Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez lehet az antibiotikumtól?

Ez lehet az antibiotikumtól?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam 1 hétig szedte fullgyulladasra a cefzil nevű antibiotikumot. A gyógyszert utoljára kedden este vette be utána elfogyott. Ma reggelre test szerte tele kiütésekkel ébredt. Természetesen fogja látni orvos van 18ra időpontunk. De nagyon aggódom. Lehet ez az antibiotikumtol? Kedve jó, eszik iszik és nem viszket neki. De sok van és pirosak. :(
dec. 1. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igen sajnos lehet! Én 36 évesen kaptam először Cefzilt és mivel beszedtem és nem volt bajom vele nem gondoltam semmi rosszra. 2 nappal kesőbb előbb pár foltban jelentek meg apró kiütések (nem viszkettek), majd ezek másnapra szépen elkezdtek összefolyni és már nem külön pöttyök voltak, hanem vörös foltok (elkezdtek viszketni). Előbb háziorvoshoz mentem, aki bőrgyógyászhoz küldött ott én nyugodtan vártam a soromat, mert időpontom nem lévén kb 30-an voltak előttem, amíg a doktornő egy pisiszünetről visszatérve azt nem mondta, hogy befelé, de azonnal! Bent adott egy tükröt és kiderült, hogy kb 1,5 óra alatt a teljes arcomon vörös volt a bőr. Folyamatosan azt kérdezgette, hogy kapok-e levegőt, nem szédülök-e stb. Na akkor megijedtem! Azonnal dupla adag szteroid injekciót adott és megmondta, hogy csak akkor enged haza, haza, ha meg kb 1 óra múlva se tapasztalok légzészavart és hasonlókat. Szerencsére nem lett ilyen bajom, csak teljes testes csalánkiütés, ami elkezdett valami kegyetlenül viszketni és fájni, ráadasul kb 3 hét volt mire elmúlt. Konkrétan a talpamtól a fejem búbjáig rákvörös voltam, majd megőrültem a viszketéstől, még a fájdalomnál is rosszabb volt és csak a szódabikarbónás pakolás, borogatás enyhített valamennyire pár percre. Utána egyszer még jártam az ügyeleten is, mert amikor gyógyultam olyan lett a bőröm, mintha hullafoltos lettem volna. A vörös foltok alatt kékes elszíneződés volt. Na, ez mégjobban megijesztett, mert az ügyeletes doki azt mondta, hogy ilyet még életében nem látott. Szerencsére végül ennél durvább nem lett, de a gyerkőcök ovijában leadtam önként egy orvosi papíromat, hogy nem fertőző beteg vagyok "csak" valamire allergiás. Akkor még nem tudtuk mire.

Egy évvel később megint felírtak Cefzilt és akkor már az első szem bevétele után fél órával tenyérnyi foltok lettek rajtam. A háziorvos azt mondta azonnal hagyjam abba, megtaláltuk mire vagyok allergiás! Sajnos ez azóta olyan mértekű lett, hogy az egyik gyerek kapott cefzil port és én attól is foltosodni kezdtem, pedig nem ettem belőle, csak felodottam neki. Azóta a gyerekorvos nem ír fel olyat, még a gyerekeimnek se.

Ezt nem ijesztgetésnek írtam, csak azért, hogy tudd, igen, lehet ettől és ha úgy érzed rosszabbodik a helyzet, akkor azonnal kórház és mond el, hogy mit kapott, mert sajnos lehet ilyen allergia is.

dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úristen ez nagyon durván hangzik. De köszönöm hogy megosztottad! Akkor ezt a gyógyszert a jövőben kerülni fogjuk!!
dec. 1. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Utólag már vicces, hogy több orvos is rácsodálkozott, hogy ilyet még nem látott, de akkor én is be voltam gazolva, hogy mi lesz velem.

Ha nem lesz neki durvább, akkor az is lehet, hogy csak valami más váltotta ki, de azért a dokinak mindenképp említsd meg! Jó egészséget kívánok nektek!

dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül megjártuk az ügyeletet. Valszeg a vírusfertőzésre helytelenül felírt antibiotikum miatt jöttek ki a kiütések. Emiatt legyengült az immunrendszer és így jött ki rajta...meg benne a vírus is mert piros a torka. :( fenistil cseppet kapott rá és nagyon kell figyelni nehogy durvuljon a dolog akkor azonnal kórházba kell vinni. Rettenetes... komolyan. :(
dec. 1. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!