Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mandulaműteten átesett gyerek...

Mandulaműteten átesett gyerek szülei, hány mandulagyulladás után döntöttek úgy, hogy ki kell venni a gyerek manduláját?

Figyelt kérdés
Itthon minden utasítást betartunk (fogkefe az antibiotikum kúra kezdete után egy nappal kuka pl.) a család is le lett kezelve, nem tőlünk kapja vissza. Viszont most ott tartunk, hogy havonta elkapja, gondolom a közösségben valaki(k)től. Az orvos azt mondta, hogy lassan el kell majd gondolkodni rajta, hogy esetleg kivegyék. Torokmandulákról van szó.
2023. okt. 15. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt nem a szülő kompetenciája eldönteni. Ha az orvos ezt mondta, azt jelenti, indokolt már kivenni.

Maradandó ízületi gyulladást akartok? Esetleg vigyétek el egy fül-orr-gégészhez, ő mit mond.

De nekünk a gyerekorvos egyben szakorvos, szóval neki hinnék.

2023. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hol olvastad, hogy én döntöm el? Azt se bánnám, ha nem kellene, hanem kinőné a dolgot és nem szenvedne se a betegséggel, se a műtéttel. Érdekel kinél hogy volt. Az orvos nekünk egyelőre annyit mondott, hogy "lassan érdemes lesz elgondolkodni" rajta, hogy kivegyék. 6 éves, már ki lehet. De nem mondott semmi konkrétumot, hogy nagyjából mire lehet számítani csak hümmögött. Egyszerűen érdekel, hogy kinél hányat vártak ki.
2023. okt. 15. 13:19
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Én szülőként biztos nem akarok dönteni arról, hogy az én (amúgy most még ,,csak" másodszor mandulagyulladást kapó) gyerekem manduláját mikor vegyék ki. Azt olvastam valahol évi 4-5 mandulagyulladás már lehet egy javaslati indok, de azt se a szülő dönti el hanem a kezelőorvosa.

Szóval szerintem elég vicces az orvosotok, hogy el kell gondolkodni.Ő kellene mondja, kellene küldjön benneteket szakorvoshoz, aki majd megmondja mit csináljatok.

2023. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
"Azt se bánnám, ha nem kellene, hanem kinőné" Na, olyan nincs, arra ne is várj.
2023. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem úgy értette, hogy én gondolkodjak el, és nyújtsam be az igényemet, hogy mikor akarom megműttetni a gyereket, hanem hogy lassan ott tartunk, hogy a műtét is szóba kell kerüljön, ha így megy tovább. De mindegy. :)
2023. okt. 15. 13:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 17 éves koromig vártunk vele. Az orvos már évekkel azelőtt megmondta, hogy ki kell venni, de én féltem, ezért húzódott el. Amíg ki nem vették, állandóan beteg voltam, nem ehettem/ihattam hideget még nyáron sem. Végül már nem lehetett tovább halogatni, mert nagyon súlyos következményei lettek volna. Azóta csak egyszer voltam komolyan beteg (influenza járvány), pedig ez jó néhány évtizede volt.
2023. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Hol olvastad, hogy én döntöm el?"


A kérdésedből nem derült ki egyértelműen, azt kérded, a szülők meddig vártak a műtéttel vagy az orvosok. Ráadásul az orvosotok is eléggé úgy fogalmazta meg a dolgot, mintha tőletek várna döntést.

2023. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Mandulaműteten átesett gyerek szülei, hány mandulagyulladás után döntöttek úgy, hogy ki kell venni a gyerek manduláját?"


"Döntöttek úgy". Nem "döntöttetek". Tehát ők, az orvosok, nem a megszólított szülők. Bocsánat, én azt hittem egyértelműen fogalmaztam, de akkor nem volt az.

2023. okt. 15. 13:46
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj, hogy valoszinu teljesen mindegy ,hogy te mindent megteszel, a mandula gócként viselkedik. Valószínű állandóan gennyes, gyulladasban van, az antibiotikummal pár hétre el van nyomva, és újra beindul. Ezesetben sajnos amíg a helyén van, mindig újra belobban. Elkerülhetetlen a műtét, de utána könnyebb lesz.
2023. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Nálam pont az volt a helyzet, amit a #9-es írt. Ha nem veszik ki, valószínűleg már nem élnék. Egyébként minél korábban veszik ki, annál kevésbé fájdalmas. Felnőtt korban nagyon rossz, nekem is az volt.
2023. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!