Meddig tartott?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Akinek 3hós a babàja ès megkapta a kötelező oltàst, eswtleg nem kötelezöt is adatott ès előfordult nyűgössèg làz a babánàl, meddig tartott? (Gondolok itt arra hogy egy-kèt nap vagy kevesebb). Combpirossàg oltàs helyèn előfordult?

2023. okt. 27. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez változó, ugyanis a nem kötelező oltásokat nem minden gyerekorvos ugyanabban a sorrendben szereti beadni, a mellékhatások pedig általában magától az oltástól függenek, nem feltétlen a baba korától.

Mi minden kötelező és nem kötelező oltást beadattunk, az elsőknél csak kis nyűgösség volt, meg piros duzzanat lett a szúrás helyén, tehát gyakorlatilag semmi (ez igaz volt az első két Bexsero oltásra is).

Aztán egy évesen következett az akkori kötelező mellé a harmadik Bexsero, na az teljesen kiütötte szegény fiamat, 3 napos láz, az elején ráadásul 40+ (már a 0,5 fokot levonva is...), a lábára meg nem tudott ráállni, úgy fájt neki.

Korábban a nyűgösségek amúgy reggelre elmúltak, ha nem akart aludni, akkor volt, hogy kapott egy kis Flamborint, nem is láz, hanem a fájdalom csillapítására. A duzzanatok hetekig is tartottak néha, de érzékenységet nem igazán tapasztaltam, így annyira nem zavart.

2023. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 hósan a 2 hónapos oltásait kapta. De 1 nap volt a nyűgösség csak.

Nálunk minden oltást vállba adnak.

2023. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kisfiam mindent a combjába kapott, már 9 hónapos, túl van pár oltáson.

Egyedül az első adag Bexsero nyúzta meg 2 nap erejéig.

Mindent beadattam neki, semmitől nem lett semmi tünete. A második adag Bexerotól féltem, de az már nem viselte meg.

2023. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!