Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Máshol is ennyiből áll egy...

Máshol is ennyiből áll egy orvosi vizsgálat betegség esetén?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit kiakadni azon, hogy ahányszor beteg a gyerek és elviszem orvoshoz, mindig ugyan az a rutin.

Meghallgatja a tüdejét, megnézi a torkát és ennyi.


Most 2 hét alatt 3.x lázasodott be a gyerek. Vasárnap óta 40fokos láza van.

Harmadszor vittem vissza a dokihoz, és semmi.

Torka, tüdeje tiszta, nem beteg.

Akkor mégis mi a büdös jófrancért lázas folyamat?

Ezt megmertem jegyezni neki, mert marhára dühít, hogy nem csinál vele semmit, annyi volt a válasz, hogy akkor keressek másik dokit. Ő ennyit tud tenni. De hiába megyek máshova, ott sem kapok többet.


Valóban rgy háziorvosnál ennyi lenne a gyógyítás?


2023. okt. 3. 17:33
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
95%
26#-os Te orvosi egyetemet végeztél? Szerintem inkább szégyellje el magát,aki otthonról látatlanba még bele is rúgott a kérdezőbe vagy azt írta vírus a fotelből otthon. Barátnőméknél a több napos magas láz például masszív húgyúti fertőzésre utalt, aminél már befektetni kellett vénás antibiotikumra,csak a drága háziorvos lusta trehány egy vizeletcsíkot beledugni a vizeletbe,ott is ügyeletre vitte. És nem,nem azért mert belefullad a munkába,mert bizony ismerek orvost,aki képes erre. Ledoktoráltatok? Annyit írok,hogy addig jó, amíg nem tudjátok mi megy a színfalak mögött sokszor. Kérdező,ha bárminél úgy érzed anyai ösztönként kerüld ki a háziorvost,mert ez már nem most indult valószínű. Láttam én már olyan gyerekeket ügyeletbe,akit a háziorvos otthon félrekezelt.
2023. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
90%
Jobbulást egyébként!
2023. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
93%
Jobbulást a gyerkőcnek! Jól tetted, hogy nem hagytad annyiban! Ezek után válts gyerekorvost!
2023. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%
Lázasan nem veszik ki a manduláját, nem is fogják elaltatni.
2023. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
33%

Jó volt a tippem, hogy ez is csak hergelés az orvosok ellen.


Kérdeő, akut gyulladás esetén nincs műtét.

Márpedig ha ettőllázas, az akut gyulladás, pláne, ha mint állítod, akkora a mandulája, hogy mejdnem megfulladt.

Ekkora mandula mellett ez a gyerek napok óta nem tudott volna enni, inni, nyleni, egész nap fájdalmai lettek volna, de érdekes, erről ugye nem szólt a kérdés.

2023. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
65%
De, kiveszik gyulladtan is, mert valakinek FOLYAMATOSAN gyulladt. Tehát hiába várnak vele.
2023. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
18%
36, nem, nem vesszük ki lázas állapotban.
2023. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
73%

20 eve dolgozom mutoben, diplomas szakemberkent. NEM altatnak vagy mutenek lazasan, akut gyulladassal, plane NEM mandulat, ami nem surgos eset. Honapos varolista van ra.


1 ) mandulagyulladast eszrevesz akarmilyen orvos, nem egy nap alakul ki, a kerdezo folyamat hordta.

2) mandulagyulladasra antibiotikumot adnak ami 1-2 nap alatt lehuzza, utana lehet szo muteti varolistarol.


Nehogy elhigyjetek mar ezt a humbugot amit a kerdezo irkal.

2023. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
21%
36-os a folyamatos mandulagyulladast eszreveszi meg egy laikus is, nemhogy egy haziorvos, foleg hogy a no allandoan hordta. Nehogy bedolj mar. Troll egyertelmu.
2023. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
78%
Inkább hogy egy laikus látná csak,nem pedig egy háziorvos.:D Ha még kamuzik is a kérdező azért arra jó,hogy rávilágítson dolgokra,ha másra nem is. Egyébként én láttam már olyat,ahol akut gyulladás esetén is bizony belenyúltak a műtétbe,mert olyan állapotba volt a gyerek, életmentő műtét. Nem mandula volt. Diplomás szakemberként műtőbe? Mesélj már nekem melyik ugyan ez a diplomás szak.
2023. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!