Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Okozhat gondot ha majdnem...

Okozhat gondot ha majdnem dupla adag nurofen szirupot kapott?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom beteg, az orvos nurofent mondott, hogy adjunk neki. A tájékoztató szerint 7,5 milit kell kapnia egy adagba. Én oda adtam neki este az adagot, de a férjem nem látta,így ő is beadta neki (kb 5ml-t a kis fehér gyógyszeres kanállal amiket a gyógyszerekhez szoktak adni). Miután beadta mondta, hogy a gyógyszer kész.

Közbe délben is kapott már egy adagot mert láza volt és az orvos 3szor mondta egy nap hogy adjuk amíg beteg,lázas.

Lehet ettől a mai adagtól baja? Emellett még persze az antibiotikumot is kell adni neki meg vagy 3 féle gyógyszert még amit felírt az orvos( köhögésre kupot, cseppet ). Most alszik .


dec. 25. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

Ennyitől nem lesz baja. Csak legközelebb egyeztessetek.


Én inkább a sok gyogyszeren aggódnék. Antibio, kúp(?!), csepp?!

dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%
Elozo vagyok, egyebkent 39,5 alatt NEM kell lazat csillapitani, mar nem a 80'as evekben vagyunk, kicsit olvass utana a tudomany mai allasanak.
dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
3# Ha rosszul érzi magát és rossz a közérzete bizony kap,kórházi keretek között is 39,5 alatt. :) Még egy gyerekápoló.
dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
A kérdés inkább az, hogy az apja miért nem annyit adott, amennyit egyébként kellett volna. Ha egyébként 7,5 az adag, miért 5 lett belőle?
dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Hat, kezeltesd magad. Ha tudsz a gyerek közérzete, otthon is ajánlott csillapítani ennél alacsonyabb lázat is.
dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
6# Nincs 30 gyerek egy emberre azért. :) Sőt nálunk ha már 10 van is soknak számít,annyi sincs. Simán belefér minden kényelmesen. Nem azért tolod a szájába a gyógyszert,hanem ha netán van egy masszív fülfájdalma mellé plusz rosszul érzi magát,stb.,fáj a torka is miegymás,akkor nem fogod szenvedni hagyni jó esetben. Normális ember nem hagyja. Nem minden gyerek rohangál 39 fokos lázzal vidáman. Ha pedig ilyeneket írsz,akkor sajnos nem sok közöd van/volt az eü-höz. Nálunk mondjuk minél előbb azon voltak/vannak,hogy hazakerüljön a gyerek. Nem a Nurofentől fog múlni,jó ég...:D Egyébként én már 38 foknál gyerekkorom óta fetrengek,mert olyan vacakul vagyok. Pedig még csak nem is lettem a gyógyszerhez szoktatva mivel anya olyan szinten gyógyszerellenes,hogy kb. soha sem adott. A 40 foknál is inkább ügyeletre vitt,de nem adott volna be semmit. Úgy látszik nem szoktam hozzá így sem.:)
dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

3! Ez milyen hülyeség már... És egyre gyakrabban olvasom sajnos...



Persze, szenvedjen az a kisgyerek,nem elég,hogy beteg, legyen lázas is..



A LEGTÖBB kisgyerek elesett állapotban van,ha lázas. Szenved, rosszul van.

Ekkor INDOKOLT lázat csillapítani.

Vagyis az esetek 90%-ában.


Ugyanis én nem nagyon láttam.még olyan kisgyereket,gyereket,aki betegen vigyorogva, szenvedés nélkül viselte volna a lázat. Nagyon-nagyon ritka.

dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%

9, akkor én ufókat nevelek, nem gyerekeket és az összes gyerek, akire betegen vigyáztam is földönkívüli lehetett, mert kicsiként egyiket se viselte meg a láz.

8 éves gyerekem annó még az intenzíven is olyan élénk volt 7 hónaposan, hogy kihúzta a torkából az intubálócsőt.

Most hogy már nagyobb fordul elő olyan, hogy betegen fekszik. Idén volt először ilyen, tavaly még 39 fokkal is rohangált.

dec. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

10# Érdekes én meg pont ilyet nem láttam,pedig elég sok évnyi tapasztalat van a hátam mögött. A láz mellé általában fájdalma is van,akkor a te gyereked a fájdalmában vihog,rohangál? Az nagyon érdekes. Kivette az intubálócsövet,mert mellette ment infúzión a 20 féle gyógyszer,közbe tisztult fel a szedától...Nem csak Nurofen,hanem sokkal komolyabbak,na ezért viháncolt. Hogy lehet valaki ilyen szűk látókörű. Remélem te is viháncolsz fájdalmadba 40 fokkal,esetleg egy tüdőgyuszival,de akkor te egy különleges vagy,remélem soha semmire nem vettél be gyógyszert,ha a földön fetrengsz sem.

9# Mert hülyeség. Kórházba nem szenvedtetik bizony a gyereket,hanem kap,csak a szuperanyuk új szokása otthoni közegben. Utána bejönnek az ügyeletre,hogy lázas,rosszul van...első kérdés kapott e gyógyszert? Hááát nem...mert még csak 39,8. Megvan távozás után az orvos véleménye egyébként.

dec. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Ja és 11-es,nem az a baj,hogy neked ufóid vannak. Neked ilyenek a gyerekeid,hanem fel se fogod,hogy másé bizony nem ilyen,ebből is látszik,hogy nincs sok tapasztalatod. Benne vagyok egy elég nagy létszámú csoportban,többgyerekes szülők. Ott mondjuk 10-ből 1 írta legutóbb,hogy neki 39-ig elvan a gyereke,utána már nem. A többiek mind azt,hogy 38,5-től nagyon rosszul vannak a gyerekei. Mindkét csoport elfogadta egymás véleményét,mert minden gyerek máshogy reagál erre! De te hajtod,hogy mivel a te két gyereked bírja,másénak is kell. Ja...:D Okoskodásnak is gyenge.
dec. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!