbálják megtalálni a forrását. Lehet itt a háziorvost védeni,de így hogy most már emellett anya is lettem és látom a másik oldalt,elég elkeserítő. Nem részletezem,de tudnék mesélni. Egyébként tessék az anyai ösztönre hallgatni azt gondolom. Bizony volt olyan amikor bejött a gyerekkel a szülő,mert nem volt nyugodt a háziorvos tanácsától és de jól tette,mert azonnali ellátásra szorult. Nálunk a nagy ellátás az,hogy felír gyógyszereket majd közli,hogy ha úgy látom kezdjem el. :D Ha úgy látom kezdjem el az AB-t. Mindezt telefonon vizsgálat nélkül. Itt viszont nem látjuk,hogy a kérdező nagyít vagy van e gond. Kérdező,én elvinném magán helyre.
2023. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
94%
A másik..elég merész a fotelból állítani látatlanba,hogy semmi baja. Én biztosan nem merném,azt sem,hogy van.
2023. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!