Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Okozhat gondot ha majdnem...

Okozhat gondot ha majdnem dupla adag nurofen szirupot kapott?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom beteg, az orvos nurofent mondott, hogy adjunk neki. A tájékoztató szerint 7,5 milit kell kapnia egy adagba. Én oda adtam neki este az adagot, de a férjem nem látta,így ő is beadta neki (kb 5ml-t a kis fehér gyógyszeres kanállal amiket a gyógyszerekhez szoktak adni). Miután beadta mondta, hogy a gyógyszer kész.

Közbe délben is kapott már egy adagot mert láza volt és az orvos 3szor mondta egy nap hogy adjuk amíg beteg,lázas.

Lehet ettől a mai adagtól baja? Emellett még persze az antibiotikumot is kell adni neki meg vagy 3 féle gyógyszert még amit felírt az orvos( köhögésre kupot, cseppet ). Most alszik .


dec. 25. 19:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

"mert mellette ment infúzión a 20 féle gyógyszer,közbe tisztult fel a szedától..."

Ott voltál?

Csak a szeda stimmel (2*10 mg. Diazepam egy 8 kilós gyereknek), de a bajara még semmit nem kapott, infúzió nem volt bekötve, épp lumbáláshoz készülődtek. Akkor vetették el az agyhártyagyulladást, miután így reagált.

dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
13# Nem voltam ott,de elég sok hasonló gyereknél igen. De már onnan nem is olvasom tovább,hogy elvetették a lumbálást,amit azért elég masszív tünetek miatt szoktak,csak mert élénk volt. Na de ez már off.:) Nem ide tartozik és nincs közöm hozzá.
dec. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
24%

Az én gyerekeim is ufók akkor. Találó.

Vesemedencegyulladással, 200 feletti crp értékkel is vigyorogtak. Csak a pozitív vizeletteszt jelezte a nagy bajt. Akkor voltak csak bágyadtak, elesettek, amikor már ment a gyógyszer, pedig biztos pokoli lehetett addig is.

Én már egy hőemelkedéstől rosszul vagyok, ők 39 felett dőlnek ki.

Meg is nehezítette az ellátasukat kicsiként. De azóta mióta el tudják mondani, hogy mi fáj, könnyebb elhinnem.

(Nem, nem azért "tagadják le", mert nem akarnak gyógyszert. Gond nélkül beveszik.)

dec. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
15# Sokszor az rejtve marad,tünet nélkül. Nem ufósig,hanem ők ilyenek,másé pedig nem.:) Szomszéd Pirinek meg mind az 5 megszenvedi. Nem egy db tankönyv szerintiek a gyerekek...ezt kéne sok anyának megértenie.
dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
31%
Neked meg azt, hogy az anyja jobban ismeri azt a gyereket, mint ezer orvos vagy gyerekápoló.
dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%
Ez egyértelmű. Írni is kár volt.:D Erre írtam,a tieid ilyenek,szerencsére,örülj neki. Csak nem tudod elfogadni,hogy más gyereke nem ilyen.:D Minden gyerek a te sablon gyerekeidre készült. Hihetetlen. Másold már be kérlek hol írtam,hogy egy anya nem ismeri a sajátját? Őszintén érdekel. Az én lányaim a szimpla oltásoktól is fetrengtek őrjöngtek napokig magas lázzal. Én tudom milyenek.
dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk a tündéri doktornőnk is azt vallja, hogy lázat nem csillapítunk 40 alatt, csak ha lathatóan rosszul van tőle a gyerek. Biztos több gyereket látott. Csecsemőosztályon is dolgozik a háziorvos praxis mellett.

Fiunk lazgörcsre hajlamos, még a klinikán se javasolták a rutinszerű lazcsillapítást, mivel nem a láz maga váltja ki, hanem a mögöttes infekció.

Egyébként mindannyiszor lázgörcse lett, láztalan volt közvetlenül előtte (nem meglepő, mert a láz hirtelen felfutási szakaszában jön a roham).

39 fokkal meg vígan elvan. Máskor meg láz nélkül szarul és kap fájdalomcsillapítót.

dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
11, itt te kardoskodsz, hogy ilyen nincs, hogy egy gyerek lázasan jól legyen. Te állítod, hogy olyan elenyésző az ilyen, hogy az hazugság.
dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%
Én itt nem látok bemásolva semmit,hol írtam olyat.:) Csak egy maszlag dolgot magyarázkodva,amit egy anya lát orvosoktól és amit látott a kórházban,plusz elkezdted ecsetelni a lázgörcsöt,amit mindenki ért és ismer. Láttam pár lázgörcsöt már,köszönöm. :) Nem egyet,nem kettőt. Nálunk sem javasolják 39-ig minimum,KIVÉVE HA a gyerek rosszul van! 10-ből 6 mondjuk. Akkor javasolják szépen és adnak is. Még egyszer,hogy tiszta legyen,HA ROSSZUL van! Ezt magyarázom két oldalon át,de senkinek nem megy át,de ez csak a gyakorin van így.
dec. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem hazugság,hogy a tiétek bírja és nem kardoskodok. Csak olyan értetlenek vagytok,hogy nem minden gyerek bírja,mert a tiétek bírja. Írtam azt is zárt,arcot,felvállaló csoportban simám értik,hogy minden gyerek más bírású! Itt hihetetlen ez,hogy másnak szarul van. Ha én fetrengés nélkül bírom a vesekő okozta görcsöt,akkor neked is kell.
dec. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!