Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van a környezetetekben,...

Van a környezetetekben, ismertek olyat, akinek az újszülött babája fertőzést kapott az első napokban? Ha ismersz ilyet, kérlek írd le jhogy alakult.

Figyelt kérdés

Kislányom kórházi fertőzést kapott.

Lázas, énreszthetetlen, irritált lett.

Nagyon gyorsan jöttünk a korházba, pont aznap volt 1 hetes. Kapott antibiotikumokat, vettek le mintákat. De Kiderült hogy vírus okozta a bajt és nem csak neki, 3 másik babának szintúgy.

Az enyém viszonylag gyorsan gyógyult. Kedd éjjeltől csütörtök délutánra már jobb lett, pénteken pedig teljesen.

Nagyon kikészültem, de már el merem hinni, hogy még hazajöhet.

Viszont félek a lehetséges végkifejletektől.

Irjatok ha van talasztalatotok.


nov. 18. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vírust kapott el? Mi a neve?
nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Parechovirus 😔😔
nov. 18. 10:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem, sajnos. De volt már több ismerősömnek probléma, hogy pontosan milyen vírus nem tudom, de ugyanígy születés után, azóta már 2,5 éves az egyikőjük és nincs gond. Dokik mit mondanak?
nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Annyit mondanak, hogy ő elég erős, igazából a babákból végig az enyém volt a legstabilabb, neki nem nagyon kellett oxigen sem meg semmi. Intenzívre sem került, 2 napja stabil.
nov. 18. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos, nem tudok segíteni. De pontosan milyen végkifejlettől félsz? Azt mondod már jól van. Gondolom, nem azért kellett kórház, mert maga a vírus veszélyesebb, mint a többi, hanem, mert újszülött, akikre minden vírus veszélyesebb. Ha most sikeresen leküzdötte, akkor a későbbieket már nem a kora fogja meghatározni. Szerintem inkább annak nézz utána, hogy ez a vírus milyen gyakorisággal okoz a későbbiekben szövődményt, ha okozhat.
nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na igen, erre gondoltam, csak rosszul fogalmaztam.

Itt is kérdezgettem már, de nem nagyon tudják. Nem nagyon találkoztak még ilyesmivel. Amit angol oldalakon találtam, ott idegrendszeri érintettséget ír. Lehet enyhe vagy súlyosabb, de lehet semmi is.

Kicsit abba bíztam, hogy lesz olyan aki találkozott ilyennel vagy pont ezzel. De akkor majd látjuk. Sajnos az orvosok se tudnak semmit se mondani.. az idő.

Anyai szemmel nem látok bajt, csinálja a csecsemő reflexeket (moro, álmában mosolyog, keres ha éhes, nézelődik ha olyan kedve van) hason fekve átforditja a fejét, ülésbehúzasnál (amit az orvosoknál látok) szintén tartja. Tehát én nem látok olyan idegrendszeri dolgot. Ebbe bizom.

nov. 18. 12:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A koraszülött lányommal ugyanez volt. 1 hetesen kerültünk be kórházi fertőzéssel. Szerintem bakteriális volt, mert nagyon jól hatott az antibiotikum. Kiengedtek kb. 1 hét múlva. Én nem gondolkodtam semmilyen szövődményen. A dokik sem mondtak semmi ilyet. És nem is történt semmi baj. A konkrét nevére a betegségnek már nem emlékszem, de azt mondták ritka fertőzés és hogy meglepődtek amikor kiderült.
nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem felesleges ezen gondolkodni. Ha rakeresel a neten tuti találsz valamit, mert ott mindenféle vélemény fent van. Ha a dokit kérdezed ő nem fogja kizárni, hogy lesz ennek következménye, mert nem akar egy pert a nyakába, ha tényleg valami baja lesz később. Látod, én nem kérdeztem semmit, nem is mondtak semmit. A lányommal egyébként egy apró probléma van, figyelemzavaros. Mitől lehet?

Gyógyszert szedtem a terhesség elején.

Hánytam egész terhesség alatt, (tápanyaghiány).

Keveset mozogtam terhesség alatt (ezt is szakember mondta).

Örökölte (van hasonló a családban).

Kapott egy kórházi fertőzést egy hetesen.

Másfél évesen beverte a fejét.

Nem tudom mennyire látszik ebből, de senki nem fogja tudni, hogy mitől van valami baja a babának, ha van baja. A dolgok történnek és mindent rá lehet fogni valamire.

nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekapolo vagyok.

Ezeknek nincsenek utohatasai. Jol van, orulj neki, es keszulj a hazamenetelre :)

Egesz eletunkben nem lehet rettegni, hogy mi van ha valami baleset vagy akarmi tortenik.

nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Klebsiella Esbl-t az újszülött osztályon.


Fél évig volt kkmutatható. Kezelést semmit nem kapott rá. Mert erre nincs. Kórházi antibiotikum rezisztens baci 😞 .

nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!