Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 éves lányom éjszaka óta...

9 éves lányom éjszaka óta hányással küzd. Ügyelet nem elérhető telefonon. Most a vizet is kihányta sajnos. Mit adhatok neki?

Figyelt kérdés
dec. 25. 12:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%

Hányás után 2 órán keresztül tilos enni,inni!


Ha ezt nem tartod be,persze, hogy többet hány,és ki is szárad.


Nálunk a kórházban ez az alap.

dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
Így van. Hányás után 2 óráig semmit, utána hideg kikevert kóla kortyonként plusz fél dedalon
dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
19%
ORS folyadék/por mindig kellene, hogy legyen otthon.
dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%

13!

Az se csodaszer. A lányom minden alkalommal kihányta,ha már 2 kortyot ivott belőle.

dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%
11# De ha betartja és nem ad neki egész nap inni,minden hányás után vár 2 órát és mire letelne újabb hányás(folyadék nélkül),majd újraindul vár 2 órát,mire letelne újra hány. Ez pedig így megy fél nap,egész nap. Természetes,hogy kiszárad,mikor a maradék tartalék jön ki. Na én erre céloztam,bár aki elolvasta,az érti mondjuk. 9# voltam.
dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%
15# vagyok. Ja,a másik,lehet itt dobálózni 2 órával. De mondjuk egy 1 év alatti pl. (itt nem erről van szó) jó pár hányástól elég hamar ki fog száradni ha 2 órákat vársz folyamatosan. Ahol én dolgozom max 40 perc-1 órát várunk,és utána kis kortyonként,5 mlként kap picit. Ha bírja és nem hány lehet emelni picinként bizonyos időközönként,fokozatosan,hogy ne legyen túl sok egyszerre,de még is kerüljön a gyerekbe folyadék. Iszonyat fontos a folyadékpótlás elkezdése azért és nem fél nap után.
dec. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%

16!


Én már eddig 7x éltem át a gyerekkel a hányás-hasmenést. Ha nem vártam ki a 2 órát,csak rosszabb volt. A kórházban is nagyon figyeltek erre,hogy be legyen tartva. Legyen idő a gyomornak lenyugodni.

dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%
Gyerek fertozon dolgoztam, meg KELL varni a ket orat. Aki nem vegzett orvosi egyetemet vagy egeszsegugyi foiskolat, miert okoskodik ?!
dec. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
A kóla amúgy nekem is segít ilyenkor. Mondjuk én nem szoktam kikeverni belőle a szénsavat, plusz a két órát sem várom meg, de nem 10 kilós gyereket kúrálok ezzel, hanem magamat, szóval olyan nagy gond nem történhet.
dec. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%
17# Én annyiszor nem,de jó párszor a lányaimmal és éveken át a munkám során is. Tehát hányt 1x,kivártad a 2 órát és utána ivott egész nap szépen ügyesen? A gyomor lenyugszik,de nem kell fél napot várni hozzá. Ha 5 ml-t bír egy óra után a gyomra,szépen el lehet kezdeni piciket. A kórházba se vártuk ki,de ha kivárják annak az az egyszerű oka,hogy ott a véna biztosítva és ha gond van pótolják közbe infúzióval. Nálunk ez úgy ment,hogy ment közbe az infúzió és szépen elkezdett kortyokban inni,ha bírt,ha nem bírt se volt gond,mert eközben pótolva van a folyadék,elektrolit. Otthon nincs pótolva,otthon kiszárad ha fél napot vársz. Itt most nem arról beszélek,hogy kivárod egyszer a 2 órát,mert tiszta sor,de azért egy hányás-hasmenésnél nem 1-2x hány a gyerek,hanem egész álló nap akár napokig is. Ha ő 2 óránként hány 1x és te minden után kivárod a 2 órát és már ott tartasz,hogy 6 órán át egy ml-t nem adtál neki,egy kortyot sem,annak gond lesz sajnos a vége.
dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!